Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Nieprawid³owe przep³ywy powietrza

vegeo - 12 Sie 2014, 16:53
Temat postu: Nieprawid³owe przep³ywy powietrza
Witam Panowie,
Mam problem ze swoj± fiest±.
Otó¿ podczas gwa³townego przy¶pieszania/redukcji biegu wchodzi mi tryb awaryjny.
Zazwyczaj dzieje siê to przy 2,5-3,5 tys obrotów . Je¶li jest w³±czona klima nawet przy 2 tys.
By³em u dwóch elektryków, ka¿dy po podpiêciu do komputera mówi to samo - nieodpowiednie przep³ywy powietrza,przep³ywomierz do wymiany. Sprawdzane by³o orurowanie - wszystko ok, szczelne. Przep³ywy by³y rownie¿ sprawdzane w trakcie ja¿dy jak i na biegu ja³owym.
Kupi³em wiêc przep³ywomierz z rozbitka po 40 tys km- wymieni³em lecz nie ma zmian. Pojecha³em wiêc reklamowaæ t± przep³ywkê - go¶æ wmontowa³ j± do swojej fiesty- wszystko by³o ok, wmontowa³ moj± stara- w jego samochód i te¿ wszystko w porz±dku.
Wiêc to chyba nie wina przep³ywomierza.
Co dziwne , je¶li odepnê przep³ywomierz to samochód fakt rozpêdza siê wolno, ale nie wyskakuj± ¿adne b³êdy, tryby awaryjne

Gdzie dalej szukaæ przyczyny ? Wi±zki kabli, egr, przepustnica? Samochodem nie da siê je¼dziæ- ka¿de mocne wci¶niecie gazu powoduje wej¶cie w tryb awaryjny.
Przebieg 180 tys km, serwisy robione na bie¿±co.

omeniusz22 - 27 Gru 2016, 17:30

A w którym miejscu jest ten przep³ywomierz?
jonson22 - 9 Lut 2017, 09:26

Sprawd¼ jakie jest ci¶nienie paliwa w Listwie na biegu ja³owym powinno byæ ok 19-20 MPa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group