Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Program do konfiguracji ELM-FFN

mayak - 8 Lis 2013, 11:50
Temat postu: Program do konfiguracji ELM-FFN
Czołem,

Bracia Moskale popełnili program do konfiguracji Fusiona i mk6, analogiczny do programu ELMConfig dla Focusa2/Mondeo4

Program jest tu: http://www.fusionguru.ru/...opic.php?t=4950
Nie mam własnych doświadczeń, bo nie mam Fusiona, ale wiem od innych użytkowników, że jest użyteczny, pozwala na rzeczy, które IDS nie potrafi.

Aby używać ELM-FFN, trzeba mieć adapter ELM327 (wskazane w wersji na usb, bo stabilniejszy niż bluetooth'owy) i trzeba go przerobić: dołożyć przełącznik high speed can/ middle speed can

samemu dorobiłem przełącznik HS/MS, bo to nic trudnego, np.:
http://forscan.org/howto.html
http://forffclub.narod.ru/index/0-2
http://www.jamessimpson.c...-ecu-functions/
http://ffclub.ru/topic/30...5#entry13617735

Na ile rozumiem ze screenshotów, to ten program ELM-FFN umożliwia konfigurowanie:
- w GEMie

sterowanie c.zamka z pilota
otwieranie bagażnika z pilota
otwieranie bagażnika przy włączonym zapłonie
otwieranie bagażnika podwójnym naciśnięcie na pilocie
klawisz bagażnika we wnętrzu
opcja - czujnik deszczu/światła
opcja - podgrzewanie tylnej szyby/lusterek
opcja - składanie lusterek
opcja - podgrzewanie przedniej szyby
opcja - klimatyzacja
klawisz składania lusterek we wnętrzu
automatyczne włączanie reflektorów
obecność tylnej wycieraczki
uruchomienie wycieraczek razem ze spryskiwaczem
dodatkowy ruch wycieraczek (tzw. 'docierka')
uruchomienie tylnej wycieraczki przy włączeniu wstecznego biegu (pewno jeśli włączone są też przednie wycieraczki)
zamknięcie c. zamka po ruszeniu
wł. świateł awaryjnych przy ostrym hamowaniu

- w zegarach

kompomenty:
- obecność ABS
- obecność IVD (ESP?)
- obecność poduszek bezpieczeństwa
- elektroniczny pedał gazu
- elektro-hydrauliczne wspomaganie
- mechaniczna skrzynia biegów
- zautomatyzowana skrzynia biegów
- górny wyświetlacz
Opcje
- chwilowe zużycie paliwa
- ostrzeżenie o nie zapiętych pasach bez dźwięku
- ostrzeżenie o nie zapiętych pasach z dźwiękiem
- ostrzeżenie o otwartych drzwiach (bez komputera pokładowego)
- obecność radia (brak = zegar)
- ustawienia centralnego zamka
- sygnalizacja wstecznego biegu
- funkcje silnika diesela
- kierownica po prawej stronie
Ustawienia centralnego zamka
- składanie lusterek przy zamykaniu
- otwieranie tylko drzwi kierowcy lub wszystkich

Pozdrawiam

srvrserver - 8 Lis 2013, 13:55

ciekawa sprawa w weekend przetestuje...
mayak - 8 Lis 2013, 21:02

Ciekaw jestem efektów

Jakby ktoś chciał spróbować w Warszawie, to zapraszam :)

Jestem w kontakcie z autorem tego programu: mam dostać resource file aby przygotować tłumaczenie na angielski.
W sumie to możnaby także spróbować zrobić i tłumaczenie na polski :)

Tobol - 8 Lis 2013, 21:35

Dajcie info kiedy będzie po Angielsku albo po PL bo ja Ruskiego ni w ząb :ok:
srvrserver - 9 Lis 2013, 00:22

odpalilem program na kompie i mam same znaki zapytania zamiast rosyjskich symboli...
mayak - 9 Lis 2013, 00:30

normalne

Z helpa:

Cytat:
Zmienianie ustawień regionalnych systemu

Ustawienia regionalne systemu określają domyślny zestaw znaków (litery, symbole i cyfry) oraz czcionki stosowane przy wprowadzaniu i wyświetlaniu informacji w programach nieobsługujących kodu Unicode. Umożliwia to programom nieobsługującym kodu Unicode działanie na komputerze z zastosowaniem określonego języka. Po zainstalowaniu na komputerze dodatkowych języków wyświetlania może być potrzebna zmiana domyślnych ustawień regionalnych systemu. Wybranie innego języka dla ustawień regionalnych nie ma wpływu na język w menu i oknach dialogowych systemu Windows czy innych programów, które korzystają z kodowania Unicode.

