Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Łożyska i amoryzatory

pumpsztykel - 29 Mar 2014, 16:19
Temat postu: Łożyska i amoryzatory
Cześć czołem!

Wersja krótka:
Jakie łożyska i amortyzatory kupić - cena nie gra roli. Muszą być wytrzymałe. Wymienić raz porządnie.

Wersja dłuższa :)

Jakiś czas temu wymieniłem wszystkie łożyska (przód/tył) z jeszcze oryginalnych na nowe. Kupiłem ze średniego przedziału cenowego (polecił mi sprzedawca, że niby są ok) i kupa blada! Po ok 2tys. km znów wyje mi przód. Niby nic takiego, bo mogę jeszcze raz kupić i wymienić, ale w Polsce jestem raptem kilka dni w roku i nie mam czasu na takie zabawy :(

Chciałbym wymienić raz a porządnie, tym bardziej, że rocznie nawijam 40 tys km i świadomość, że części padają jak muchy, a ewentualny koszt naprawy za granicą przewyższy wartość osiołka lekko dołuje.

To samo tyczy się amortyzatorów.

Zamierzam wymienić wszystkie i tu pytanie - czy bilddsteiny będą ok? Fiestę ganiam często po bezdrożach.

Prz okazji :) - jak fiestolota najłatwiej/szybciej podwyższyć? :)

zap - 31 Mar 2014, 11:11

Jeśli chodzi o łożyska - zdecydowanie SKF lub odrobinę tańszy FAG. Innych nie ma sensu zakładać.
W porównaniu z InterCars-em gdzie dotąd wszystko brałem, SKFy do MK4 dostałem 40zł/szt taniej w sieciówce FOTA.

pumpsztykel - 1 Kwi 2014, 06:26

Dzięki za odpowiedź.
Szkoda, że nie zadałem sobie trudu aby wcześniej to sprawdzić. A tak gówno kupiłem i gówno mam. I znów w plecy za wymianę. Ehh...

Marcinowaty - 3 Kwi 2014, 21:31

Ewentualnie firma NK. Ważny jest montaż.
patryk29 - 16 Sty 2015, 12:55

A skąd zamawialiście te łożyska?nie wiecie czy ten [url=http://www.spam.pl/sklep spami[/url] jest sprawdzony?zależy mi na szybkiej wysyłce...
kajtl - 17 Sty 2015, 16:51

Ja tam zawszę w sklepie stacjonarnym kupuję - części najpóźniej mam następnego dnia rano :)
radekel - 12 Lut 2019, 21:28
Temat postu: Łożyska tył
Witam
Od pewnego czasu wyło mi łożysko koła z tyłu hałas nasilał się przy pokonywaniu zakrętów kupiłem skf dałem do mechanika i wymienił.
Po przejechaniu 200km znowu zaczęło wyć tym razem nasila się z prędkością. Czy to raczej wina łożyska czy może niewłaściwego montażu?

modell1 - 13 Lut 2019, 09:52

Trzeba sprawdzić.
Może być źle dokręcane.
Jedź do mechanika niech zobaczy.
PS. Wymiana łożyska to nic strasznego.

Puff - 13 Lut 2019, 10:16

Albo to, co modell gada, albo masz wypieprzoną bieżnię na czopie wału bębna. Jeśli to czop, to wymieniaj czym prędzej, bo interwał wymiany łożysk będzie się drastycznie skracał po każdym wsadzeniu nowego.
radekel - 15 Lut 2019, 20:28

Jednak to okazało się badziewne łożysko wstawiłem oem i zobaczymy
radekel - 10 Mar 2019, 17:07

Witam
Po przejechaniu 2000 km znów to samo czyli huczy łożysko wymienione w przeciągu 1.5 miesiąca dwukrotnie.
W jaki sposób się wymienia ten czop?
Całą belkę czy jak?

Puff - 14 Mar 2019, 14:09

A gdzie tam belkę :D Na szczęście nie :) Takie coś:



Link do sklepu skąd podebrałem obrazek:
http://www.ford-esklep.pl...-Mk5-Fusion/109

Najlepiej wymienić obydwa czopy i obydwa łożyska.
Upewnij się też, że bęben nie jest wyrobiony w miejscu, gdzie przychodzi łożysko - to wszystko razem pracuje i jak założysz bęben, w którym wprasowane (nawet nowe!) łożysko "lata", to cała robota jak krew w piach.

U mnie przy operacji szły do wymiany czopy, bębny, łożyska. Przy okazji wymieniłem sobie okładziny i regulatory. Co prawda to tylko 180mm, ale nawet te małe bębny chodzą teraz jak złoto i problemów nie sprawiają żadnych od paru lat.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group