Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - zarejestrowanie auta kupionego w polskim komisie

scorpion69 - 16 Sie 2014, 19:34
Temat postu: zarejestrowanie auta kupionego w polskim komisie
witam
chciałem zapytać o zarejestrowanie auta kupione w polskim komisie, otóż autko jest zarejestrowane w polsce a właściciel dał je w komis czyli do pośrednika. Co zatem potrzebuję podczas zakupu takiego auta (oprócz dowodu rej. OC i karty pojazdu) -komis wystawia mi swoją FVAT? Czy potrzebuję też kopię umowy komisowej właściciela oraz tego komisu?

pawel_mk3 - 16 Sie 2014, 19:46

komis wystawia fakture na kupujacego do wk z blachami faktura z komisu (dostaniesz tez fakture kupna przez komis od poprzedniego wlasciciela- ja tez bierzesz) wnioskiem o rejestracje, ksiazka pojazdu, oc i dowód rej. z wk wychodzisz z nowymi blachammi, tzw, miękim dowodem i wpisem w karcie pojazdu. udajesz sie do ubezpieczyciela w celu przepisania oc na ciebie badz wykupienia nowej polisy (w moim przypadku taniej bylo wykupic nowa) i po ok 2 tyg znowu do wk po twardy dowód.
scorpion69 - 16 Sie 2014, 20:14

pawel_mk3 napisał/a:
(dostaniesz tez fakture kupna przez komis od poprzedniego wlasciciela- ja tez bierzesz)

czyli jest to tzw. faktura komisowa (umowa właściciel-komis)?

Daras84 - 16 Sie 2014, 20:59

jeżeli komis kupił od osoby prywatnej to umowe k-s dostaniesz, ale zazwyczaj maja umowy inblanko z właścicielem
scorpion69 - 16 Sie 2014, 21:27

Daras84 napisał/a:
ale zazwyczaj maja umowy inblanko z właścicielem

chodzi Ci o umowę właściciel-komis? albo chodzi o umowę właściciel-kupujący?

pawel_mk3 - 16 Sie 2014, 21:46

Daras84, to jest niezgodne z prawem, komis który zarabia legalnie wystawia sprzedającemu f-vat zakupu a kupującemu f-vat sprzedaży, kupujący dostaje kopie faktury zakupu.

[ Dodano: Sob Sie 16, 2014 21:47 ]
scorpion69 napisał/a:
czyli jest to tzw. faktura komisowa (umowa właściciel-komis)?
Tak
scorpion69 - 16 Sie 2014, 21:56

pawel_mk3 napisał/a:
kupujący dostaje kopie faktury zakupu.

rozumiem że w przypadku jak komis nie kupi auta od właściciela tylko weźmie w komis to przekazuje kupującemu to auto kopie umowy komisowej?

pawel_mk3 - 17 Sie 2014, 09:04

Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, jestem mechanikiem a nie prawnikiem, napisłałem Ci jak dokładnie wygląda sprawa kupna, rejestracji auta z komisu
szynszyl - 17 Sie 2014, 09:47

pawel_mk3 napisał/a:
to jest niezgodne z prawem,
właśnie, bo komis pokrywa 2% wartości auta w urzędzie skarbowym. a jak takie lewe umowy są,to kupujący jeszcze to płaci. tak samo nie wolno się dać naciagać na umowy K-S w jakimś niby dziadkiem z niemiec... to dopiero szwindlują..

scorpion69, jakby Ci się zamarzyło kontynuować OC tak kupionego auta, to radzę sprawdzić historię ubezpieczenia. kiedyś będąc agentem pomagałem w kilku sprawach, gdzie auto w komisie (lub prywatnie) miało 3 -4 właścicieli w ciągu pół roku. a ostatni dostawał wezwania do zapłaty OC


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group