Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Stłuczka i podwyższenie stawki ubezpieczenia.

neidi - 13 Paź 2014, 09:44
Temat postu: Stłuczka i podwyższenie stawki ubezpieczenia.
Witam


Mam auto na zarejestrowane na mnie i na ojca gdyż mam prawko od niedawna i w ten sposób mam 60% zniżki. Ostatnio niestety miałem banalną stłuczkę, dosłownie musnąłem (2km/h) inny pojazd. Poszło oczywiście z mojego ubezpieczenia. W grudniu muszę opłacić ubezpieczenie.

Czy ktoś ma sposób na uniknięcie podwyższenia stawki ubezpieczenia?

MisiekT - 13 Paź 2014, 10:28

znizki zaleza od ubezpieczyciela - jak Twoj (albo inny) dopuszcza 1 szkode bez utraty znizek to ok... innej opcji nie ma, poza sklamaniem w oswiadczeniu :fox:
neidi - 13 Paź 2014, 12:12

No tak, ale jak skłamie w oświadczeniu i będę miał jakąś szkodę to czy nie mogą z tego jakieś problemy wyniknąć? Np. problemy z realizacją odszkodowania.
MisiekT - 13 Paź 2014, 12:20

to jest niepowazne pytanie
neidi - 13 Paź 2014, 13:06

Nie wiem po prostu jakie tam są zapisy. Pytam bo może ktoś się orientuje czy w razie czego doliczą wyższą stawkę i każą dopłacić czy odmówią realizacji ubezpieczenia.
MisiekT - 13 Paź 2014, 14:19

a nie wystarczy Ci, że nie powinno się kłamać? szczególnie na piśmie :fox:
Freeman - 13 Paź 2014, 15:03

Kolego, jeśli to wyjdzie na jaw to będzie się wiązało z rozwiązaniem umowy OC i brakiem odpowiedzialności za szkody jakie spowodowałeś podczas jej trwania. Powiem tylko, że koleżanka musiała się podłożyć swoim OC pod wyrwanie węża LPG na mojej stacji (koszt naprawy to ok 1000zł) i zniżki jej nie zabrali.
neidi - 13 Paź 2014, 19:41

MisiekT nie bądź taki moralny. Niejestem jakimś oszustem czego często nie można powiedzieć o ubezpieczycielach.
MisiekT - 13 Paź 2014, 20:01

neidi napisał/a:
Niejestem jakimś oszustem

ale Cie kusi, żeby nim zostać jak widać :)

neidi napisał/a:
MisiekT nie bądź taki moralny

co ma moralność do rzeczy? kłamać możesz dziewczynie czy rodzinie, ale jak cos podpisujesz (czy tam tata w tym przypadku) to zastanów się dobrze parę razy jak może wpłynąć na Twoje życie jeżeli ktoś Cię złapie na takim "kłamstewku"

Puff - 13 Paź 2014, 20:45

A więc, drogi Autorze:

-stracisz 10%, a w najgorszym wypadku 20%, zniżki (nie słyszałem nigdy, by było więcej, a i strata >10% to dziś abstrakcja)

-płacąc nawet 500zł OC (a nie płacisz tyle, chyba że masz bardzo drogiego ubezpieczyciela*), dostaniesz stówę więcej do zapłaty, więc nie musisz sobie ciąć żył

-możesz próbować oszukać ubezpieczyciela i oszczędzić stówę, ale:

a) ubezpieczyciel może się wypiąć w sytuacji, gdy któryś z właścicieli wjedzie komuś w drogie auto, skutkiem czego oszczędzisz 100zł, a dostaniesz rachunek za naprawę w wysokości np. 20000zł (słownie: dwudziestu tysięcy złotych) - a to nie są ceny z kosmosu, bo ASO potrafi tyle krzyczeć za naprawę po stłuczce parkingowej w małym aucie miejskim**

b) ubezpieczyciel i tak do tego dojdzie, bo wszystkie szkody są rejestrowane i ma do nich dostęp każdy ubezpieczyciel, agent ubezpieczeniowy i inne uprawnione podmioty

Reasumując: chcesz, to kombinuj, ale jak wjedziesz komuś w jakąś S-klasę czy inne równie tanie auto (czego nie życzę) i dostaniesz do zapłacenia z 50000zł z własnej kieszeni, bo ubezpieczyciel się wypnie, to będziesz długo płakał :)


*ja za ubezpieczenie silnika 1.8 przy zniżce 60% płacę w tej chwili 389zł

**mojej koleżance w Aveo ktoś wjechał i faktura za naprawę w ASO i auto zastępcze na czas naprawy wyniosła ~18000zł

spiochu - 14 Paź 2014, 10:36

Myślę, że kolega Pufcio doskonale to podsumował :)
szynszyl - 14 Paź 2014, 15:45

Pufcio napisał/a:
ja za ubezpieczenie silnika 1.8 przy zniżce 60% płacę w tej chwili 389zł
przepłącasz :hahaha:
Puff - 14 Paź 2014, 19:48

szynszyl napisał/a:
przepłącasz :hahaha:

Żadne TU nie potrafiło mi zaoferować niższej kwoty - a przecież zależy to nawet od kodu pocztowego miejsca zamieszkania. Nie narzekam :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group