Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Dziwny odgłos z zwieszenia

robkar73 - 21 Cze 2014, 09:33
Temat postu: Dziwny odgłos z zwieszenia
Witam wszystkich.Posiadam nową fieste z tego roku z przebiegiem 2200km.Mam pytanie odnośnie dzwięku dochodzącego z zawieszenia a mianowicie kiedy jade po kostce,lub po jakiejś nawierzchni gdzie samochód wpada w drżenia,to pojawia sie dzwiek coś jakby plastikowej drżącej rury,na pewno nie jest to dzwięk stukania typu swożnie,końcówki itp.pierwszy raz w życiu słusze taki odgłos w samochodzie a jeżdziłem wieloma.Wyniosłem z autka wszystkie lużne przedmioty,otwierałem szybe i nasłuchiwałem i na zewnątrz nic nie słychać tylko opony,zamykam szyba i ten dzwięk sie pojawia,myślałem że to może osłony amortyzatoró ale chyba na zewnąrz też byłoby słychać,one są z tworzywa i myślałem że to może one,kurcze nie wiem.Prośba do użytkowników sprawdzcie jak jest u was może tak ma być tylko ja jestem przewrażliwiony,ale np.na tzw tarkach na asfalcie auto przejeżdza jak należy bez odgłosów,w serwisie podnosili go i nie stwierdzili niczego niepokojącego,mam poczekać to może sie ułoży,tylko nie wiem co ma sie ułożyć,taki dzwiek? nie wydaje mi sie.Dzieki z góry za pomoc
Krzyk - 21 Cze 2014, 10:09

A z jakiej okolicy go słychać, bo tak to trochę ciężko prorokować ?
kuba87 - 21 Cze 2014, 11:20

jakiś poluzowany plastikowy element, lub kiedyś był już taki temat na forum, szyby w drzwiach drżą.
robkar73 - 21 Cze 2014, 16:46

Krzyk napisał/a:
A z jakiej okolicy go słychać, bo tak to trochę ciężko prorokować ?


Wydaje mi sie że bardziej z tyłu,dzisiaj rozmawiałem z machanikiem serwisu,,ze tam jest jakaś osłona,nie wiem czego i niby mieli już jakiś przypadek że coś tam latało nie mocno,niby jakaś osłona dotyka amortyzatora,może brakować spinki,i lekko drży.Przy okazji przejechałem sie 100konnym ecoboostem fajnie sie rozkręca i tam nic takiego nie ma.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group