Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK6] dodatkowe oswietlenia wnetrza

wandzik - 4 Lis 2013, 21:48
Temat postu: [MK6] dodatkowe oswietlenia wnetrza
witam
w mk6 oswietlenie kabinowe wystepuje w przedniej czesci podsufitki co powoduje slabe oswietlenie tylnej czesci auta wewnatrz... chcialbym zamontowac z tylu dodatkowe oswietlenie... czy moge podloaczyc sie normalnie pod dotychczasowe nie robiac zwarcia lub zanizajac mocy napiecia? chce lampki led zamontowac wymieniajac te z przodu jak i nowe z tylu montujac...

Parzych - 4 Lis 2013, 22:06

wandzik napisał/a:
czy moge podloaczyc sie normalnie pod dotychczasowe nie robiac zwarcia lub zanizajac mocy napiecia?
Jak podłączysz równolegle, nie będzie ani zwarcia ani spadku napięcia...
wandzik - 4 Lis 2013, 22:12

to podlaczyc sie pod ten kabelek ktory wychodzi spod podsufitki?
Parzych - 4 Lis 2013, 22:15

wandzik napisał/a:
podlaczyc sie pod ten kabelek ktory wychodzi spod podsufitki?
A nie pod DWA kabelki :?:

PS.
Jak będziesz zakładał to tylne oświetlenie, zrób fotorelację, może się przydać komuś mającemu MK6...

wandzik - 4 Lis 2013, 22:19

no dwa wychodza... tylko kazdy ma inne zakonczenie do podlaczenia... jedno na dwa styki drugi na jeden... postaram sie zrobic i foty umieszcze....
PooL - 22 Sty 2014, 15:38

Mam pytanie co do ledów.Ja ledy można zamontować zamiast standardowych żarówek w podświetleniu kabiny? Jakieś przykładowe linki?
yoyo72 - 23 Sty 2014, 15:09

PooL napisał/a:
Mam pytanie co do ledów.Ja ledy można zamontować zamiast standardowych żarówek w podświetleniu kabiny? Jakieś przykładowe linki?


Są żarówki ledowe kolor do wyboru "żarówki rurkowe" takie same jak oryginal tylko led i mocniej trochę świeci . Montaż taki sam jak oryginału.
http://allegro.pl/dioda-l...3880292858.html
Tak to wygląda. Są różne rodzaje. Musisz sobie dopasować rozmiar.

smok.wawa - 30 Sty 2014, 15:00

Witam. Kupiłem listwe led świecącą na czerwono 30cm.długości. Uda się ją podłączyć pod lampkę podsufitki? I czy nic się nie stanie jak przykleję ją do szyby przedniej miedzy lusterkiem a podsufitką. W sumie wolałbym w podsufitce na środku jakoś zamontować za przednimi siedzeniami ale nie ma jakoś możliwości.
michal77 - 30 Sty 2014, 15:37

wandzik napisał/a:
no dwa wychodza... tylko kazdy ma inne zakonczenie do podlaczenia... jedno na dwa styki drugi na jeden...
Jeden to masa, drugi stały + (tzn. stały jak jest stacyjka w położeniu 2 lub kilka minut po wyłączeniu silnika), trzeci "czasowy" +.
Który jest plus, a który minus to już musisz sobie pomierzyć, bo nie pamiętam.

yoyo72 - 31 Sty 2014, 07:46

smok.wawa, Jak to nie masz mozliwosci? Dokręcasz delikatnie do podsufitki ,albo nawet przyszywasz ,a kabel ciągniesz pomiędzy podsufitką a dachem aż do lampki do przodu i jak otwierasz drzwi to ci się świeci. ;) A co do koloru to z własnego doswiadczenia wiem ,że czerwony nie daje takiego światła ładnego jak niebieski...(mialem 600 ledów na podsufitce niebieskich)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group