Kliknij, aby otworzyć okno Region i język.
Kliknij kartę Administracyjne, a następnie w obszarze Język dla programów nieobsługujących kodu Unicode kliknij przycisk Zmień ustawienia regionalne systemu. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.
Wybierz język, a następnie kliknij przycisk OK.
Aby ponownie uruchomić komputer, kliknij przycisk Uruchom ponownie.

mayak - 13 Lis 2013, 11:23

i jak - działa?

tłumaczenie tego programu na angielski:
https://app.box.com/s/xf9cyg9n29llgww0a1rk - tu leży resource file ze wszystkimi stringami
to co jest w nim po angielsku trzeba tylko sprawdzić, a to co po rosyjsku przetłumaczyć

0 - 99 - komunikaty w programie
100 - 200 - klawisze w programie
201 - 250 - IPC (zegary)

srvrserver - 13 Lis 2013, 15:01

nie mam pod reka przelacznika zeby przelutowac sobie ELM... musze dopiero zakupic
mayak - 13 Lis 2013, 15:04

bez przełącznika też zadziała, ale będzie czytać tylko to co jest na HS-CAN czyli np. zegary
mayak - 25 Lis 2013, 12:43

i jak?
Wisni@ - 12 Gru 2013, 01:33

I Co Panowie działa to ??
mayak - 12 Gru 2013, 08:52

mam "luzem" zegary od Fiesty mk6 i podłączyłem się do nich "na stole" (zasilanie i CAN) - wszystko z nich mogłem odczytać i zapisywać różne rzeczy, więc mogę powiedzieć, że DZIAŁA :)
PooL - 7 Sty 2014, 22:47

Można gdzieś kupić ELM 327 USB już z przełącznikiem tak aby zyzal pod fiesta mk6 po likf
mayak - 8 Sty 2014, 00:01

allegro, ale kosztuje chyba drugie tyle co zwykły elm327 - jak zrobisz samemu, to koszt przełącznika to pewno 5zł i kilka kabelków do lutowania

ps.
obaj jesteśmy z W-wy - podjedź do mnie, to za dobre słowo, z ciekawości, podłącze się moim ELMem i zobaczymy co da się pomodzić

PooL - 8 Sty 2014, 00:05

Jaka dzielnica?
srvrserver - 8 Sty 2014, 00:05

mam ktos inna wersje jezykowa niz rosyjska tego programu??
PooL - 8 Sty 2014, 00:07

Czekam na nowy Gem powinien byc jutro jak tylko go podłącze to chętnie podjadę zmienić parę ustawień.
PooL - 8 Sty 2014, 00:14

A generalnie to nie mogę znaleźć takiego z przełącznikiem na allego
mayak - 8 Sty 2014, 00:36

PooL napisał/a:
A generalnie to nie mogę znaleźć takiego z przełącznikiem na allego

na prawdę nie warto tyle płacić za przełączniczek:
http://allegro.pl/interfe...3793336830.html

zwykły elm327 kosztuje koło 50zł, ale nie gwarantuję, czy będzie dobrze działał, bo teraz te chińskie klony są na dziwnych chipsetach

Parzych - 8 Sty 2014, 01:00

mayak, chętnie bym się podłączył Twoim ELM-em i zobaczył czy da się u mnie coś doprogramować...
Igraszki - 8 Sty 2014, 07:24

Ii ja razem z kolega wyzej:-)
mayak - 8 Sty 2014, 09:28

Parzych napisał/a:
mayak, chętnie bym się podłączył Twoim ELM-em i zobaczył czy da się u mnie coś doprogramować...

zapraszam (priv) - Dominik podesłał mi też zegary z myślą o Tobie, ale pisał, że zrezygnowałeś

Cytat:
Ii ja razem z kolega wyzej:-)

w profilu masz mk7 - jeszcze nie jest obsługiwane, tylko mk6 po lifcie (czyli z CANem)

PooL napisał/a:
Czekam na nowy Gem powinien byc jutro jak tylko go podłącze to chętnie podjadę zmienić parę ustawień.

jeśli nowy GEM nie pochodzi z auta o dokładnie takim samym wyposażeniu, to wskazane byłoby przegrać konfigurację ze starego GEMa do nowego aby wszystko banglało (tak robiłem w swoim Focusie mk2)

