Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK5] Światła dzienne LED

sla32 - 14 Sie 2014, 23:24
Temat postu: [MK5] Światła dzienne LED
Jeśli ktoś zastanawia się nad montażem świateł dziennych to może rozważyć zakup takich jak na poniższym foto



Ingerencja w zderzak to wywiercenie 1 otworu na wkręt.
Niestety trzeba się trochę wysilić przy dorobieniu uchwytu montażowego, dedykowanego do MK5. <oki>
Do tego lampy mają 2 śruby które trzeba uciąć itd.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany podam szczegóły.

Parzych - 15 Sie 2014, 01:40

Chłopie, jak się chwalisz, to i opisz, pokaż zdjęcia jak to świeci, gdzie się wpiąłeś itp. itd, inaczej temat wypieprzę w niebyt... :fox:
sla32 - 15 Sie 2014, 06:00

OK obiecuje poprawę :ups: i dokładny opis ze zdjęciami ale za 10dni jak wrócę z wakacji.
Przyznam że dla mnie w tej sprawie najważniejszy jest rodzaj światełek, a ten widać na zdjęciach. Bardziej pasujących do MK5 chyba nie ma.
Przyznam że przed zakupem szukałem inspiracji w sieci ale żadnych zdjęć nie znalazłem.

Na tą chwilę mogę powiedzieć że:
1. Światełka nabyłem za 60 zł na znanym serwisie aukcyjnym. Świecą ładnie. Jak długo to się okaże. :ok:
2. Z tyłu mają dwie śruby M8 które trzeba skrócić do 1 cm. Problemem jest jedna śruba przez którą są wyprowadzone przewody. Tutaj trzeba obciąć końcówki kabelków a następnie wykręcić śrubę (daje się to na szczęście zrobić ) Po obcięciu wkręcamy ją z powrotem i zakładamy nowe wtyczki lub lutujemy. Ja na tą chwilę mam zlutowane ale w planach mam wtyczki.
3. Żeby światełka świeciły prosto do zderzaka przyłożyłem długą listewkę i narysowałem linię
4. Do montażu potrzebujemy blachy z której robimy ceownik i dopasowujemy do zderzaka. Ja w tym celu na przezroczystej sztywnej foli odrysowałem sobie kształt od zderzaka który jest w tym miejscu lekko wyprofilowany.
5. Mocowanie u mnie to 1 wkręt tak jak przy halogenach i silikon.

Puff - 15 Sie 2014, 14:58

Nie wygląda to źle... o ile się nie ma halogenów, bo wtedy z montażu nici... :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group