Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - 1.1 gaźnik - szarpie przy przyspieszaniu

lobo1234 - 18 Lis 2014, 21:35
Temat postu: 1.1 gaźnik - szarpie przy przyspieszaniu
Witam mam problem z moją Fiestą, jest to Fiesta z 1993 roku w wersji laser z 55 konnym silnikiem gaźnikowym (Weber 2 V), otóż ten problem związany jest z poszarpywaniem samochodu podczas przyspieszania (2,3,4,5 bieg) rzadziej 1 bieg. Szarpanie to występuje na początku później w miarę zwiększania obrotów oraz dawki paliwa problem ten ustaje. Samochód nie posiada instalacji gazowej, regulacja gaźnika była robiona w czerwcu w serwisie Forda. Nie wiem czy to może być cewka ? Świece i Kable są nowe. Na zimnym silniku jest oki po przejechaniu parunastu km problem sie nasila. Proszę o ewentualne sugestie pozdrawiam:)
brewa7 - 21 Lis 2014, 15:53

a gaźnik był czyszczony przy regulacji i dane nowe dysze? Może z dyszą jest coś nie tak.

A tak w ogóle to czemu temat jest w elektryce, a nie w mechanice?

lobo1234 - 23 Lis 2014, 18:44

no wlaśnie napisalem w elektryce z uwagi na cewkę moze i nie jest to wlasciwe umieszczenie tematu:) co do dysz to nie byly wymieniane, regulacja dotyczyla tylko skladu mieszanki, samochod mam o 1998 roku nigdy wczesniej nie robilem nic z gaźnikiem raczej sama regulacja, ale objaw ten jest tylko na cieplym silniku na zimnym nawet bez zalaczonego ssania jest oki:) dzieki kolego za sugestie, a uwazasz ze cewka moze miec wplyw pozdrawiam:)
marian - 24 Lis 2014, 13:33

A przed regulacją gaźnika też tak poszarpywało.Jakiej firmy maż przewody.Mi kiedyś na Janmorach też przerywała fiestka.
lobo1234 - 24 Lis 2014, 14:30

przed regulacją było tak samo, przewody i świece wymieniłem zeszłej jesieni na nowe - Boscha (kable + świece) i nic to nie dało, silnik na wolnych obrotach chodzi równo nie przerywa problem ten pojawia się podczas jazdy (pod obciążeniem ) i tylko na ciepłym silniku (np. hamowanie za skrecającym innym pojazdem, redukcja np. do dwójki, potem gaz - szarpnięcie trojka itd. ) Szarpniecie ustaje w miarę zwiększania się obrotów na danym biegu, sprawdze moze jeszcze te przewody i świece, dzieki kolego za odpowiedź pozdrawiam:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group