Igraszki - 8 Sty 2014, 11:26

profil zle pokazuje, mam mk6 po lifcie:)
mayak - 8 Sty 2014, 11:31

źle zinterpretowałem
PooL - 8 Sty 2014, 13:58

Moduł nie pochodzi z auta o takim samym wyposażeniu napewno z auta o lepszym wyposażeniu zważywszy na fakt że dołożyłem centralny wiec lepszy moduł był potrzebny wiec chyba wszystko powinno być ok?
mayak - 20 Sty 2014, 13:23

coś temat ucichł

Mimo, że nie do końca dotyczy to programu, który jest w temacie, aby się ruszyło, to pochwalę się:
wczoraj w Fieście mk6 1.4 tdci z 2002 r. wymieniłem zegary na zegary z 2003 r. (wg właściciela ładniejsze, bo ze srebrnymi obwódkami) i doprogramowałem składany kluczyk

nie było problemów z immobilizerem :)

srvrserver - 20 Sty 2014, 14:52

ja bym chetnie cos podzialal gdyby program byl w normalnym jezyku, a tak po prostu tego nie ogarniam :(
Mantis82 - 20 Sty 2014, 17:03

Potwierdzam i Dziękuję MAYAK za ekspresową pomoc :)

Wszystko trwało do 20 min :)

1. Zegary Piękne z Ringami z 2004 roku: http://allegro.pl/show_item.php?item=3838550411

wczesniej mialem taki: http://allegro.pl/ford-fi...3821343377.html

a takiego raczej nie da sie włożyć bo sa inne mocowania: http://allegro.pl/ford-fi...3819906270.html

2. Składany kluczyk z tej aukcji: http://allegro.pl/pilot-k...3898648163.html od sprzedającego: daria8326 również chyba z tego forum

dodam że miałem tylko jeden kluczyk, a jak wiadomo niby nie da się dograć w łatwy sposób drugiego kluczyka jak nie posiada sie wcześniej 2 swoich z immo. Jednak się da ;)

3. Pokasowane błędy e które dało się skasować. Mam coś z pedałęm przyspieszenia, bo zostały błędy. Ale z tym sobie poradze zeby błędów nie bylo :)

Wszystko podpięte, zaprogramowane jak trzeba. Jeszcze raz Dzięki MAYAK.

PS< żałuje że nie pogrzebałeś w tych ustawieniach dodatkowych (awaryjne przy hamowaniu, samoryglowanie drzwi), nie wiem co by się dało doprogramować, ale może by się dało :) nie pomyslalem zeby Cie poprosić.

Pozdrawiam

Jarek



mayak napisał/a:
coś temat ucichł

Mimo, że nie do końca dotyczy to programu, który jest w temacie, aby się ruszyło, to pochwalę się:
wczoraj w Fieście mk6 1.4 tdci z 2002 r. wymieniłem zegary na zegary z 2003 r. (wg właściciela ładniejsze, bo ze srebrnymi obwódkami) i doprogramowałem składany kluczyk

nie było problemów z immobilizerem :)

mayak - 20 Sty 2014, 17:57

Uwierz mi, że chętnie pobawiłbym sie ustawieniami w Twojej Fiescie, ale jest mozliwe dopiero od liftingu mk6, bo wtedy dodali CAN, a Twój nie ma.
Parzych - 22 Sty 2014, 00:42

Wczoraj z mayakiem z godzinkę posiedzieliśmy w naszej Fieście podłączonej do kompa, sporo da się spersonalizować pod użytkownika: u mnie wyłączyliśmy przednie wycieraczki podczas psikania spryskiwaczem i składanie lusterek podczas zamykania autka pilotem... Jest sporo opcji, trzykrotne kierunki wł/wył, pikanie w kabinie przy wrzuconym wstecznym, awaryjne podczas nagłego hamowania wł/wył, pozycyjne po otwarciu z pilota wł/wył, oraz wiele innych których nie zapamiętałem...
PooL - 24 Sty 2014, 22:16

Jakiego programu używaliście?
Parzych - 15 Lut 2014, 22:38

Mantis82 napisał/a:
1. Zegary Piękne z Ringami z 2004 roku: http://allegro.pl/show_item.php?item=3838550411

wczesniej mialem taki: http://allegro.pl/ford-fi...3821343377.html

a takiego raczej nie da sie włożyć bo sa inne mocowania: http://allegro.pl/ford-fi...3819906270.html

2. Składany kluczyk z tej aukcji: http://allegro.pl/pilot-k...3898648163.html od sprzedającego: daria8326 również chyba z tego forum
Wielka prośba do Ciebie Mantis82, jako że aukcje na aledrogo kończą się i znikają, wrzuć zdjęcia liczników i kluczyka, coby dla potomności zostało... :ok:

Dziś z mayakiem wymieniliśmy zegary w naszej F1.6 na takie z kompem pokładowym:



mayak bez problemu przeprogramował immo i ustawił właściwy przebieg (licznik z kompem miał ok 42kkm)... Także polecam usługi mayaka :ok:

mmbu - 17 Lut 2014, 12:49

mayak napisał/a:
mam "luzem" zegary od Fiesty mk6 i podłączyłem się do nich "na stole" (zasilanie i CAN) - wszystko z nich mogłem odczytać i zapisywać różne rzeczy, więc mogę powiedzieć, że DZIAŁA :)


