Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Nie odpala czy to już koniec ?

Justyna_ - 2 Cze 2014, 22:06
Temat postu: Nie odpala czy to już koniec ?
Witam, mam problem ze swoją Fiestą silnik 1,8D Endura De rocznik 1997. Auto w czasie skręcania zgasło. Odpaliło bez problemu i dojechało na parking. Niestety na następny dzień nie chciało odpalić i tak jest do teraz.
Można kręcić i nic.
Pompa na krótko zasysa paliwo, ale tylko przez jakiś czas. Tak mi powiedział kolega który trochę zna się na mechanice.
Wymienił iglicę która jest w pompie do na inną, jest to samo. Prąd na iglicę dochodzi. Były odpowietrzane wtryski, ale to też nie poskutkowało.
Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie tego problemu?
Czy w fieście jest czujnik uderzeniowy?

Puff - 3 Cze 2014, 00:45

Nie masz przypadkiem za mało paliwa?
Warto zamontować po drodze do pompy przezroczysty wężyk - widać wtedy czy paliwo leci strumieniem czy masz w nim bąble powietrza.

Justyna_ - 3 Cze 2014, 17:10

Paliwa jest dobre pół zbiornika. Nigdy nie jeżdżę na rezerwie. Przed pompą jest też zamontowany zaworek zwrotny. Wężyki mam co prawda czarne ale był sprawdzany czy nie zaciąga lewego powietrza i wychodzi na to że nie. Był również zasilany z bańki więc wydaje mi się że problem powietrza w paliwie można wykluczyć.
wawrzyc - 26 Lip 2014, 11:18

A na samostart pali? Kompresja jest? To na początku trzeba sprawdzić.
kuba87 - 26 Lip 2014, 16:48

albo pompa klekła...
wawrzyc - 9 Sie 2014, 23:47

U mnie w focusie było podobnie padła pompa, ale prosto sprawdzić, wystarczy sprawdzić czy pali na samostart. A później sprawdzać dalej,
krzysiek1705 - 23 Wrz 2017, 19:20

U mnie tak było bo....
Cos przykleilo sie do czujnika polozenia wału
I sprawdz czy sterownik pompy jest sprawny tez pada tak
Znienacka

Jaszczur - 23 Wrz 2017, 22:58



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group