Forum FiestaKlubPolska -

Kalendarz 2014 - Konkurs na layout kalendarza

Puff - 31 Paź 2013, 14:43
Temat postu: Konkurs na layout kalendarza
W związku z tym, że bidżej w tym roku mógłby nie dać rady czegoś wyczarować, zostaje ogłoszony konkurs ;)

Skrócone regułki:

-każdy użytkownik może zaproponować dowolną ilość szablonów

-szablon musi się nadawać do druku w rozmiarze circa A1 (czyli ~840x600mm przy minimum 200 dpi w przypadku bitmapy, co daje ~6600x4700 pikseli [z czego połowę zasłoni zdjęcie :) ]) - mniejsze mogą się nadać, ale to wszystko zależy od tego jak zostanie taki szablon wykonany i ew. jakiej jakości grafiki zostaną użyte przy jego tworzeniu)

-powyższy punkt nie dotyczy projektów wykonanych wektorowo

-na złożenie propozycji macie 14 dni, potem zostanie stworzony temat do głosowania, w którym głos będzie można oddać przez 3 dni

-zwycięzca/zwyciężczyni dostaje darmowy kalendarz :)

hubi_2006 - 2 Lis 2013, 13:37

Pufcio, pospamuj na email bo będzie posucha w propozycjach, a tak to może więcej ludzi zmobilizujesz ;)
trzeci - 3 Lis 2013, 18:14

Pospamujemy na maile użytkowników przy okazji ruszenia z kolejną akcją charytatywną wraz z Fundacją Mam Marzenie.
I jest to kwestia początku tygodnia.

modell1 - 1 Gru 2013, 22:22
Temat postu: Re: Konkurs na layout kalendarza
Pufcio napisał/a:
W związku z tym, że bidżej w tym roku mógłby nie dać rady czegoś wyczarować, zostaje ogłoszony konkurs ;)

Skrócone regułki:

-każdy użytkownik może zaproponować dowolną ilość szablonów

-szablon musi się nadawać do druku w rozmiarze circa A1 (czyli ~840x600mm przy minimum 200 dpi w przypadku bitmapy, co daje ~6600x4700 pikseli [z czego połowę zasłoni zdjęcie :) ]) - mniejsze mogą się nadać, ale to wszystko zależy od tego jak zostanie taki szablon wykonany i ew. jakiej jakości grafiki zostaną użyte przy jego tworzeniu)

-powyższy punkt nie dotyczy projektów wykonanych wektorowo

-na złożenie propozycji macie 14 dni, potem zostanie stworzony temat do głosowania, w którym głos będzie można oddać przez 3 dni

-zwycięzca/zwyciężczyni dostaje darmowy kalendarz :)


Na moje to pewnie nikt nie wie co ma zrobić i dlatego taka cisza :-P

Ja jestem z tym aby nasz magik stworzył coś na swój gust :-)

Puff - 2 Gru 2013, 15:32

modell1 napisał/a:
nasz magik

Jeśli mowa o bidżeju, to on już czas jakiś temu powiedział, że "będzie ciężko".

Parzych - 4 Gru 2013, 22:57

Skoro nikt się nie kwapi, zapodaję moje propozycje:


Obywatelka Higienistka - 4 Gru 2013, 23:44

Jacuś coś Ty taki mroczny?
Parzych - 5 Gru 2013, 00:30

Mroczny niemroczny, jakiś layout być musi, jak dla mnie może być i taki:


Puff - 5 Gru 2013, 05:14

Parzych - to jest tło, nie layout :P
Parzych - 5 Gru 2013, 12:28

Pufcio, a to jest jakaś różnica <???>
Puff - 5 Gru 2013, 15:16

Layout (w skrócie) to takie coś, w co się "wkłada" zdjęcie i masz gotową stronę kalendarza (wstępnie bez datownika). Popatrz na tegoroczny kalendarz i zobacz sobie "co i jak" :) Poza tym tło layoutu musi mieć odpowiednio wysoką rozdzielczość. Z obrazka wielkości kartki pocztowej raczej porządnego tła do kalendarza wielkości ~A1 nie zrobisz.
Parzych - 5 Gru 2013, 15:22

Pufcio napisał/a:
Poza tym tło layoutu musi mieć odpowiednio wysoką rozdzielczość. Z obrazka wielkości kartki pocztowej raczej porządnego tła do kalendarza wielkości ~A1 nie zrobisz.
Ale te moje propozycje są powtarzalne i po klonowaniu można z nich zrobić nawet A0... A takiego gotowca layoutu nie da się skądś pobrać :?: Szkoda by było, żeby mając zdjęcia do kalendarza, miało nie wypalić jego zrobienie... :sad:
Puff - 5 Gru 2013, 19:40

Parzych napisał/a:
Ale te moje propozycje są powtarzalne i po klonowaniu można z nich zrobić nawet A0...