No dobra, a zmienisz oprogramowanie w licznikach mondeo mk3? Chodzi o wgranie oprogramowania z komputerem pokladowym i aktywowanie tempomatu

strusiek74 - 24 Lut 2014, 20:43

mayak napisał/a:
coś temat ucichł

Mimo, że nie do końca dotyczy to programu, który jest w temacie, aby się ruszyło, to pochwalę się:
wczoraj w Fieście mk6 1.4 tdci z 2002 r. wymieniłem zegary na zegary z 2003 r. (wg właściciela ładniejsze, bo ze srebrnymi obwódkami) i doprogramowałem składany kluczyk

nie było problemów z immobilizerem :)


Też chciałbym zmienić zegary w mojej fieście na te ze srebrnymi obwódkami. Czy przy samej wymianie zegarów też trzeba coś programować czy tylko wystarczy je przełożyć?

Parzych - 24 Lut 2014, 21:18

strusiek74 napisał/a:
Czy przy samej wymianie zegarów też trzeba coś programować czy tylko wystarczy je przełożyć?
W liczniku jest immobiliser, trzeba go przeprogramować... :yes:
mocher - 18 Mar 2014, 16:04

mayak a czy jestes w stanie zmienic jezyk w komputerze pokladowym na polski? Mam piekny francuski i strasznie mnie wkur... Mimo recznej zmiany na polski w kompie pokazuje sie tylko informacja Polski geselected i salej jest francuski. Ewentualnie czy jestes w stanie podrzucic mi jakis program do zmiany i troche nakierowac jak to zrobic :)
Parzych - 18 Mar 2014, 16:18

mocher, żeby zatwierdzić nowy język, trzeba 2 razy długo przytrzymać przycisk w manetce aż do sygnału dźwiękowego - sprawdzone... :ok:
mocher - 18 Mar 2014, 19:50

Parzych udało sie, :jupi: zastanowiło mnie to Twoje "trzeba 2 razy długo przytrzymać" hmm...
jak tylko dojechałem do pracy, przebrałem sie i poleciałem to sprawdzic i ku mojemu zdziwieniu pokazał sie taki oto obrazek:

Wielkie dzieki :piwkowanie:

PS. zostaje tylko te piekne kreseczki od temp. naprawic. a tak btw Parzych kupowałes czujnik temp zewn? bo moj jak widac padl...

strusiek74 - 22 Mar 2014, 18:18

U mnie w Fieście mk6, 2002 kolega Mayak też zmieniał licznik na ten ze srebrnymi ringami z 2005 roku podobnie jak u Mantisa82. Przeprogramował immobiliser i przebieg bez problemu. Pokasował błędy. Wszystko działa jak należy i cieszę się z nowych zegarów . Z czystym sumieniem polecam usługi Mayaka.
Parzych - 11 Lip 2014, 16:05

mocher napisał/a:
Parzych kupowałes czujnik temp zewn? bo moj jak widac padl...
Sorka że tak późno odpisuję, ale dopiero zauważyłem Twoje zapytanie, jeszcze nie kupiłem czujnika, jakoś mi się nie pali...
Barticf - 2 Paź 2014, 19:12

Jest już wersja angielska tego programu ?
ELMConfig też będzie działa w przypadku fiesty mk6 ?

mayak - 2 Paź 2014, 19:56

2x nie
FiestaTJE - 22 Lis 2014, 22:15

Witam. Czy ktoś wie może co oznaczają te liczby w zakładce IPC od 41 do 56 to są jakieś dodatkowe ustawienia komputera pokładowego.
Zamierzam trochę podłubać i nie wiem czy ruszać.

langolier - 28 Sty 2015, 13:31

Witam
czy jest już wersja tego oprogramowania działająca z Fiestą Mk7 z października 2014 roku ?

mayak - 28 Sty 2015, 13:54

UCDS działa z mk7
langolier - 28 Sty 2015, 14:02

mayak napisał/a:
UCDS działa z mk7


A cóż to "UCDS" ?
Nie ma o tym mowy w tym wątku.... :bezradny:

mayak - 28 Sty 2015, 14:24

ten watek jest o mk6, więc nie ma mowy o UCDSie, bo UCDS nie jest do mk6

ps.
http://www.ucdsys.ru/

langolier - 31 Sty 2015, 09:45

mayak napisał/a:
ten watek jest o mk6, więc nie ma mowy o UCDSie, bo UCDS nie jest do mk6

ps.
http://www.ucdsys.ru/


Na tej stronie Fiesta w żadnym wariancie nie jest wymieniona... :ups:
Czy ELM327 się podłączę pod Mk7 ? Czy muszę wydać 110€ na komplet adapter+software ?

