Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Rozrusznik kręci po wyjęciu kluczyka

Pyros - 2 Kwi 2014, 11:12
Temat postu: Rozrusznik kręci po wyjęciu kluczyka
Z racji,że jakoś pusto na tym podforum to postanowiłem (w sumie to jestem zmuszony) stworzyć pierwszy temat :-P
Sprawa sie ma następująca. Wsiadam dzisiaj do Fiesty przekręcam stacyjke no i kręce rozrusznikiem. Z racji,że nie mam ssania to zawsze trwa to jakies 10-15s. Więc kręcę raz, potem jeszcze raz a za trzecim razem jak kluczyk przekręcam w pozycje off słyszę jak rozrusznik dalej kręci. Wyjąłem kluczyki ze stacyjki ale to nie pomogło. Dalej rozrusznik kręcił. Pomogło dopiero odpięcie klemy. Przy tej okazji zauważyłem,że strasznie nagrzał sie kabel i klema minusowa. Aż stopiła lekko bolec minusowy w aku.
Pytanie, gdzie szukać awarii? Pierwsze co mi przychodzi do głowy do,że rozrusznik się zawiesił. A może być to problem z masa? Miał już ktoś coś takiego?

MisiekT - 2 Kwi 2014, 11:50

rozrusznik
diodalodz - 2 Kwi 2014, 12:38

Zacznij od rozrusznika. Trzeba go rozebrać, wyczyścić, sprawdzić długość szczotek.
Pyros - 2 Kwi 2014, 21:18

Postukałem, popukałem i pomogło. Aczkolwiek bede się musiał za rozrusznik zabrać bo nie chce być kolejnym razem niemile zaskoczony :)
TSRules - 3 Kwi 2014, 12:50

pewnie jakieś zwarcie w wiązce, albo na kostce, ja bym uważał żebyś sobie instalacji nie spolił wtedy będziesz miał koszta i problem dopiero
diodalodz - 3 Kwi 2014, 19:12

raczej brudny automat.
Marcinowaty - 3 Kwi 2014, 21:28

Tak czy siak trzeba rozebrać i zobaczyć co jest nie tak.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group