Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Ciężko pali na zimnym silniku

Swistak1245 - 9 Kwi 2014, 23:25
Temat postu: Ciężko pali na zimnym silniku
Witam ma forda fiestę 1.1i wtrysk jedno punkt mój problem jest następujący. Gdy odpalam silnik na gazie i benzynie jak jest zimny to po do daniu gazu jak by się dusił i gaśnie. Po jakieś minucie jak się rozgrzeje to już chodzi normalnie. I jak jest ciepły silnik to już jak by nie było problemu. A jeszcze mam jeden problem na benzynie ciężko zapalić silnik po dodaniu gazu zapala, na gazie nie mam tego problemu. Jak odkręciłem świece to były czarne porostu jak by je zalewało. I widziałem w trysku jak by mu dawał za dużo paliwa.Było wymieniane kable zapłonowe i świece, fil ter powietrza. Dziękuję zainteresowanym za pomoc
brewa7 - 12 Kwi 2014, 18:13

Ja też mam 1.1i na zimno też muszę chwilę pokręcić żeby zapalił, ale myślę że zanim bena doleci do cylindrów może chwilkę minąć. Bo jak po jeździe silnik jest gorący to benzyna z kolektora może odparować. A po zapaleniu raz i zgaszeniu od razu to za następnym razem zapala bez zbędnego kręcenia. To że świece są zalane może być spowodaowane właśnie tą formą zapalania silnika że wciskasz gaz i wtedy wtryska podaje za dożo wahy. Spróbuj bez gazu.

Gaz masz na jakimś tam wielopunktowym wtrysku? znaczy wtryskiwacz gazu jest osobno na każdym kanale dolotowym? Bo na instalacjach LPG za bardzo się nie znam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group