sroku86 - 10 Sie 2015, 18:45
Temat postu: Re: Program do konfiguracji ELM-FFN
Próbowałem przerobić swój kabel wg instrukcji, ale mam problem z rozkręceniem tego. Autor 3 poradnika mówi o wykręceniu 4 śrub, ale ja nie mam żadnych śrubek w tym. Czy ich nie widzę, czy o co chodzi? Ktoś wyjaśni?
tbone001 - 23 Sie 2015, 11:59
Temat postu: Re: Program do konfiguracji ELM-FFN
Ja kupiłem ten kabel:
http://viaken.pl/pl/polsk...oscan-2014.html
Mam problem z połączeniem się w ELM-FFN. Co bym nie ustawił, to zawsze wyskakuje błąd i info, żeby sprawdzić port i prędkość. Ściągnąłem z rosyjskiej strony spod trzech linków te pliki. Czy któreś z nich trzeba umieścić w jakimś konkretnym folderze? Może w tym tkwi problem? Ja na razie założyłem folder na pulpicie ELM-FFN i w nim umieściłem wszystkie pliki (z archiwum oczywiście wypakowałem).
Dodam, że w innych programach, np. Forscan, nie mam żadnych problemów z połączeniem, a w ELM-FFN nie mogę się połączyć nawet jako MS.

Puff - 23 Sie 2015, 16:49
Temat postu: Re: Program do konfiguracji ELM-FFN
Niektóre apki się krzaczą, jeśli COM jest wyższy niż 31, niektóre jeśli >15, a jeszcze inne >7 lub >2. Najlepiej ustawić 1/2, żeby wykluczyć właśnie ten problem.
tbone001 - 25 Sie 2015, 16:09
Temat postu: Re: Program do konfiguracji ELM-FFN
Sprawdzałem początkowo dla COM4, potem zmieniłem na COM1, bo był dostępny. Okazało się, że trzeba ustawić prędkość przesyłu danych na 38400, bo na innej nie chodzi (dzięki Mayak).
Ogólnie aplikacja mocno niedopracowana - tylko częściowo przetłumaczona na angielski i bardzo często się zawiesza. Jak się już zawiesi, to żeby połączyć się ponownie, musiałem odłączyć i ponownie podłączyć wtyk USB od ELMa. Ale pozmieniałem się parę ustawień - działanie wycieraczek, kierunkowskazów i aktywowałem lampkę otwartych drzwi - te rzeczy akurat były po angielsku.

dirty.73 - 21 Lut 2017, 16:59

i jak panowie?próbował już ktoś dłubać przy spolszczeniu tego programu?warto się bawić?
godzinke podłubałem i coś takiego wychodzi





kto mi powie co to znaczy ???

Наличие люка

slawomirro - 21 Lut 2017, 19:07

dirty.73 napisał/a:
kto mi powie co to znaczy ???

Наличие люка


Może tu chodzi o funkcję zdalnego otwierania klapy bagażnika w GEM?

dirty.73 - 21 Lut 2017, 19:21

no możliwe,zobaczymy,może w praniu wyjdzie...dzisiaj troszke..pojawiło się POLSKI :)


slawomirro - 22 Lut 2017, 00:54

To mam jeszcze pytanie, skąd Polski w programie? Ściągnąłem ten program dziś (o przepraszam już wczoraj) z linku w pierszym poście wątku i nie ma PL. Skad/jak?
dirty.73 - 22 Lut 2017, 04:07

bo nie ma polskiej wersji...narazie....właśnie troszke się bawię i mu dokładam powoli ludzki język,sporo zabawy,ale powoli...... :)
Freeman - 22 Lut 2017, 10:06

slawomirro, nie ma polskiego bo kolega dirty.73, robi tłumaczenie. Jak skończy to może wrzuci link do pobrania spolszczonej wersji.
slawomirro - 22 Lut 2017, 10:33

Freeman napisał/a:
slawomirro, nie ma polskiego bo kolega dirty.73, robi tłumaczenie. Jak skończy to może wrzuci link do pobrania spolszczonej wersji.


