Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Demontaż dmuchawy nawiewu

murgrabia - 7 Sty 2015, 12:48
Temat postu: Demontaż dmuchawy nawiewu
Witam !!!
Niestety pojawił się dla mnie wielki problem. Autkiem muszę wrócić za kilka dni do domu (Czechy-góry). A tutaj dmuchawa zaczęła rzęzić na wszystkich trzech biegach. Rzęzi tak głośno, iż jest to nie do wytrzymania. A na dodatek praktycznie nie dmucha powietrzem. Praktycznie nigdzie nie ma opisu, jak dostać się do tej dmuchawy (krok po kroku).

Znalazłem z dwa tematy, ale już są nawet nieaktywne zdjęcia. Mam opis z sam naprawiam :
1. Odłączyć od akumulatora przewód masy.
2. Odkręcić 6 wkrętów mocowania prowadnicy powietrza.
3. Wyjąć osłonę blaszaną (z zamkiem pokrywy silnika).
4. Wyjąć wtyk wielostykowego złącza przewodów elektrycznych z gniazda silnika dmuchawy przy przegrodzie czołowej.
5. Rozłączyć wtyk przewodu masy.
6. Odłączyć 2 zaczepy sprężyste mocowania dmuchawy (z przodu i z tyłu) i wyjąć dmuchawę z samochodu.

Dla mnie jest to po prostu czeski film. Nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Gdzieś wyczytałem, że trzeba zdjąć cały mechanizm wycieraczek.....Jeszcze gdzieś, że trzeba zdjąć podszybie? To jest ta blacha z kratkami, z której wystają ramiona wycieraczek? Ta blacha wygląda jak by była zespawana z karoserią samochodu (brak mocowania na wkręty czy śruby). Może da się jakoś, gdzieś siknąć wd40? Autkiem stoję na wolnym powietrzu. Temperatura na dworze średnio –10. Pomocy..

Mafios - 17 Sty 2015, 09:21

przeciez to jest proste jak konstrukcja młotka , trzeba odkrecic te blachy za silnikiem na scianie grodziowej zdjec od gory ten plastik co jest zalozony na silniku dmuchawu jak sie postarasz to nie bedziesz musial odkrecac silnika wycieraczek. Pod tą oslona jest juz silnik dmuchawy przykrecony na 2 dziesiątki a jak nie ogarniasz jedz do mechaniora skasuje cię max 50zł i skończy się problem
AdVan - 17 Sty 2015, 15:07

Moja dmuchawa jak rzęziła, to ją zdemontowałem, wyjełem ten plastik i lekko przeczyściłem bolec na którym był ten plastik.
Teraz chodzi cichutko :-)

Szymon - 10 Lut 2021, 12:44

Witam,

Mialbym pytanie jeśli chodzi o te blachy za silnikiem to jest ten caly element zaznaczony na zdjeciu ?

https://www.dropbox.com/s...czenie.PNG?dl=0

FIESTA Moondust - 10 Lut 2021, 17:09

Tak, to jest blaszana ścianka grodziowa którą trzeba zdjąć do tej operacji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group