Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Problem z klimatyzacją, temp. wody i wentylatorem

siemek85 - 15 Lip 2014, 08:07
Temat postu: Problem z klimatyzacją, temp. wody i wentylatorem
Cześć,
Wczoraj klima przestała w trakcie jazdy mrozić. Spojrzałem na przycisk A/C i kontrolka się świeci, że jest włączona a wyraźnie czuć że nie mrozi. Wyłączyłem ją i włączyłem ponownie i zaniepokoiłem się, bo nie słychać było takiego typowego włączenia klimatyzacji ( załączenia sprężarki czy czegoś innego). Pomyślałem, że pewnie klima się popsuła... :( a potem patrzę a na desce rozdzielczej świeci się czerwona kontrolka temp. wody w silniku. No i oczywiście szybko zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. Podniosłem maskę i to co zauważyłem to to, że nie słychać było wentylatora od chłodnicy. Jechałem w korku przy 30 stopniach na dworzu.
Zastanawiam się czy to wszystko może mieć związek z awarią wentylatora czy może jakiś bezpiecznik się przepalił, czy może silniczek od wentylatora się popsul lub może coś poważniejszego się popsuło. Jakby ktoś miał jakieś pomysły co mogło się stać to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Puff - 15 Lip 2014, 09:48

Jeśli jedziesz ze znikomą prędkością, do tego w miejskiej ciasnocie, a wentylator nie działa, to i klima przestaje działać (nie umie oddać ciepła po stronie pierwotnej, sprawność układu spada).

Do kompletu chłodnica klimy jest gorąca jak diabli i znajduje się przed chłodnicą właściwą, więc silnik ma jeszcze trudniej oddać ciepło - układ się przegrzewa :)

Prawdopodobnie tylko wentylator umarł i nic poza nim. Warto jednak to naprawić jak najszybciej, bo jazda silnikiem, który się przegrzewa z powodu usterki układu chłodzenia, to nie jest coś, co chcesz robić ;)

siemek85 - 15 Lip 2014, 10:41

Dzięki, za szybką odpowiedź :)
To trochę się uspokoiłem. Choć teraz się zastanawiam, jak to dokładniej zdiagnozować?
Czytałem trochę opinii na forum, że w przypadku niedziałającego wentylatora uszkodzeniu mógł ulec silnik, rezystor wentylatora lub inne rzeczy.
Co najlepiej było by sprawdzić i wymienić? Od czego zacząć?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group