Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [MK7] Błąd P2138 Uszkodzony potencjometr pedału przyśpieszen

vegeo - 11 Lut 2014, 21:55
Temat postu: [MK7] Błąd P2138 Uszkodzony potencjometr pedału przyśpieszen
Witam Panowie.
Dziś podczas jazdy w fiescie mk7 1.4 TdCi zapałiła się mi kontrolka silnika oraz komunikat "uszkodzony silnik, natychmiast serwis". Po wyłączeniu i włączeniu silnika komunikat znikł.
Dodać muszę, że auto "udusiło mi się dwa razy na światłach i wtedy wyskoczył ten komunikat "
Byłem na diagnostyce i wyświetliło błąd P2138- uszkodzony potencjometr pedału przyśpieszenia, nieprawidłowe położenie przepustnicy.
Co o tym myślicie ? Jeździć dalej, czy zrobić to ?
Na diagnostyce powiedziano mi, że pierwsze przeczyszczą przepustnice(ok 200 zł ) a jeśli to nie przyniesie rezultatu to będą robić pedał (około 400-500zł ).
Przebieg 150 tys.

Parzych - 11 Lut 2014, 23:41

vegeo napisał/a:
Na diagnostyce powiedziano mi, że pierwsze przeczyszczą przepustnice(ok 200 zł )
Sam sobie możesz przeczyścić, za darmo... A pedały są dostępne na aledrogo, za ułamek ceny podanej przez warsztat...
vegeo - 12 Lut 2014, 11:41

Robię to na fakture, więc nie będę się sam za to zabierał.
Zastanawia mnie tylko, czy nadal jest ten błąd skoro samochód zachowuje się normalnie ?

Kam1l - 13 Lut 2014, 01:38

Te ceny to chyba w koronach czeskich. Czyszczenie przepustnicy 200zł? Trochę dużo.

Pedał przyspieszenia z potencjometrem kosztuje do 50 zł na allegro także może warto samemu pogrzebać ? :)

Parzych - 13 Lut 2014, 02:52

Kam1l napisał/a:
może warto samemu pogrzebać ? :)
Ale vegeo sam sobie faktury nie wystawi... :9:
vegeo - 13 Lut 2014, 14:02

a szkoda :)
Auto jak na razie jeździ normalnie. Jutro robię trasę 500km więc zobaczę co się będzie działo.
Mam nadzieję, że bez assistance się obejdzie .

Puff - 13 Lut 2014, 20:37

Jak pedał pada, to z czasem będzie tylko gorzej. Czyszczenie nic tu nie poprawi, bo to kwestia wytartych ścieżek, a nie brudu.
Pedałów z Allegro bym nie dotykał - nie wiadomo jak bardzo są "zmęczone" - możesz kupić taki po taniości, a przyjdzie Ci wyprzedzać i może Ci się silnik włączy w tryb awaryjny na lewym pasie :) Zastanów się dwa razy. Ja kupowałem taki pedał a ASO do swojej mk5 (kosztował mnie 5-6% wartości auta...), więc w mk7 bym się nawet nie zastanawiał.

vegeo - 13 Lut 2014, 21:34

Również wychodzę z tego założenia. Nie jest to rozbity reflektor a część która jest odpowiedzialna za nasze bezpieczeństwo.
Zastanawia mnie jedynie fakt, że błąd wyskoczył wtedy, kiedy auto zostało "uduszone " (dać auto kobiecie ":D
Jak na razie jeździ normalnie. Jutro wielki test :)

[ Dodano: Wto Mar 04, 2014 21:29 ]
Jeśli ktoś byłby zainteresowany :
Zrobiłem 5 tys KM od wyskoczenia komunikatu i awaria jak zniknęła tak jej nie ma.
Auto chodzi normalnie, aczkolwiek muszę powiedzieć , że przy 155 tys km już trochę rozklekotana ta fiesta :)

norbi6565 - 7 Maj 2019, 13:56

I co z tym błędem rozwiązałeś jakoś ten temat? Bo moje mk7 dopadło coś podobnego.
Od czasu do czasu podczas równomiernej jazdy lekko się zadusi po przegazowani problem mija. A dziś z rana po odpaleniu zadusił się do zgaśnięcia silnika i błąd na kompie P2138. Pedaly gazu zmienione dwa i nadal to samo lekkie duszenie. Miał ktoś taki problem?

ArcziBaldd - 19 Maj 2019, 19:51

moje tez ostatnio ma taka przyczyne ze go dławi- znależliście swoje awarie ??

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group