Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Błedy oraz falujace obroty

wafel135 - 27 Paź 2014, 18:19
Temat postu: Błedy oraz falujace obroty
Witam.
Mam problem z moja fiesta mk3 1.3 monowtrysk. Falujace obroty miedzy 500-1000. Drugi problem to zdarzyło mi sie ze obroty sie zaciely na 2.5 tys.Raz wyłaczyłem silnik i wlaczyłem i ustało a raz po chwili jazdy samo ustąpiło. Sprawdziłem błędy to wykazało mi błąd numer 48 i 35. Dam filmik ponieważ pierwszy raz to robiłem i nie wiem czy dobrze to sczytałem :)
35 - Czujnik położenia przepustnicy (CPP) lub jego obwód, napięcie za niskie.
48 - Zawór regulacyjny prędkości obrotowej biegu jałowego lub jego obwód
czyli z tego wynika ze trzeba wymienic cpp? czy moze silnik krokowy za to odpowiada.


https://www.youtube.com/w...5ybY6N9yq81kJLA

brewa7 - 27 Paź 2014, 19:45

zdejmij CPP(TPS) i go pomierz. Ja miałem temat o tym więc poszukaj. W temacie były prawidłowe wartości podane dla sprawnego czujnika.

Silniczek krokowy, czyli mit powielany wciąż.
Możesz zdemontować stycznik biegu jałowego i go rozebrać. Przeczyścić styki, zmontować do kupy. Potem możesz sprawdzić działanie krańcówek i podpiąć przewody zasilające bezpośrednio do aku. Raz zrobić przepływ prądu w jedną stronę, raz w drugą. Jeśli się nie zacina i płynie palec się wsuwa i wysuwa to jest ok. Możesz też sprawdzić wartość napięcia na kostce zasilania stycznika, powinno być chyba 9V.
Jednak w tym elemencie raczej nie ma się co zepsuć, dlatego raczej bym mógł obstawać przy CPP.
CPP nówka-ok. 1K pln, używka zależy ile wydzwonisz, ja za ori używkę dałem 80zł.

wafel135 - 27 Paź 2014, 19:48

Na allegro nowki (chyba to jakies zamienniki) po 130 zł. Jutro wymontuje cpp i krowkowy i bede probował cos działac :)
brewa7 - 27 Paź 2014, 19:53

Nie kupuj tego szitu, chyba, że w sklepie go pomierzysz. Ja kupiłem właśnie jak potrzebowałem i potem się dowiedziałem, że są to chinole i są do dupy. Pomierzyłem i faktycznie tak było. A wartości poprawnie działającego TPS-a masz w temacie: "MK3 nie chce zapalić" jest to ostatni post.
wafel135 - 27 Paź 2014, 19:56

Okej dzieki za info :)

[ Dodano: Nie Lis 23, 2014 00:45 ]
Jąk pomierzyc ten cpp? Normalnie przez styki w kostce czy go rozebrac bo dorwalem na zlomie cpp i chce sprawdzic czy jest dobry :D

[ Dodano: Nie Lis 23, 2014 11:46 ]
refresh

[ Dodano: Pon Lis 24, 2014 15:28 ]
Zamontowałem ten czujnik ze złomu i auto juz nie szarpie i trzyma obroty :D odpala tez ladnie na 1.5 tys obr i spada.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group