Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Przepływomierz Sport

modell1 - 30 Wrz 2014, 21:46
Temat postu: Przepływomierz Sport
Panowie elektrycy i mechanicy mam pytanie.
Do swojego sporta chciałem założyć większy przepływomierz.
Po zamontowaniu obudowy z mondeo mk1 i mojej elektroniki auto się dusi zwłaszcza na małych obrotach ok 1000 do 2000 potem jedzie ale słabo.

Po zamontowaniu przepływomierza z focusa mondeo mk2 to samo elektronika z tej przepływki

O co w tym chodzi bo nie kumam :-P

Puff - 30 Wrz 2014, 22:59

Na logikę - większa przepływka = mniejszy przepływ przy zachowanej objętości - tak jakbyś jeździł w Himalajach. Komp może myśleć, że do silnika wpada za mało powietrza, koryguje dawkę i nagle się okazuje, że masz straszliwie ubogą mieszankę. Tak ja to widzę. Z ciekawości sam bym podpiął porządnego kompa i zobaczył to, co komp "widzi" po takim swapie. :)
Marcin - 2 Paź 2014, 19:01

to działa w ten sposób, że w kompie jest zapisana mapa dla przepływu powietrza, czyli dla objętości powietrza X z przepływki wychodzi napięcie Y i na tej podstawie dobierany jest czas wtrysku, w momencie podmiany przepływomierza na większy zmienia się objętość powietrza (będzie większa) dla tego samego Y-ka, komp daje ten sam czas wtrysku benzyny a na sondzie lambda wychodzi, że jest lipa, na 99% za ubogo, jak nie chcesz mieć remontu głowicy to wracaj do serii.

jak chcesz większą przepływkę to kupuj świnię, seryjny komp tego nie ogarnie, z pewnością korekty polecą mocno w górę aż wywali checka

modell1 - 2 Paź 2014, 21:24

Witam ja od razu wywaliłem większą przepływke. Mody mogę robić ale takie co mają sens. A tu nie było mocy i do tego dławił się.

I zastałem przy serii :)

Marcin - 3 Paź 2014, 21:05

taka podmiana na pewno by coś dała, ale niestety nie uda się to metodą p&p, tak jak pisałem wyżej, albo świnia albo ewentualnie remap ecu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group