Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Podkładka wtrysk paliwa

KODO - 13 Kwi 2014, 11:23
Temat postu: Podkładka wtrysk paliwa
Witam
Drodzy Pastwo jestem świeżym właścicielem Forda Fiesta 1.6 tdci MK7. Autko ma troszkę przejechane (prawie 160 000) i jest właśnie po wymianie wtrysków.
Niestety z jednego z nich sączy się paliwo z miejsca między trzpieniem od rurki paliwa a wtryskiem. Sama rurka jest szczelna problemem jest stożkowy trzpień i podkładka pod nim.dla jasności załączam zdjęcie o który element dokładnie chodzi.

Pod trzpieniem jest podkładka jakby metalowa też o kształcie stożka i ona jest prawdopodobnie problemem.
Niestety katalog forda nie podaje symbolu tej podkładki i nie mogę jej nigdzie dostać.
czy ktoś wie gdzie w okolicach Pruszkowa/Warszawy dostanę taką podkładkę.
Ewentualnie jak mogę uszczelnić wyciek? Próbowałem podkładki miedzianej podobnego rozmiaru ale niewiele pomogło.


Z góry dziękuje za pomoc.

Laskosz - 13 Kwi 2014, 11:47

ja odkręcalem rurkę i dokręcałem ten króciec poprostu lekko mocniej ale z czuciem coby nie przesadzić.
KODO - 13 Kwi 2014, 21:35

Dzięki
Niestety zanim zadałem temat już próbowałem Twojego rozwiązania. niestety efekt po dokręceniu był żaden a wręcz paliwo lało się jeszcze bardziej.
W tej chwili jeżdżę na podkładce miedzianej - dzisiaj zrobiłem 150 km i paliwo powoli kapie znowu.

lukaszs - 15 Kwi 2014, 21:11

a ze starego wtrysku nie mozesz zdemontowac tego elementu?
KODO - 25 Kwi 2014, 13:39

Dzieki ale nie mam niestety starych wtryskow
janek80 - 11 Gru 2014, 12:29

U mnie też występuje ten problem. W przyszłym tygodniu jestem umówiony do mechanika na wymianę podkładek miedzianych, ponieważ to podobno one powodują ten problem.

[ Dodano: Nie Sty 25, 2015 12:10 ]
Po wszystkim moge napisać jak to wygląda: podkładki miedziane do wymiany oraz uszczelniacze. Jeśli nie są zapieczone to nie ma problemu. Od 3 tygodni już mam sucho na silniku. Koszt u mnie to był 200zł.

janek80 - 27 Kwi 2015, 13:12

u mnie problem znów wrócił. Po 4 miesiącach na czwartym wtrysku znów mam mokro.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group