Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Elektryczne otwieranie bagażnika

Doberman - 14 Lut 2014, 18:10
Temat postu: Elektryczne otwieranie bagażnika
Witam, mam w fiescie oryginalne elektryczne otwieranie bagażnika ze środka samochodu. Na początku jak ją sprowadziłem działało cały czas, później nie kontaktowało za każdym razem, teraz przestało całkiem działać. Czy macie jakiś sposób na sprawdzenie co padło? Bo nie wiem czy przełącznik w kabinie czy siłownik w klapie. Ma ktoś może jakiś schemat które kabelki w klawiszu odpowiadają za podanie prądu do klapy?
mario3991 - 14 Lut 2014, 19:15

Żeby sprawdzić czy padł siłownik odkręć ten plastik w klapie i podłącz się pod plus i minus z akumulatora jak się siłownik rusza tzn że padł przycisk. Do przycisku są dwa kable w jednym musi być stałe napięcie ja w MK4 mam z zapalniczki a drugi kabel leci do bagażnika najprawdopodobniej w progu. Jestem jeszcze ciekaw czy rzeczywiście jest to oryginalne czy po prostu ktoś sobie dorobił.
Doberman - 14 Lut 2014, 20:20

Oryginał na 100%. Tym autem zanim zostało sprowadzone to jeździł 70 letni włoski ksiądz :P był pierwszym właścicielem i sam nic na pewno nie kombinował, a autko serwisował tylko w fordzie :)

P.S u mnie są 4 kabelki

dowodem na to że było montowane oryginalnie jest naklejka forda z kodem i numerem na kablu kawałek dalej :P

zabka35i - 14 Lut 2014, 21:10

Zrób jak Ci kolega wyżej radzi. Sprawdź siłownik czy działa.
mario3991 - 14 Lut 2014, 22:35

Jeżeli to oryginał to nie wiem do czego są te 4 kable ja sobie zrobiłem sam i są dwa od zapalniczki do przełącznika z przełącznika do styków przy klapie. U Cb może jest jakoś inaczej poprowadzone zasilanie, odkręć plastik z klapy sprawdź którędy wchodzą kable do klapy.Ale najpierw sprawdź na krótko siłownik.
zabka35i - 15 Lut 2014, 16:07

Kable to jak się nie mylę:
2 razy masa
1 przewód do siłownika
1 to zasilanie które zanika po zapłonie.

Inti - 20 Lut 2015, 06:57

Witam
Mam pytanie jak dołożyć przycisk w kabinie jeżeli mam tylko otwieranie bagażnika z pilota?

Ganda - 20 Lut 2015, 17:52

Było o tym na forum wałkowane dużo razy, w FAQ jest nawet instrukcja z obrazkami.
Przycisk, stałe zasilanie do przycisku (może być od zapalniczki) i drugi kabel, wpiąć w siłownik. Masz już instalacje, więc to tylko kwestia wpięcia się w nią.

Inti - 21 Lut 2015, 07:52

Wielkie dzięki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group