Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Dopłata różnicy w ubezpieczeniu

Mariox003 - 15 Sty 2014, 19:57
Temat postu: Dopłata różnicy w ubezpieczeniu
Mam do was takie pytanko, a mianowicie jak to jest z tą dopłatą różnicy w ubezpieczeniu?
Właściwie sytuacja ma się tak, że kupiłem autko ubezpieczone w Proamie i mam ubezpieczenie po poprzednim właścicielu do końca września. Słyszałem, że trzeba w przeciągu miesiąca od kupna auta przepisać tą umowę na siebie bo ubezpieczenie "przepada", a różnica między zniżkami moimi, a poprzedniego właściciela jest znaczna(on za rok ubezpieczenia płacił 483zł, a na mnie lekko ponad 1900zł[nie nie mogę na kogoś ze zniżkami zarejestrować auta]) i chodzi mi dokładnie co z tą dopłatą różnicy, jak się ją nalicza, i czy każda ubezpieczalnia koniecznie jej wymaga, i egzekwuje, czy niektóre ubezpieczalnie "nie bawią się" w dopłatę różnic?

Pozdrawiam :-)

vegetagt - 15 Sty 2014, 20:04

Mariox003 napisał/a:
jak się ją nalicza, i czy każda ubezpieczalnia koniecznie jej wymaga, i egzekwuje, czy niektóre ubezpieczalnie "nie bawią się" w dopłatę różnic?


ubezpieczalnia może ale nie musi dokonać rekalkulacji składki. Mi chcieli dowalić ~2tys dopłaty(za pól roku), to podziękowałem. Za OC zapłaciłem ostatecznie 1350zł na 2.0 bez żadnych zniżek + same zwyżki :)

Mariox003 - 15 Sty 2014, 20:05

vegetagt napisał/a:
Za OC zapłaciłem ostatecznie 1350zł na 2.0 bez żadnych zniżek + same zwyżki

Gdzie? Ja za 1.8 najtaniej mam za 1900zł w MTU, a za 1350zł to ja w PZU fieste jeszcze 1.4 płaciłem

vegetagt - 15 Sty 2014, 20:09

BTA INSURANCE COMPANY SE. Byłem u jakiegoś multiagenta i takie coś mi wyczarowali :-)
LefQ - 16 Sty 2014, 09:06

@Mariox003, jeśli wiek w profilu jest prawdziwy, to zerknij sobie tutaj: www.youcandrive.pl To jest Direct Hestii przeznaczony dla młodych kierowców. Nie liczą zwyżek za młody wiek i krótki okres posiadania uprawnień.
MisiekT - 16 Sty 2014, 09:16

rozwiąż ubezpieczenie i poszukaj tańszej opcji
vegetagt - 16 Sty 2014, 13:47

LefQ, i nie rejestrują samochodów tuningowanych - chyba, że coś się zmieniło. Zawsze można skłamać, wg chęci i uznania ubezpieczającego. Poza tym tam mi chyba i tak więcej wyszło niż w BTA :-)
Peedro - 16 Sty 2014, 14:06

Tak z ciekawości spojrzałem na to youcandrive i Celiki tam się ubezpieczyć nie da :P
Mariox003 - 16 Sty 2014, 14:55

LefQ, Wiek w profilu jest prawdziwy, ale prawko mam dokładnie rok, a w YouCanDrive trzeba mieć prawko min. 2 lata, z tego co czytałem jakiś czas temu w regulaminie.
MisiekT, zaraz miesiąc się kończy jak mam "nowe" auto, i z tego co zrozumiałem z dostarczonych mi informacji, przez konsultantkę z rankomat.pl, to po miesiącu jak nie przepiszę umowy ubezpieczenia na siebie to tak jakbym nie miał tego ubezpieczenia, zostaje mi tylko świstek który w zasadzie nic nie znaczy.

LefQ - 16 Sty 2014, 15:09

Dopóki nie wypowiesz ubezpieczenia, które przekazał Ci poprzedni właściciel, to samochód jest ubezpieczony. Musisz jednak powiadomić TU o zmienia właściciela pojazdu, a TU może Ci przeliczyć składki i kazać dopłacić, jeśli będziesz chciał kontynuować polisę. Jeżeli nie chcesz, to musisz znaleźć sobie inną polisę w innym TU oraz i tak powiadomić poprzednie TU o zbyciu, wypowiedzeniu umowy i zawarciu nowej.

