Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK5] Popsuta wkładka / sprężyna / zamek?

maciek119 - 4 Kwi 2014, 11:41
Temat postu: [MK5] Popsuta wkładka / sprężyna / zamek?
Witajcie!

Chyba jestem urodzonym pechowcem, bo znów mam problem z zamkiem kierowcy w aucie :(
Poprzednio był luźny bębenek, doszedłem do tego jak go umocować i ponad tydzień jeździłem zadowolony...

Dziś rano otworzyłem auto, pojechałem na zakupy. Na pierwszym parkingu zamknąłem, potem otworzyłem. Na drugim to samo. Wróciłem do domu i NIE MOGĘ ZAMKNĄĆ. Coś stało się z zamkiem od kierowcy.

Fiesta ma centralny zamek, nie ma jednak autopilota i pozostaje mi jedynie otwieranie kluczykiem. Dziś zamknąłem zamkiem pasażera, ale jakoś nie mam zaufania do tego zamka w aucie...

Czytałem na forum o tym i ludzie piszą o sprężynkach, niedziałającym centralnym zamku, klamkach itd... Ale nie znalazłem aż tak podobnego przypadku, u mnie centralny zamek działa i klamka też. Po zamknięciu od strony pasażera drzwi, te od kierowcy też się zamykają i po otwarciu są otwarte. Jednak zamek od strony kierowcy stał się bezużyteczny.

Kręcę w lewo (powinien się zamknąć), przekręca się tak jak powinno i odbija, ale nie ma reakcji żadnej.
Kręcę w prawo (powinien się otworzyć), przekręca się również, nie odbija (a wydaje mi się, że minimalnie odbijało się kiedyś) i również nie ma reakcji.

Dziś wieczorem w domu będę rozbierał boczek. I zaglądał do środka.

Czy macie jednak jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę, lub co mogło się uszkodzić? Czy wyskoczyła jakaś sprężynka? Coś się ułamało?
I drugie pytanie, czy ma może ktoś zdjęcie tego, jak prawidłowo powinno to tam w środku wyglądać jeśli chodzi o te rygle i sprężyny i mógłby się podzielić?
I trzecie pytanie, czy drzwi, zamek, rygle i sprężyny są takie same jak w mk4? Bo znalazłem jakąś książkę serwisową do mk4, ale np. bezpieczniki są inne, dlatego wolę się upewnić.

Pozdrawiam!

zabka35i - 4 Kwi 2014, 13:27

Wygląda na to że cięgno które idzie do siłownika od zamka (bębenka) albo spadło albo nie działa do końca prawidłowo. A zamek w mk4 i mk5 powinien być taki sam.
maciek119 - 4 Kwi 2014, 14:01

Bardzo Ci dziękuję za tak szybką odpowiedź! :)

Masz na myśli to cięgno, które jest zahaczone o końcówkę bębenka i idzie w dół?
Prawdopodobne, że mogło to samo na dziurach wyskoczyć, lub przy zamykaniu drzwi?

Freeman - 4 Kwi 2014, 17:07

Wogóle nie możesz zamknąć od strony kierowcy? Jeśli tak to może być problem z tą sprężynką, o której czytałeś.
maciek119 - 4 Kwi 2014, 17:45

Freeman napisał/a:
Wogóle nie możesz zamknąć od strony kierowcy? Jeśli tak to może być problem z tą sprężynką, o której czytałeś.


Ani zamknąć, ani otworzyć ;-( Kręcę prawo, lewo i reakcji brak...

Można gdzieś znaleźć zdjęcie dokładnego miejsca zamocowania tej sprężynki lub zdjęcie samej sprężynki?
Szukałem, ale znalazłem tylko wątki bez zdjęć...
Z góry dziękuję! :)

sla32 - 15 Cze 2014, 23:08

Zdjęcie jest w tym temacie

http://www.fiestaklubpols...ghlight=#707350

Qlimaxss - 20 Gru 2017, 14:56

Cześć, otóż mam podobny problem s tym ze u mnie centralny śmiga. A nie moge otworzyć drzw i kierowcyi od zewnątrz or środka normalnie . Zdjemowałem juz boczek i nie moge rozkimnic. Jak to idzie . podejrzewan ze poszła jakaś linka która idzie do klamki.?
modell1 - 21 Gru 2017, 18:16

Pisz do mnie na Pw numer kontaktowy to Ci wszystka wytłumacze.☺

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group