Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - 1.4 TDCi - Nie odpala. Nie podaje paliwa ?

Kosmiat - 18 Lip 2014, 09:09
Temat postu: 1.4 TDCi - Nie odpala. Nie podaje paliwa ?
Witam wszystkich jako nowy forumowicz.
Jakoś tak ze 2 miesiące temu kupiłem smaochód. Jeździłem sobie bezstresowo do tej pory, aż tu nagle dwa dni temu zapaliłem, działał 2-3 sekundy, zgasł i już nie odpalił ponownie. Po wyczerpaniu znanych mi przekleństw i modlitw udał mi się zauważyć, że ręczna pompka nie zasysa paliwa. Czy coś się zapchało? Jakieś przewody, filtry? Czego szukać?

Jaki dźwięk wydaję pompa paliwowa? Tylko takie cyknięcie czy powinno być jeszcze takie "ziuuuup"?

EDIT: Nie wiem o co chodzi, odłączyłem wężyk zacząłem ręcznie pompować, przepchnąłem masę bąbelków powietrza złączyłem wszystko z powrotem zapalił od razu, obroty normalne, przejechałem kilka km, zbiera się jak dawniej. Stał dwa dni przodem "do góry", czy to może być przyczyna? Cofie mi się paliwo? Coś do wymiany?

Jarecki - 18 Lip 2014, 18:27

U mnie w poprzednim aucie (Clio II 1.5dci) jak stał 3 dni na stromym zjeździe do garażu to nie dało się go odpalić, ale jak stoczyłem się do garażu na płaską powierzchnie to już załapał. Nie mam pewności ale wydaje mi się że paliwo zaworem zwrotnym cofnęło się do baku, a jak odpalałem, to załapał powietrza, bo w baku za wiele nie było ;) ...
tup.tup - 11 Sty 2015, 15:38

Miałem tak samo i był problem z plastkiowym wężykiem który idzie pod filtrem powietrza. Po prostu przeciera się i zasysa powietrze zamiast paliwa.
kozaxan - 10 Mar 2015, 19:19

tak, nieszczelność w układzie paliwa, ja przez kilka tyg. codziennie zasysałem paliwo pompką, czasem zanim ruszyło paliwo w rurkę trzeba było pompować kilkadziesiąt razy, aż doleciało i zniknęło powietrze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group