Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Kontrolka / błąd katalizatora a wyższe spalanie?

Dżemix - 27 Gru 2014, 18:30
Temat postu: Kontrolka / błąd katalizatora a wyższe spalanie?
Witam, posiadam mk6 2008 rok od jakiegoś czasu. Wiem że poprzedni właściciel miał problemy z katalizatorem i mu wymienili na nowy. U mnie sytuacja jest podobna, mianowicie co jakiś czas zapala się kontrolka i muszę jechać kasować ten błąd (błąd katalizatora, mechanik/elektryk mówi że czasem tak się dzieje jak zalejemy złej jakości paliwo i katalizator ma złe odczyty spalin. W mk6 komputer nie pokazuje aktualnego spalania litrów tylko ile nam zostało jeszcze km do przejechania. Mam dziwne wrażenie że kiedy kontrolka błędu się świeci (tzn zanim po kilku dniach nie wykasuje błędu u mechanika) to te km idą szybciej. w tym sensie że np kiedy błąd jest usunięty jeśli mi pokazuje że np zostało do przejechania paliwa na 50 km to tak około 50 km zrobię, a przy błędzie i palącej się kontrolce jest paliwa na 50 km a przejadę np ok 30. Czy jest w ogóle możliwe coś takiego czy może mi się wydaje tylko albo sobie coś wkręcam? Pozdrawiam.
Puff - 27 Gru 2014, 20:20

Bo mogą iść szybciej :) Odczyt z kata wpływa na dawkowanie paliwa. W klekocie się podnosi, to i możliwe, że w benzyniaku tak samo. Zamiast się bawić z tym g***em, wytnij go/wstaw puchę, daj emulator zamontować i miej święty spokój z wydatkami na następnego kata i/lub kasowanie błędów + zwiększone spalanie.
Tobol - 28 Gru 2014, 09:12

Wstaw to http://allegro.pl/g41-emu...4848892177.html i nic więcej problem masz z głowy ;) u mnie w 1.3 to pomogło i zero stresu już z 5tyś zrobione na emulatorku i zero błędów. Spalanie ok chociaż jest zima więc pali teraz około 7.2L.
vegetagt - 28 Gru 2014, 12:32

lepiej spisz błąd i sprawdź w necie, czy to na pewno druga sonda lambda. Pierwsza też przecież może generować błąd i zapalać checka. A przez nią auto może więcej palić.
Dżemix - 28 Gru 2014, 21:54

Witam, dzisiaj błąd został dokładnie sprawdzony. Okazało się że to pierwsza sonda. Chyba jedynym rozwiązaniem będzie wymiana tej sondy (jeśli okaże się uszkodzona), bo właśnie ona może powodować zwiększenie spalania lub dawkowanie złej mieszanki. Elektryk powiedział że kasowanie błędu nic nie da jeśli jest uszkodzona bo i tak będzie dawkować źle, a błąd wyskoczy znowu po następnych 100-200 km lub szybciej. Następny krok - upewnić się czy jest uszkodzona czy nie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group