Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [MK4] Przeskoki iskry na 1 i 3 cylindrze

mindisco - 10 Lut 2014, 22:13
Temat postu: [MK4] Przeskoki iskry na 1 i 3 cylindrze
Mój problem polega na tym, że w miejscu gdzie fajki od kabli WN nachodzą na świece przeskakuje mi iskra, ogólnie same kable również się świecą, im cieplejszy silnik, tym jest gorzej, na benzynie auto jakoś tam jeździ, ale na LPG nie ma siły i zalewa się. Świeżo wymieniłem kable i świece, niestety to nic nie pomogło, pojechałem po drugi zestaw kabli i pomijając fakt, że były trochę krótkie, również nie dało to żadnego efektu. Dorwałem używaną cewkę, ale po założeniu nie ma poprawy. Dodam jeszcze, że przepływomierz i krokowiec zostały wyczyszczone a na kompie pokazuje wyłącznie błąd p0171 czyli mieszanka za uboga. Instalacja LPG ma 4 lata i jest to sekwencja stag 4. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź, bo nie wiem co dalej robić.
diodalodz - 10 Lut 2014, 23:41

Sprawdź szczelność kolektora ssącego. Miałem kiedyś taki przypadek, że się odkręcił kolektor i były takie problemy. Co prawda w Skodzie Fabii ale zawsze :) Cewkę można wyeliminować bo 1 i 3 cylinder nie maja ze sobą nic wspólnego. Sprawdzić można przy użyciu szybko startu w areozolu pryskając na kolektor. Ewentualnie spryskując delikatnie wodą . Bedzie zmieniał barwę dźwięku pod wpływem wody, byle nie z wiadra :)
mindisco - 11 Lut 2014, 19:38

ok, sprawdzę jak tylko będę miał możliwość

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group