Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [MK4] Zetec 1,25 - Szarpie przy opadaniu obrotów.

x_alien - 26 Lut 2014, 15:26
Temat postu: [MK4] Zetec 1,25 - Szarpie przy opadaniu obrotów.
Witam .
Borykam się od dłuższego czasu z następującymi objawami :
Podczas jazdy kiedy puszczam nogę z gazu i auto zwalnia , zaczyna nim szarpać taka sytuacja ma miejsce przy około 2000 - 2500 obrotów.

Wymieniłem już:
- silnik krokowy (oryginał - żaden zamiennik)
- świece + kable
- cewkę zapłonową
- czujnik położenia przepustnicy
- rozrząd
- kolektor ssący
- komputer był restartowany (prawidłowo)

Może ktoś miał podobny przypadek i poradzi mi coś bo już kończą się mi pomysły, a jest to dość uciążliwy dla mnie problem.

szynszyl - 28 Lut 2014, 10:42

nie byłoby taniej podpiąć na komputer i wtedy szukać przyczyny w elektryce?
koledze w pandzie szarpało prychało, ale na kompie wyszły czujniki, choc 100% sprawne. przeczyścił styki i auto ożyło.

x_alien - 28 Lut 2014, 14:38

szynszyl napisał/a:
nie byłoby taniej podpiąć na komputer i wtedy szukać przyczyny w elektryce?
koledze w pandzie szarpało prychało, ale na kompie wyszły czujniki, choc 100% sprawne. przeczyścił styki i auto ożyło.


podpinałem auto pod kompa u elektromechanika i żadne błędy nie wyskoczyły ;-(

szynszyl - 28 Lut 2014, 16:25

jeszcze pojmę rozrząd bo przebieg, świece czy kable bo wiek... a reszta? błedów nie ma.
jeśli auto zwalnia to nie dostaje paliwa, ale wypada z zapłonu. zastanowiłbym sie nad kondycją/regulacją silnika albo stanem elementów zapłonu

vegetagt - 28 Lut 2014, 16:54

a ten zetec ma przepływkę czy mapsensor?
szynszyl - 28 Lut 2014, 17:22

przepływomierz
vegetagt - 28 Lut 2014, 17:27

Miałem podobne objawy, gdy przejechałem się bez puszki filtra powietrza i pęd powietrza mógł bezpośrednio wpadać w przepływkę. Chociaż nie opisałbym tego jako szarpanie, tylko jako próba przyspieszenia/utrzymania obecnej prędkości. Płynne, lecz bardzo irytujące.

x_alien, podłączałeś auto tylko w celu odczytu błędów, czy mechanik oglądał także odczyty czujników w czasie rzeczywistym? Może przepływka jakąś bzdure podaje, stąd taki efekt.
W zetecach 1.6-2.0 odpięcie przepływki zniweluje szarpanie, jeżeli to jej wina. Nie wiem jak zachowa się 1.25.

ganitu - 15 Kwi 2015, 19:01

x_alien czy udało ci się w końcu rozwiązać ten problem ?? Gdyż niestety mam podobny :(
Motar696 - 21 Kwi 2015, 16:54

x_alien , wątpie że masz tak samo ale ja miałem ten sam problem spowodowany źle założoną pokrywą filtra powietrza wraz z samym filtrem źle założonym :hahaha:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group