Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Problem z załączeniem klimatyzacji

dszymek - 7 Lip 2014, 15:29
Temat postu: Problem z załączeniem klimatyzacji
Witam Kolegow i kolezanki.
Dzis postanowilem sie zarejestrowac na tym forum bo nie moge dosjsc do ladu z klima.
sprawa jest nastepujaca:
Tydzien temu odgrzybilem i zaladowalem klime majac nadzieje ze wszystko bedzie gotowe gdy nadejda gorace dni :) z tym ze klima nie ma ochoty sie zalaczac. Po wcisnieciu przycisku swiatelko sie zapala ale ni hu hu. Pojechalem do "fachury" od kopmuterow i podlaczyl moja fiescine, stwierdzil ze wyskoczy blad odnosnie jakiegos czujnika od klimatyzacji. tyle sie dowiedzialem.

Poradzcie ludziska co dalej robic. Moze to jakas blachostak i mozna wyeliminowac samemu z tym ze ja niemam pojecia od czego zaczac. Dodam ze dopiero niedawna ja kupilem i zaprzyjazniamy sie dopiero :D

Freeman - 7 Lip 2014, 15:39

Prawdopodobnie czujnik ciśnienia sprężarki wysiadł.
dszymek - 7 Lip 2014, 15:48

A gdzie to kolego sie znajduje w fiescinie? Mozna cos takiego dokupic i wymienic samemu?
diodalodz - 7 Lip 2014, 16:05

Na początek to trzeba podjechać do klimiarzy i podłączyć manometr, by sprawdzić czy nadal jest czynnik. Jeśli ciśnienie jest w normie, trzeba przeprowadzić diagnostykę bo czujniki bez których klima nie ruszy są aż 3.
dszymek - 7 Lip 2014, 16:24

Bylem u "klimiarza" i czynnik jest. Jest mozliwosc saomodzielnego sprawdzenia?
diodalodz - 7 Lip 2014, 21:37

pewnie że jest :) Szkoda że jak byłeś na kompie nie zapamiętałeś dokładnie nazwy czujnika, wtedy wiadomo gdzie iść i co sprawdzić.
Na początek trzeba spróbować ręcznie załączyć kompresor. jeśli zadziała, trzeba szukać po czujnikach. Najważniejszy jest czujnik ciśnienia (zazwyczaj podwójny) umieszczony na rurce. Często idą do niego 3 lub 4 przewody.

dszymek - 8 Lip 2014, 05:22

Moglby mi ktos wytlumaczyc jak pasterz krowie na rowie jak to zrobic? bo jestem kompletnym "lajkonikiem" :) w tych sprawach a nie chce czegos wiecej popsuc
diodalodz - 8 Lip 2014, 10:15

Jedź jeszcze raz na kompa i zrób zdjęcie monitora z błędem.
zrób kilka zdjęć komory silnika.

dszymek - 8 Lip 2014, 17:32

wiesz ciezko tak co chwile jezdzic na kompa i wydawac kase
diodalodz - 8 Lip 2014, 21:02

To wstaw do warsztatu, będzie taniej. Bo jak jedziesz na komputer i nie zapamiętujesz usterki to jest to numer w stylu jak iść do sklepu po chleb, a wrócić z paragonem.
dszymek - 8 Lip 2014, 21:16

I po co te nerwy? ;) Nikt nie jest idealny przeciez

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group