Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK6] Brak podświetlenia panelu nawiewów - 3 pokrętła

henio82 - 11 Lis 2013, 13:17
Temat postu: [MK6] Brak podświetlenia panelu nawiewów - 3 pokrętła
Cześć,
Ostatnio zdejmowałem panel, żeby sczytać numery radia i po złożeniu okazało się ze nie działa mi podświetlenie pokręteł. Dodam, samych wtyczek nie wyciągałem, próbowałem ale ciężko było je wyciągnąć, więc je zostawiłem. Zdjąłem panel ponownie, sprawdziłem czy wtyczki siędzą - jest ok wg mnie, a podświetlenia dalej nie ma.
Miał ktoś podobny problem? Będę wdzięczny za poradę.
Pozdrawiam!

Tobol - 12 Lis 2013, 17:33

Miałem to samo tam są żarówki i najprawdopodobniej się tobie spaliły. Wymień na Ledy i prawie na zawsze masz spokój ;) O ile się nie mylę tam jest szeregowe połączenie żarówek z tym się mogę mylić bo tego już nie pamiętam więc jak padła 1 żarówka to reszta nie będzie świecić. wymieniaj ;)
Parzych - 12 Lis 2013, 17:53

Tobol napisał/a:
O ile się nie mylę tam jest szeregowe połączenie żarówek z tym się mogę mylić bo tego już nie pamiętam więc jak padła 1 żarówka to reszta nie będzie świecić. wymieniaj
Są równolegle podłączone, jakby były szeregowo - na ile Volt musiałyby być :?:
Tobol - 13 Lis 2013, 18:53

Dobra tego nie pamiętałem ;)

Dlaczego nie szeregowo ? żarówki 12V podłączone 3 szeregowo i tak zaświecą. Mi się wydaje, że i tak ja mam coś nie tak bo one w ogóle mocno nie świecą przynajmniej mi ;) . Mogą być szeregowo napięcie spada ale podłączenie 3 żarówek 6V-owych pod 12V spowoduje spadek napięcia na każdą żarówkę. Podłącz choćby 2 żarówki 6V pod 12V to i tak się nie spalą bo napięcie dzieli się po równo na każdy odbiornik ;) podłączenie 3 żarówek to już masz 4V na każdą.

Parzych - 13 Lis 2013, 22:28

Tobol napisał/a:
Mi się wydaje, że i tak ja mam coś nie tak bo one w ogóle mocno nie świecą przynajmniej mi
Wypowiem się tylko w tej części, świecą słabo bo są słabe, mają tylko po 2W każda...
henio82 - 25 Gru 2013, 16:46

Czu ktoś wie jak wymienić te żarówki w panelu pokręteł?
Zastrzegam że zdejmowałem już cały panel, dochodzę do momentu w którym trzeba wyjąć wtyczki zasilania pokręteł.
Proszę o rade!!!! Plis!

Tobol - 25 Gru 2013, 18:00

http://fhu-wojdam.hostit....-05r-3d/280.jpg te szare końcówki to żarówki przekręcasz szary plastik w lewo i wyjmujesz i można zmieniać
henio82 - 26 Gru 2013, 14:06

Zrobione. Wielkie dzieki!!!
Okazało się ze 3 były przepalone, jedna dobra. Chyba są połączone szeregowo bo ta dobra też nie świeciła.
Pozdr.

Tobol - 26 Gru 2013, 21:51

Parzych dziś u ojca w Fusionie spaliła się 1 żarówka z nawiewu możesz mi wierzyć lub nie ja mam połączenie szeregowe a on równoległe :O co prawda on ma klime i zamykany wewnętrzny obieg powietrza a ja ani jednego ani drugiego ;)
Parzych - 26 Gru 2013, 22:46

Już nie wiem co myśleć o sposobie zasilania tych żarówek, mi jedna czasami nie kontaktuje (zaświeca się po stuknięciu w ten panel) a reszta jednak świeci, miałem to rozbebeszone i nie sprawdziłem, może kiedyś sprawdzę jak to jest u mnie, też nie mam klimy... :9:
Tobol - 27 Gru 2013, 20:37

Parzych wyciągnij żarówki i wyrzuć przeczyść styki na panelu i kup Ledy i święty spokój :D amen
cofeina82 - 25 Paź 2016, 18:35
Temat postu: [MK6] Brak podświetlenia panelu nawiewów - 3 pokrętła
Witajcie, Czy możecie podzielic sie wiedzą jak zdemontować panel przedni aby wymienić podswietlenie nawiewu? Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam.
armando - 26 Paź 2016, 19:13
Temat postu: [MK6] Brak podświetlenia panelu nawiewów - 3 pokrętła
W internecie jest tutorial jak zamontować radio 1DIN w miejsce oryginalnego fordowskiego. Operacja ta wymaga demontażu panelu, w poradniku jest ładny opis wraz ze zdjęciami, jedyny problem jaki miałem to linka od sterowania ogrzewaniem, za 2 razem założyłem poprawnie jak wypadła mi z mocowania.
rafalszczypinski - 27 Paź 2016, 12:21
Temat postu: [MK6] Brak podświetlenia panelu nawiewów - 3 pokrętła
Spróbuj jak w tym filmie- https://www.youtube.com/watch?v=_IOiEoUjYo8 (wersja angielska - mocowania są po prostu lustrzane). Sprawdziłem- działa. Pamiętaj o tym że pod przełącznikiem grzania tylnej szyby są 2 (DWIE) śruby- inaczej element może pęknąć na pół ponad radiem.
cofeina82 - 11 Lis 2016, 11:10
Temat postu: [MK6] Brak podświetlenia panelu nawiewów - 3 pokrętła
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

zel - 30 Maj 2018, 23:01

Cześć,
w jakie żarówki trzeba się zaopatrzyć do tej wymiany? Skoro można podmienić na LEDy, to jakieś zwykłe białe diody 12V się sprawdzą?

Bobofrut - 31 Maj 2018, 01:25

Jeśli się nie mylę to są te malutkie (chyba 1.2 watt) ale mogę się mylić. Sam je wymieniałem rok temu ale teraz szczerze nie pamiętam
Gargus88 - 6 Mar 2019, 20:26

Cześć. Jakie ledy pasują do nawiewu, ktoś poratuje linkiem?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group