Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [MK6] Przewody zapłonowe, nie odpala tak jak powinien.

dziabak - 13 Lut 2014, 23:24
Temat postu: [MK6] Przewody zapłonowe, nie odpala tak jak powinien.
witam serdecznie
...proszę o poradę szanowna brać w sprawie kabli zapłonowych i trochę dziwnej dolegliwości fiestki....mam w aucie taki dziwny objaw,,,po przestanej nocy przy odpalaniu nie można uruchomić silnika normalnie tz.bez dodania gazu,przy uruchamianiu trzeba dodać delikatnie gazu wtedy łapie obroty i już jest dobrze , dzieje się tak tylko po nocnym postoju i jak zauważyłem to przy niższej temperaturze albo przy wilgotnym powietrzu ,póżniej cały dzień normalnie ok, drażni mnie to trochę choć nawet w ostatnie spore mrozy nie było kłopotu z odpaleniem ale właśnie trzeba było przy odpalaniu delikatnie wciskać gaz....świece wymienione praktycznie nówki boscha,,pomyślałem sobie ,że może trzeba wymienić przewody zapłonowe ?chyba od nowości nie były wymieniane..
proszę o poradę ....przewody czy muszą być oryginały ? trochę drogie...może jakieś dobre zamienniki ....a może szanowna brać ma inne sugestie co do takiej usterki i pomoże mi sie z tym uporać będę wdzięczny
pozdrawiam
paweł

Freeman - 14 Lut 2014, 12:45

Kable powinieneś wymienić razem ze świecami.
Tobol - 14 Lut 2014, 17:31

Wymień kable podobne objawy miałem kiedyś w Polówce. Najlepiej wstaw auto do ciemnego garażu lub w miejscu gdzie panuje ciemność ;) i podnieś maskę jak będziesz miał dyskotekę to już masz 100% pewności. Ja używałem w Polo NGK i do Fiesty również kupiłem NGK ;)
dziabak - 14 Lut 2014, 21:18

dzięki ,poszukam kabli NGK w dobrej cenie i wymiana i zobaczymy ,,,mam nadzieje ,że będzie ok
dzięki

Marcinowaty - 15 Lut 2014, 14:40

5 lat mam kable firmy JANMOR. Polskie i nie drogie.
dindzi - 1 Lip 2017, 17:30

Mam to samo w Fieście 1.3 8V z 2007 roku. Też po nocy. Jak poradziłeś sobie z tym? Temat co prawda z 2014 roku, ale może ktoś przeczyta?
lattee - 17 Lip 2017, 14:52

Ja również walczę z problemem odpalania po dłuższym postoju. Dodanie gazu przy odpaleniu pomaga, a przy krótkich postojach problemu w ogóle nie ma..
Wymieniłem filtr paliwa, jednak bez poprawy. Podejrzenia padły na kończącą się pompę paliwa..
Komuś może udało się zażegnać podobny problem?

dindzi - 24 Lis 2017, 08:51

Ja też wymieniłem filtr paliwa, ale dalej to samo. Po nocy zapala dopiero za czwartym razem. Przez cały dzień jest spokój.
dindzi - 21 Gru 2017, 09:07

U mnie problem odpalania po dłuższym postoju jest rozwiązany. Zepsuł się czujnik temperatury i pokazywał, że silnik ma cały czas wysoką temperaturę. Dawkowane było za mało paliwa i chyba dlatego nie odpalała. Po wymianie czujnika pali normalnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group