Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Falowanie obrotów, szarpanie silnika

bercik141287 - 13 Sie 2014, 15:40
Temat postu: Falowanie obrotów, szarpanie silnika
Witam , mam taki problem i kilka pytań wiem,że różne podobne tematy były analizowane ale nie znalazłem dokładnie tego co chciałem ;/ pierwsze pytanie i prośba jakby ktoś pokazał na zdjęciu spod maski Fiesty MK4 1,25 96r. (benzyna+gaz) gdzie znajduje się czujnik położenia wałka rozrządu i czy wymiana jest trudna jak najlepiej dojść do tego . Opiszę ogólnie problem : moja fiesta chodziła super zero problemów z obrotami czy przerywaniem podczas jazdy ,znajomy miał mi wymienić rozrząd,ale że nie posiadał blokad wymienił tylko pasek który napędza wspomaganie alternator itp bo był już na zajechaniu , wymieniana jeszcze była pompa hamulcowa bo ciekło , po odpaleniu fiesty zaczął się problem z falującymi obrotami plus w czasie jazdy zaczęło się przerywanie na każdym biegu tzw.żabka przerywało co jakiś czas,pierwsze co zrobiłem podmieniłem CPP, po wymianie obroty się uspokoiły i skakanie uspokoiło się ,jest dzień w którym w ogóle nie ma szarpania a są dni,że nie daje za wygraną dziś byłem sprawdzić auto na komputerze i cały czas wyskakiwał czujnik położenia wałka rozrządu teraz pytanie czy to jest wina przerywania ? może po prostu jakaś wtyczka do czujnika albo jakieś styki ,jak podkreślam są dni że przerywa a też takie że 100 km się zrobi i wszystko ok ( nie ma znaczenia czy silnik rozgrzany czy zimny) dziękuje bardzo za cenne rady aby spr wtyczki muszę wiedzieć gdzie w ogóle znajduje się czujnik ,najlepiej na zdjęciu WIELKIE DZIĘKI!!!
Parzych - 13 Sie 2014, 16:02

bercik141287 napisał/a:
muszę wiedzieć gdzie w ogóle znajduje się czujnik ,najlepiej na zdjęciu WIELKIE DZIĘKI!!!

Proszę:


bercik141287 - 13 Sie 2014, 17:30

dzięki Parzych a idzie się bez problemu tam dostać jak dźwignę maskę , jak się to mówi w domowych warunkach ? może wiesz czy to ma wpływ na mój problem ?
kuba87 - 13 Sie 2014, 17:39

na 100% rozrząd przestawiony :)
bercik141287 - 13 Sie 2014, 17:57

No ale jak rozrząd jak pisałem nie był dotykany ani wymieniany bo nie miał znajomy blokad,więc właśnie temu żeby się nie przestawił go nie tykał ,więc sam od siebie to chyba nie bardzo..?
kuba87 - 13 Sie 2014, 18:17

a luzował koło pasowe na wale ,może?
bercik141287 - 13 Sie 2014, 18:59

Nie luzował
kuba87 - 13 Sie 2014, 21:15

to spróbuj czujnik wymienić
bercik141287 - 15 Sie 2014, 12:32

Problem chyba rozwiązany : sprawdzałem kable od czujnika i co się okazało były całe sparciałe szczególnie pod osłona silnika ten kawałek,pewnie zwarcie się robiło przy poruszeniu nimi,póki co całe zailozowane na nowo pojeździmy zobaczymy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group