Przeczytaj sobie tutaj: http://www.bankier.pl/wia...ki-2755711.html

Mariox003 - 16 Sty 2014, 15:24

LefQ, dzięki za artykuł, bardzo przydatny :ok:

P.S. Dowiedziałem się w ubezpieczalni, że rekalkulują składkę, a po rekalkulacji będę musiał zapłacić równowartość auta, więc trzeba sprzedać auto i na skuter sie przesiąść, albo na rower :-P

MisiekT - 16 Sty 2014, 15:32

no jak w wieku 19 lat bez znizek kupiles cos o większej pojemności to ciężko spodziewać się taniego OC :)
Mariox003 - 16 Sty 2014, 15:38

Ale Fieścine jak miałem to zarejestrowana na 1.4 była, i tez 1350zł musiałem placić. To ja nie wiem jaką pojemność bym musiał mieć, żeby małe ubezpieczenie płacić. Nawet skuter o pojemności 50cm3 też ma swoje koszta, choć nie powiem mniejsze niż za auto. Za malucha jak kiedyś liczyłem musiałbym płacić z 1000zł :| Tragedia z tymi ubezpieczeniami jak jest się młodym kierowcą bez zniżek, ale kiedyś te zniżki trzeba sobie narobić
MisiekT - 16 Sty 2014, 15:57

rejestrujesz auto na spolke z kims starszym i zbierasz zniżki po prostu
vegetagt - 16 Sty 2014, 16:03

MisiekT, a w razie stłuczki starsza osoba nie dostanie tez zwyżek? Bo to jest chyba główny powód czemu rodzice nie chcą brać aut z dziećmi :>
Kiedyś za tym googlałem, to niektóre towarzystwa przyznawały zniżki do auta (tj na jednym aucie mogles mieć -60 a na drugim +50 jak były wypadki), a niektóre w razie wypadku na wszystkich autach dawały +50 :P

ps. trzeba w wieku 15 lat kupić przyczepkę i ją ubezpieczyć. Wtedy w momencei zakupu auta przynajmniej jakieś zniżki będą gy

Mariox003 - 16 Sty 2014, 16:11

MisiekT napisał/a:
rejestrujesz auto na spolke z kims starszym i zbierasz zniżki po prostu

W pierwszym poście napisałem, że nie mam takiej opcji, bo nie mam z kim ;-(

vegetagt, zależy od ubezpieczalni. Kumpel ma z ojcem na współwłaściciela auto, i całe zniżki jego ojca są na ubezpieczeniu, a w innej ubezpieczalni proponowali mu polisę, ale łączyli zniżki i zwyżki

vegetagt - 16 Sty 2014, 16:22

Mariox003 napisał/a:
umpel ma z ojcem na współwłaściciela auto, i całe zniżki jego ojca są na ubezpieczeniu, a w innej ubezpieczalni proponowali mu polisę, ale łączyli zniżki i zwyżki


No ale to niewiadomo nadal czy jak walnie swoim autem, to czy zwyżki dojdą też na auto ojca :P

Ja teraz na wspowlasnosc mam i też tylko zniżki są wpisane:
klasa bm9 60%
wznowienie 5%
inna zniżka 7% (wtf?)
zniżka marketingowa, kompetencyjna, pakietowa - 3x po 5%

Ale to i tak chyba zwyżki są wliczone, bo na polisie z poprzedniego roku mam zniżki:
bm9 60%
inna zniżka 10%
i zwyżkę:
50% z tytułu wieku

Różnica pomiędzy tymi dwoma polisami była 30zł... :P

W sumie ciekawe rzeczy są na tych polisach.
Składka podstawowa 2012-2013: 1235zł, końcowa: 667
składka podstawowa 2013-2014: 823zł, końcowa 624zł
Do tego dochodzi nnw kierowcy i pasażerów:
2012-2013 podstawa 50zł i tyle do zapłaty, brak zniżek
2013-2014 podstawa 90zł, zniżka pakietowa 30%, do zapłaty 63zł