Chętnie bym spróbwał coś pomoć (troszkę rosyjski znam), ale gdzie są teksty z programu, czy to po rosyjsku, czy po angielsku? w Jakim pliku to jest?

dirty.73 - 22 Lut 2017, 15:47

slawomirro napisał/a:
w Jakim pliku to jest?


o tutaj



żeby to było takie łatwe...wpisy w pliku .txt ....niestety,wszystko trzeba nadpisywać w hexie,jedna kropka źle i cała robota w d.....latego trzeba co chwile kopie robić

slawomirro - 22 Lut 2017, 23:56

dirty.73 napisał/a:
slawomirro napisał/a:
w Jakim pliku to jest?


o tutaj

Obrazek

żeby to było takie łatwe...wpisy w pliku .txt ....niestety,wszystko trzeba nadpisywać w hexie,jedna kropka źle i cała robota w d.....latego trzeba co chwile kopie robić



lol, to znam prostszy o NIEBO sposób. Ściągnij sobie program o nazwie Restorator
umożliwia edycję plików bezpośrednio w plikach exe, dll, itp

Natomiast ja mam problem, pograłem ten program ELM z rosyjskiej strony, ale zamiast rosyjskich nazwy widzę tylko i wyłącznie znaki zapytania w formie"??????????" i cząstkowy angielski tekst.

dirty.73 - 23 Lut 2017, 15:29

slawomirro napisał/a:
widzę tylko i wyłącznie znaki zapytania w formie"??????????" i cząstkowy angielski tekst
slawomirro napisał/a:
widzę tylko i wyłącznie znaki zapytania w formie"??????????" i cząstkowy angielski tekst.


musisz zmienić ustawienia regionalne lapka na rosyjski..

mi tam dobrze idzie zwykłym hexedytorem :) ,nikt mnie nie goni,robię to tylko dla wygody i w sumie trochę dla zabawy :-P


SZUKAM fachowca od rosyjskiego,co by przetłumaczył mi parę zwrotów,ewentualnie,po prostu wie,co one zmieniają,ustawiają....np. co to znaczy?
Запир или нет двери при движ.

slawomirro - 23 Lut 2017, 19:53

dirty.73 napisał/a:
mi tam dobrze idzie zwykłym hexedytorem :)


SZUKAM fachowca od rosyjskiego,co by przetłumaczył mi parę zwrotów,ewentualnie,po prostu wie,co one zmieniają,ustawiają....np. co to znaczy?
Запир или нет двери при движ.


Autoblokada drzwi po ruszeniu lub jej brak, czyli chyba że centralny automatycznie blokuje zamki w trakcie jazdy.


btw hex ma to do siebie, że musisz zastępować znak po znaku i nie możesz umieścić tekstu dłuższego lub krótszego niż oryginał. Restaorator daje edytor gdzie możesz wpisać cokolwiek bez ograniczeń.
Wygląda to sobie tak:



dirty.73 - 23 Lut 2017, 20:51

slawomirro napisał/a:
że musisz zastępować znak po znaku


nie muszę,kopiuj wklej z dekodera :) tu np jest zaznaczony wpis: Запир или нет двери при движ.



już prawie koniec,zostało kilka zwrotów,których nie znam :9:
postaram się je wrzucić,żeby ktoś je rozkminił...


dirty.73 - 24 Lut 2017, 11:04

prosiłbym o przetłumaczenie tych zwrotów

Наличие концевика багажника-
Концевик багажника нормально-разомкнутый-
Разрешить личиной отключать охранную систему-
Пошаговое отпирание центрального замка с ключа дистанционного управления-
Посадочные огни-
Правый руль-

slawomirro - 25 Lut 2017, 02:38

dirty.73 napisał/a:
prosiłbym o przetłumaczenie tych zwrotów

Наличие концевика багажника-
Концевик багажника нормально-разомкнутый-
Разрешить личиной отключать охранную систему-
Пошаговое отпирание центрального замка с ключа дистанционного управления-
Посадочные огни-
Правый руль-


W kolejności:

wykrywa czy podłączona jest przyczepa
czujnik otwartej klapy bagażnika
funkcja autoalarmu (aktywuje w gem jeśli alarm jest)
uaktywnia kluczyk do zdalnego sterowania centralnym zamkiem
aktywacja funkcji świateł dziennych

ostanie to dosłownie "prawa kierownica" może chodzi angliki? Tu nie mam pojęcia

dirty.73 - 3 Mar 2017, 20:24

tak to wygląda


slawomirro - 3 Mar 2017, 23:13

Super. Teraz najważniejszy test. Podłacz do Fiesty i sprawdź czy działa i jak działa :)
dirty.73 - 3 Mar 2017, 23:44

już dawno zrobiony,działa normalnie,jak należy :)
dirty.73 - 5 Mar 2017, 17:19

powiedzmy,że program jest spolszczony w około...90 %.. ktoś chętny potestować?
romano11 - 6 Mar 2017, 11:35

Cytat:
powiedzmy,że program jest... ktoś chętny potestować?


