Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Wymontowanie silnika krokowego

Grzesinski - 10 Lut 2014, 23:49
Temat postu: Wymontowanie silnika krokowego
Witam.
Mam pytanie dotyczące demontażu silnika krokowego (zaworu bocznikowego powietrza) w MK6 1,3 8V benzyna+klima. Znalazłem informację, że aby się do niego dobrać wystarczy zdemontować przepustnicę. Ale silnik jest zamontowany na kolektorze ssącym od spodu i dostęp do niego jest tragiczny.
Jest jakaś sztuczka czy należy demontować cały kolektor (czego wolałbym uniknąć).
Na razie lekko przepłukałem tylko bocznik przez kanał przepustnicy, ale to na długo nie wystarczy.

Jeśli ktoś to demontował to proszę o podpowiedź.

donkicha - 4 Kwi 2018, 20:37

Witam wiem że to stary temat ale mam taki sam problem i nie bardzo wiem jak się z to zabrać. Więc jeśli ktoś wie to proszę o informację.
gruby907 - 5 Kwi 2018, 11:34

Kup nową uszczelke pod kolektor ssący i trzeba ściągać. Innej drogi nie ma niestety. W tym aucie do niczego nie ma dobrego dostępu
donkicha - 5 Kwi 2018, 13:14

No to nie powiem żebyś mnie pocieszył , a czy trzeba wypinać wszystkie przewody z kolektora ,czy wystarczy go odkręcić ? I czy po tej operacji nic się nie poprzestawia np wtryski?
gruby907 - 5 Kwi 2018, 23:41

Nie powinno sie nic poprzestawiać. Odkręć kolektor, zobacz czy ładnie wyjdzie, jak będzie sie trzymał na przewodach to trzeba odpinać te które blokują wyjęcie, sam krokowiec na dwóch śrubach siedzi. Jak sie boisz, że pokręcisz kable to zrób zdjęcie przed demontażem :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group