Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Po wymianie Sondy Lambdy nadal występuje błąd P0171

Luk45z - 22 Cze 2014, 17:07
Temat postu: Po wymianie Sondy Lambdy nadal występuje błąd P0171
Witam.
Wyjechałem na 3 tygodnie i samochód przez ten czas nie był w ogóle używany. Po powrocie, pojechałem odwiedzić znajomych i z samochodem było wszystko ok, w drodze powrotnej pojawiła się kontrolka Check Engine, lecz samochód pracował normalnie. Po podłączeniu do komputera okazało się że wyskoczył błąd P0171 (System Loo lean bank 1), gdy zapytałem się znajomego mechanika co to może być, powiedział że sonda lambda pada lub już padła. Poradził aby ją wyciągnąć i wyczyścić tak też zrobiłem wyczyściłem też błąd i było w porządku przez parę dni, gdy błąd nagle powrócił. Zdecydowałem się na wymianę sondy, zakupiłem zamiennik, wczoraj wymieniłem sondę oraz wyczyściłem błąd i dzisiaj niestety błąd ten powrócił :/. Zastanawiam się co to może być? W tym roku też musiałem wymienić katalizator gdyś na przeglądzie wyszło, że odczyty spalin są w górnych granicach normy (nawet można powiedzieć, że na granicy norm). Może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny tego powracającego błędu. :| :|

modell1 - 23 Cze 2014, 22:07

Jaki katalizator zastosowałeś ? A i masz dwie sądy wiesz o tym przed katem i za katem :) Szukaj tam przyczyny
van - 24 Cze 2014, 11:11

kable do sond nie są nigdzie przepalone i sprawnie działają ? styki na wtyczkach sprawne ? może gdzieś nie ma przejścia i błąd będzie wtedy taki występował
diodalodz - 25 Cze 2014, 01:53

Ten błąd nie oznacza błędu sondy tylko błąd składu mieszanki. Oznacza, że skład mieszanki jest zbyt ubogi. Przyczyn może być klika. Od nieszczelności wydechu do nieszczelności kolektora ssącego, uszkodzonego regulatora ciśnienia paliwa po padającą pompę. Auto ma LPG ? Przy okazji warto zmienić mechanika. Pomiar sondy wykonuje się oscyloskopem w ciągu 10 minut. A obecnie nawet najtańsze diagnoskopy OBD dają możliwość podglądu sondy. Rady z forum też zaje biste ;)

PS do Vana

SONDA - KABLE SOND a nie SĄD bo tam się dostaje wyroki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group