Będę w tym roku w bolesławcu. Mogę podjechać? :)
Szczególnie interesuje mnie spalanie chwilowe... :bezradny:

dirty.73 - 6 Mar 2017, 11:41

Z tego co wiem, nie w każdym liczniku to się da,ale sprawdzić możemy, pewnie, będziesz, odezwij się
dirty.73 - 6 Mar 2017, 21:21

tak se pozwoliłem wpisać na końcu :) ,tłumaczenie jest luźne,ale też wynika z możliwości zmian wpisów


slawomirro - 7 Mar 2017, 12:10

Będziesz przetłumaczony program udstostępniał online?
dirty.73 - 7 Mar 2017, 15:31

slawomirro napisał/a:
Będziesz przetłumaczony program udstostępniał online?


musze najpierw dokończyć,....online?raczej przez maila...ale napewno free

jadek_24 - 12 Mar 2017, 15:29

witam
Jestem nowy i to mój pierwszy post. Na początku chciałem się przywitać :) niedawno kupiłem fiestę mk6 z 2008 roku no i oczywiście przystąpilem do modyfikacji na pierwszy ogień poleciały czujniki parkowania ale znalazłem ten wlasnie temat o modyfikacji ustawień i oczywiście zacząłem grzebać w ustawieniach przy pomocy tego programu. Niestety nie wiem dlaczego nie chce mi działać sygnalizacja niezapiętego pasa. Teoretycznie pod fotelem kierowcy widzę 2 osobne wiązki kabli idące od napinacza do kostki. Przy uruchamianiu samochodu świeci także kontrolka pasów. W programie zaznaczyłem że ma być sygnalizacja niezapięcia pasów no i klops nie działa co jeszcze trzeba sprawdzić? PS czy mogę liczyć na spolszconą wersję programu?
pozdrawiam

slawomirro - 12 Mar 2017, 17:02

jadek_24 napisał/a:
witam
Niestety nie wiem dlaczego nie chce mi działać sygnalizacja niezapiętego pasa. Teoretycznie pod fotelem kierowcy widzę 2 osobne wiązki kabli idące od napinacza do kostki. Przy uruchamianiu samochodu świeci także kontrolka pasów. W programie zaznaczyłem że ma być sygnalizacja niezapięcia pasów no i klops nie działa co jeszcze trzeba sprawdzić?
pozdrawiam


Cześć.
1. Idź na stronę www.autobaza.pl - wklep swój nr VIN, zapłać im tych parę złotych i sprawdź czy masz wogóle opcję z czujnikiem niezapiętych pasów.
2a. Jak nie masz to masz takie opcje do wyboru:
- nie mieć tej funkcji, 90% Fiest tego nie ma. (ja nie mam)
- kupić w ASO klamrę z czujnikiem. Koszt całe 800zł, sprowadzają taki bajer z Niemiec. Wtedy musisz to zamontować i aktywować np przez ten program z tego wątku
2b. Jeśli masz taką funkcję, a nie masz tego aktywnej to:
- posuło Ci się, wymiana 800zł, patrz wyżej.
- być może masz wyłączoną fukcję, aktywacja albo przez ten program, albo metoda programowania, nie pamiętam procedury dokłądnie, ale to jakos polega na włączeniu zapłonu i wpięciu i wypięciu pasa wiele razy.

btw kostki pod fotelem są chyba dwie. Jedna pomarańczowa, jedna fioletowa. W fotelu jest airbag, są wspomniane kable do napinacza, no i może byc podgrzewanie foteli (ja mam).

jadek_24 - 12 Mar 2017, 17:51

No cóż cena jest zaporowa. Sprawdzałem w etisie ale tam nie ma nic na temat zapięcia pasów natomiast na pewno nie mam ogrzewania foteli. Chyba sobie odpuszczę ale dziwi mnie, że rocznik 2008 czegoś takiego nie posiadał takie coś już dawno jest. Chyba od lat 90 w różnych samochodach. Na pewno jak miałem focusa z 2008 roku to sygnalizacja niezapięcia pasów przynajmniej dla kierowcy to była. ;-(
dirty.73 - 12 Mar 2017, 18:04

też mam 2008 i też nie ma czujnika w klamrze,ale możesz włączyć sygnał,i przy przekręceniu zapłonu będzie wkurzający pisk ,przypominający o pasach :)
slawomirro - 12 Mar 2017, 23:09

jadek_24 napisał/a:
Chyba od lat 90 w różnych samochodach. Na pewno jak miałem focusa z 2008 roku to sygnalizacja niezapięcia pasów przynajmniej dla kierowcy to była. ;-(

W Daewoo Lanosie z 1999 roku miałem taką sygnalizację. Też mnie to dziwi, że tu tego nie ma.



