Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Jak podłączyć światła p/mgłowe.

poldi - 19 Sie 2014, 21:51
Temat postu: Jak podłączyć światła p/mgłowe.
Witam
Ojciec ma fiestę MK4 lub MK5 z 1999r. Wymienił zderzak, który ma światła p/mgłowe i chciałby je podłączyć. Jest elektrykiem ale nie może znaleźć przewodów. Przydała by się porada lub schemat.

pozdrawiam.

Puff - 20 Sie 2014, 11:53

To jest Ford. Nie jest powiedziane, że będziesz miał przewody do tych świateł w wiązce. Może zaistnieć konieczność pociągnięcia całego zasilania pod nie.
mario3991 - 20 Sie 2014, 13:53

Podstawowe pytanie, masz włącznik świateł w desce rozdzielczej ???
modell1 - 21 Sie 2014, 21:22

zobacz czy masz kostki pod pasem przednim obok zderzaka . Ja w białej miałem i wystarczyło wsadzić przekażnik i go zasilić i działało :) :)
Qnik - 1 Wrz 2014, 22:00

Ja u siebie nie miałem przednich halogenów, ale przy wymianie zderzaka z wersji Ghia znalazłem wiązkę, wystarczyło kupić halogeny, przykręcić, oraz udało mi się znaleźć nowiutki włącznik (oczywiście nie oryginał) w sklepie na jakimś dosłownie zadupiu :D . Do tego trochę przewodów i musiałem przejście zrobić z uniwersalnego przekaźnika do oryginalnej instalacji (tak by w razie czego było w pełni demontowalne - wystarczy kabelki odłączyć albo od przekaźnika, albo od gniazda w skrzynce.
okoniowaty - 25 Lut 2015, 22:03

A podpowie ktoś (jestem zielony w tym temacie) jak się wyciąga zaślepkę włącznika np. od przeciwmgielnych. Wydaje mi się że od środka się wypycha. Dobrze mi się wydaje??
luksob - 26 Lut 2015, 08:26

okoniowaty napisał/a:
Wydaje mi się że od środka się wypycha. Dobrze mi się wydaje??

Dobrze Ci się wydaję. Musisz odkręcić trzy śrubki jeśli dobrze pamiętam, zdejmujesz cały ten element i wtedy łatwo będą wychodzić te przyciski.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group