Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - wolne wyjścia w skrzynce bezpieczników

igor.czapagajew - 6 Sty 2015, 09:26
Temat postu: wolne wyjścia w skrzynce bezpieczników
Cześć
Chciałbym zapytać czy w wewnętrznej skrzynce z bezpiecznikami (w kabinie) są jakieś wolne wyprowadzenia zasilania do dodatkowych urządzeń?Na schemacie tej skrzynki zauważyłem "wolne" miejsca na bezpieczniki.Gdybym chciał zamontować jakieś dodatkowe urządzenie elektryczne to jak się podpiąć pod ewentualnie wolne wyprowadzenia zasilania?Czy trzeba wymontować całą skrzynkę z bezpiecznikami?Pytam,bo chciałbym np.przy dokładaniu dodatkowego gniazda zapalniczki uniknąć cięcia przewodów i dokładania dodatkowych wyprowadzeń"z kabla"a wolałbym wykorzystać wolne wyprowadzenia "+" zabezpieczone bezpiecznikiem w oryginalnej skrzynce.
Pozdrawiam Igor.

Puff - 6 Sty 2015, 12:45

Wymontowanie skrzynki bezpieczników w tym aucie bez demontażu calutkiej deski rozdzielczej to robota równie przyjemna co operowanie postrzału za pomocą plastikowego noża i widelca.

Pociągnij sobie kabel od aku, machnij po drodze bezpiecznik i tyle :) Ja tak mam zrobiony "przedłużacz" na 3 gniazda zapalniczkowe, działa bez zarzutu.

Przez grodź najwygodniej jest przejść istniejącym otworem - przepchnąć się koło czegoś. Natomiast najlepiej (na przyszłość) jest zrobić sobie otwór wiertłem 12-15 (byle później go oszlifować), przez który będziesz sobie przekładał dodatkowe kable do tego i owego.

igor.czapagajew - 6 Sty 2015, 18:05

Twoje rozwiązanie też brałem pod uwagę,byłem ciekaw czy jednak nie można się w tą skrzynkę dopiąć.
Dzięki i pozdrawiam
Igor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group