Mariox003 - 16 Sty 2014, 16:27

Z tego co słyszałem to jak walniesz potrącają ze zniżek 10% każdemu kierowcy.
FFDriver - 16 Sty 2014, 17:07

Ogólnie sprawa jest prosta. Jeśli korzystasz z czyjejś zniżki (współwłaściciel) to niestety osoba, która "użycza" nam tej zniżki dostanie zwyżkę w razie zdarzenia :(


Ogólnie to jestem zaskoczony jakie kwoty trzeba płacić w przypadku młodego wieku :( Przecież to może nawet przekroczyć wartość samego auta. To jakaś paranoja jest. W sumie to wychodzi na to, że młodzi płacą za wszystkich pijaków i cwaniaków bez ubezpieczenia :(
Oczywiście takie podeście powoduje, że człowiek musi kombinować już od wczesnego wieku typu rejestracje przyczepek :)

MisiekT - 16 Sty 2014, 17:14

to sprawdz sobie ceny ubezpieczeń w UK - od razu ucieszysz się, jak w Polsce tanio...
Mariox003 - 16 Sty 2014, 17:16

Ale w UK więcej zarobisz niż w Polsce ;/
FFDriver - 16 Sty 2014, 17:19

MisiekT napisał/a:
to sprawdz sobie ceny ubezpieczeń w UK - od razu ucieszysz się, jak w Polsce tanio...


No w Polsce wszystko jest taniej, tylko jeszcze trzeba to odnieść do poziomu zarobków :)

Kiedyś kupiłem fajna Tigrę w Niemczech dla żony. Młody sprzedawał. Powiedział, że po prostu nie stać go na ubezpieczenie. Auto dokładnie sprawdziłem, nie było się czego przyczepić więc to musiała być chyba prawda :)

MisiekT - 16 Sty 2014, 17:45

Mariox003 napisał/a:
Ale w UK więcej zarobisz niż w Polsce

owszem... ale tam totalny młodziak za w miare nową furę z większą pojemnością zapłaci często kilka tysięcy funtow

Mariox003 - 16 Sty 2014, 18:19

A w Polsce kilka tysięcy złotych. Tam chleb kosztuje 3 funty, u nas 3 złote, oni zarabiają np. 1500 funtów a my 1500 złotych, sytuacja ma się podobnie :-P
MisiekT - 16 Sty 2014, 18:31

nie wchodzmy w dyskusje o zarobkach, oni psioczą tak samo :) pieniądze jak i dupe, każdy ma swoje :fox:
FFDriver - 16 Sty 2014, 19:05

Ile młodziaków w Polsce kupuje nowe auto ?? :)
Ewentualnie kupują rodzice, jak rodzica stać na nowe auto dla łepka to nich wykłada kasę na OC :)

Tylko jak się kupuje nowe auto to często jest promocja na ubezpieczenie, takie pakiety dealerskie Np. raz zapłaciłem za pełny pakiet OC/AC/NW 50zl :) Full opcja z wartością fakturową na cały pierwszy rok. Pytanie czy wówczas jak auto jest na młodego to nie można dać takiej promocji ?

Arkad - 24 Sty 2014, 18:13

Dokładnie, moje pierwsze auto to była używka, bardzo leciwa :)
brewa7 - 15 Kwi 2014, 23:59

Ale chcesz się przepisać do innego ubezpieczyciela?
Poprzedniemu właścicielowi zależy na reszcie kasy z tego ubezpieczenia?

Bo ja miałem tak, że jak mój Tata zmarł to poszedłem do PZU z umową kupna-sprzedaży(tak tak umowę napisaliśmy ze wsteczną data) powiedziałem, że poprzedniemu właścicielowi reszta ubezpieczenia jest nie potrzebna i mi ją zostawia. Po czym pani w PZU zrobiła mi aneks do umowy i nie robiłem żadnych dopłat do PZU. Umowa się skończyła i nawet nie musiałem jeszcze raz u nich zawierać umowy, bo sami mi przysłali do zapłacenia przekalkulowaną składkę. Tata miał składkę 480zł, a ja mam na dziś dzień 880zł z 30% zwyżką,bo nie mam 26 lat.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group