Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie

mario3991 - 7 Sie 2014, 18:32
Temat postu: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
Ostatnio wzbogaciłem się o przepiękną rysę do podkładu na tylnej klapie mojej fiesty. Strasznie mnie to irytuje czy da radę to jakoś usunąć bez malowania całej klapy ??? Rysa jest taka ze 20cm długości i 3mm szerokości
Jarecki - 7 Sie 2014, 23:05

trochę szeroka ta rysa :/ zawsze można spróbować zrobić zaprawkę (dobrać lakier i pędzelkiem nałożyć na rysę, po paru dniach przepolerować, a jak bardzo głęboka, to dać lekko szpachli by było jeszcze miejsce na dodanie lakieru + wyrównanie po polerce)
mario3991 - 8 Sie 2014, 17:32

Jarecki napisał/a:
trochę szeroka ta rysa :/


Spróbuj jechać z otwartą klapą i przy*ebać w gałąź

TSRules - 8 Sie 2014, 19:58

zaprawkę, albo pisakiem, albo pastą koloryzującą, albo kupić zestaw regenerujący czy do poprawek na allegro ze "szprajem" pod kolor auta
ElGrey - 9 Sie 2014, 09:16

Taką rysę zawsze będzie widać pod takimi zaprawkami.
Tak głęboka rysa niestety ale wymaga wypełnienia, co wiąże się z lakierowaniem ;-( jeśli nie metalik to da się zrobić zaprwke tak by nie było tego widać, jak metalik no to cala klapa do malowania...

matthew1992 - 4 Paź 2014, 12:37

Jak dobry lakiernik to nie bedzie malował całego elementu np. całej klapy, maski, drzwi, tylko to miejsce "zapruszy" i po problemie.
brodaty33 - 29 Mar 2015, 23:44

W sumie nie wiem czy na taką dużą rysę ten środek zadziała, ale ja stosowałem taki preparat w żółtej butelce Formula1 do usuwania rys na lakierze samochodowym. Ja miałem dość małe rysy, ale środek je idealnie usunął, więc polecam.
steven - 7 Wrz 2015, 14:09
Temat postu: Re: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
A właśnie nie ma jakichś szamponów czy wosków, które pomagają na rysy? Bo ja na drzwiach mam całkiem sporo takich mniejszych, w okolicy zamka.
brodaty33 - 8 Wrz 2015, 11:07
Temat postu: Re: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
są woski ale raczej one wypełnią tylko rysy, po kilki myciach on zejdzie.Ewentualnie pasty do lekkich zarysowań. Najlepiej wykonać korektę lakieru np. użyć meguiars ultimate compound http://www.motochemia.pl/... ... -4101.html
jkk - 11 Wrz 2015, 10:43
Temat postu: Re: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
Dobry jest jeszcze TURTLE WAX Color Magic Plus masz go chociażby na motointegrator.pl w cenie niewiele ponad 34 zł/butelkę. Zestaw zawiera wosk + kredkę do maskowania płytkich jak i głębokich rys.
Nie trzeba mieć jakiś specjalnych umiejętności aby go użyć. Nakładasz równomiernie na umyty lakier przy pomocy ścierki, a gdy wyschnie polerujesz.

brodaty33 - 11 Wrz 2015, 16:04
Temat postu: Re: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
Jkk tak prawda ładnie zakryje rysę, ale po umyciu znów to samo, lub po deszczu :-P
Jondi - 3 Paź 2015, 22:39
Temat postu: Re: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
brodaty33 napisał/a:
meguiars ultimate compound

Jak dla mnie nie wiele jest to warte i jak ktoś chce uzyskać jakiś efekt to 3 dni będzie jechał na szmacie i ręce będzie miał do ziemi....

jkk napisał/a:
Dobry jest jeszcze TURTLE WAX Color Magic Plus

Dobra pojecie względne posiada wypełniacze środki lekko ścierne. Po samym użyciu masz wrażenie że jest lepiej ale jak wszystko sie wypłucze rys tak naprawdę przybywa :) to tak jak z pasta tempo

do naprawy tego typu uszkodzeń potrzebny jest jż kumaty lakiernik :) Jak tak bardzo nie chcesz malować klapy to w grę wchodzą naprawy typu smart. tzn chłopaki pomalują tylko to co jest uszkodzone i nie będzie śladu no ale zapłacisz tyle samo jak za cały element albo i nawet więcej

poczciwydarek84 - 7 Lis 2017, 11:39
Temat postu: Re: [Lakiernictwo] Piękna rysa na klapie
steven napisał/a:
A właśnie nie ma jakichś szamponów czy wosków, które pomagają na rysy? Bo ja na drzwiach mam całkiem sporo takich mniejszych, w okolicy zamka.


Szampon czy mazak na taką szeroką ryse Ci nic nie da. Najlepiej zrobić zaprawkę, albo po prostu oddać do lakiernika.

Puff - 7 Lis 2017, 14:12

@up - złota łopata za odkopanie posta sprzed ponad 2 lat...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group