Bardzo konkretnie - potrzebujesz tego:

https://www.online-teile....tml?language=de

Swoją drogą to wg katalogu tylko nowe Fiesty sprzedawane w poniższych krajach miały taką kontrolkę:
- Australia
- Nowa Zelandia
- Japonia
- Arabia Saudyjska
- Kuwejt
- Bahrain
- Oman
- Katar

jadek_24 - 13 Mar 2017, 08:04

No cóż odpuszczę sobie i pomyślę nad innymi przeróbkami :)
jadek_24 - 29 Mar 2017, 10:48

[quote="slawomirro"]
Freeman napisał/a:
slawomirro, nie ma polskiego bo kolega dirty.73, robi tłumaczenie. Jak skończy to może wrzuci link do pobrania spolszczonej wersji.


hej

Czy koledze udało się już przetłumaczyć? a może podrzuć jakoś to co już jest?

dirty.73 - 29 Mar 2017, 21:59

[quote="jadek_24"]
slawomirro napisał/a:
Freeman napisał/a:
slawomirro, nie ma polskiego bo kolega dirty.73, robi tłumaczenie. Jak skończy to może wrzuci link do pobrania spolszczonej wersji.


hej

Czy koledze udało się już przetłumaczyć? a może podrzuć jakoś to co już jest?


podeślij maila,coś tam zrobione :)

jadek_24 - 25 Maj 2017, 15:51

Witam

Postanowiłem coś porobić w fieście i oto efekt:



zamierzam jeszcze zrobić oświetlenie schowka czymś takim:



Zastanawiam się na czujnikami parkowania tył/przód tylko jeszcze nie rozwiązałem problemu wyłączania czujników przednich nie wiem na zasadzie czujnika prędkości żeby mi się wyłączały a nie były cały czas aktywne co o tym sądzicie?

slawomirro - 25 Maj 2017, 19:41

jadek_24 napisał/a:
Zastanawiam się na czujnikami parkowania tył/przód tylko jeszcze nie rozwiązałem problemu wyłączania czujników przednich nie wiem na zasadzie czujnika prędkości żeby mi się wyłączały a nie były cały czas aktywne co o tym sądzicie?


Ideałem dla czujników przednich było by podpięcie ich pod 1 bieg i założenie podobnego ogranicznika jak tylne czujniki, czyli max 16km/h. Ewentualnie pstryczek w kabinie aktywujący czujniki przednie.

jadek_24 - 26 Maj 2017, 09:54

To byłby ideał ale pewnie skończy się wyłącznikiem mechanicznym
rwrw - 15 Mar 2020, 12:17

dirty.73, witam mam problem z podlaczeniem sie do fiesty mam przerobiony kabelek program od moscali elm-ffn no i nie działa, nie wiem czy wina sterowników do kabli czy kabel zly
jadek_24 - 17 Mar 2020, 08:15

U mnie nie działa na win10 natomiast bez problemu na viście
slawomirro - 17 Mar 2020, 16:39

jadek_24 napisał/a:
U mnie nie działa na win10 natomiast bez problemu na viście


Na Win10 nie działa. To program tylko dla Windows XP/Vista/7/8/8.1

Bobofrut - 1 Kwi 2020, 13:04

A ro dziwne bo u mnie normalnie na Win 10 odpalał. Jedynie to pamiętam że trzeba było w przypadku BT ręcznie przydzielić przerwanie albo port. Dokładnie nie pamiętam bo ostatni raz rok temu
go używałem

dirty.73 - 1 Kwi 2020, 21:51

slawomirro napisał/a:
jadek_24 napisał/a:
U mnie nie działa na win10 natomiast bez problemu na viście


Na Win10 nie działa. To program tylko dla Windows XP/Vista/7/8/8.1


a któż Ci takich głupot naopowiadał :-P



jak ktoś chce,podpowiem jak,bo trzeba zarejestrować .ocx

slawomirro - 2 Kwi 2020, 11:30

dirty.73 napisał/a:

a któż Ci takich głupot naopowiadał :-P


kilka osób też miało z tym problem (pytali się mnie na facebooku oto jak na Win10 odpalić, bo sypał błędami na starcie, też na służbowym laptopie z win10 próbowałem i też mi się nie udało, na dzień dobry był "syntax error" czy coś podobnego)

dirty.73 - 2 Kwi 2020, 12:10

w folderze programu FFN/ELM-FFN_LIB jest kontrolka ActiveX MSCOMM32.OCX,skopiuj ją i umieść w C/Windows/System32 jak również w C/Windows/SysWOW64,później uruchom cmd/uruchom jako administrator i wpisz komendę: regsvr32 mscomm32.ocx-enter i kontrolka powinna się zarejestrować,program będzie działać poprawnie

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group