Tu nie chodzi o to, żeby zrobić tło-tapetę w schemat i na to wrzucić zdjęcie i cyferki. Zobacz sobie tegoroczny kalendarz - naprawdę wygląda jak wykonany w paincie? :)

Gotowe layouty... nawet jak znajdziesz, to prawa autorskie z powietrza weźmiesz? Ja nie będę karku nadstawiał za takie coś :)

Parzych - 6 Gru 2013, 01:49

Srał to pies, niech będą zdjęcia a obok dni miesiąca, jak nie dajesz rady Puff, to prześlij mi wszystkie zdjęcia na maila w oryginalnym rozmiarze, a ja zadbam o to by przyszłoroczny kalendarz jednak powstał...
Puff - 6 Gru 2013, 05:26

Parzysiu... zapominasz o tym, że na Twój projekt muszą być chętni. Stwórz propozycję i ją tu daj, bo ponoć inni ludzie coś tworzą i mają tu wrzucać pomysły.
pazurek13 - 8 Gru 2013, 03:16

w końcu :D dwie noce i umęczyłam :) ale stworzony od podstaw layout :) oto moja propozycja:



i dla porównania wersja z zapożyczonym zdjęciem mk5 modella z lutego :)



trochę się inspirowałam zeszłorocznym kalendarzem :ups:
wszelkie uwagi mile widziane :)

Pozdrawiam :)

Puff - 8 Gru 2013, 04:43

Osobiście uważam, że nawet jako schemat "awaryjny" nie wygląda jak zrobiony na kolanie, definitywnie.
Z uwag: soboty/niedziele mocniej bym zaznaczył, niedziele najchętniej kolorem zbliżonym do czerwonego.
Czcionkę dni zrobiłbym z większą obwódką/pogrubioną, a dat machnąłbym z cieniem, żeby się trochę wybijała z tła. Kolory dni z poprzedniego/kolejnego miesiąca trzeba by dopasować tak, żeby było widać, że to już kolejny miesiąc (czyli np. "główne" dni nieco ciemniej, a pozostałe jaśniej).

Wyrzuciłbym każdorazowe "2014", które umieściłbym na tytułówce.
Zaryzykowałbym obsadzenie jakiejś bardziej "fikuśnej" czcionki w miejscu nazwy miesiąca. Lucida Handwriting/Monotype Corsiva - coś z tego deseniu, żeby zobaczyć jak to się prezentuje. To ale już moja zupełnie subiektywna uwaga :)

Uwagi innych użytkowników mile widziane. Jeśli inny layout się nie pojawi (a na razie głucha cisza...), to doszlifuje się ten i zakładam, że będzie ok :)

Czy dodałaś odpowiednio duże marginesy, które można potem odciąć, zapas miejsca na bindowanie, etc.?

pazurek13 - 8 Gru 2013, 15:02

z tymi marginesami obawiam się, że nie :D pierwszy raz sklejałam takie coś (mnie, niestety tylko renderów nauczyli w szkole robić), więc prosiłabym o poradę, ile dodać tych marginesów, bo obecnie cały layout u mnie na dysku ma format A1 w rozdzielczości 200 dpi :) a i spróbuję skorygować projekt według Twoich wskazówek :)
DemptD - 8 Gru 2013, 15:45

pazurek13 napisał/a:
zapożyczonym zdjęciem mk5 modella z lutego

a ja poprawię, że modell jest na styczeń teoretycznie gy

Puff - 8 Gru 2013, 18:47

pazurek13 - po 5mm marginesu na odcięcie, 10mm luzu od góry na bindownicę. W kwestii konkretnych wymiarów będziemy rozmawiać via pw.
pazurek13 - 9 Gru 2013, 22:07

DemptD teoretycznie zdjęcie znalazłam w temacie na luty/marzec, ale niech będzie jak mówisz :)

w nocy wrzucę zdjęcie z poprawkami :)

DemptD - 9 Gru 2013, 22:18

Ewa, toć ja się tylko droczyłem gy wiem tylko, że Jacusie obstawiają czerwiec i wrzesień gy
pazurek13 - 9 Gru 2013, 22:30

rozumiem xD haha

koniec spamu, zabieram się do korekt :hihihi:

pazurek13 - 10 Gru 2013, 03:02

kolejna noc zarwana, teraz po korektach wyszło takie coś:



zmieniłam zdjęcie dla porównania, Pufcio, musisz mi wybaczyć obcięcie pięknych chmurek :D

z poprawionych: ogólnie datownik, kolory sobót i niedziel, dodane marginesy pod wydruk, Pufcio
, próbowałam z "fikuśnymi" czcionkami dla miesiąca i niestety, nie wyglądało wyjściowo, jak dla mnie za duży misz masz się robił :)

proszę o dalsze sugestie/uwagi/zażalenia etc. :)

Puff - 10 Gru 2013, 11:37

pazurek13 napisał/a:
Pufcio, musisz mi wybaczyć obcięcie pięknych chmurek :D

Jakoś to będę musiał przeżyć :P ;)

Nie wiem czy to kwestia zmniejszania, ale niedziela (zarówno literowo, jak i cyfrowo) wygląda na rozmytą.

Żeby dodać odrobinę kolorów, wkleiłbym logo w wersji kolorowej (ten "daszek", czy jak to tam zwał, ma kolor niebieski :) ).

Co do czcionki - zaczep bidżeja, jego zeszłoroczna nie wyglądała tak źle (możesz podejrzeć w temacie z zeszłego roku), może ma takich więcej - dałoby się wtedy nieco lepiej zagospodarować przestrzeń w pionie i wprowadzić odrobinę 'nieładu' ;)

Co do reszty - musiałbym machnąć druk próbny (choćby u siebie na A4) i zobaczyć jakby to wyglądało w CMYK-u.

pazurek13 - 19 Gru 2013, 02:33

w końcu chwilę znalazłam :)

oto moje trzy propozycje czcionek dla nazwy miesiąca (oprócz tej pierwszej, czyli razem jest cztery :) ):







proszę o opinię i zabieram się za kosmetykę :) bo czas goni xD (zostało do poprawy: marginesy, kolor niedziel i wyrównanie cyferek :hihihi: )

Shatanka - 19 Gru 2013, 09:18

Mnie osobiście podoba się czcionka na obrazku nr 1
Parzych - 19 Gru 2013, 12:38

pazurek13 napisał/a:
Mnie osobiście podoba się czcionka na obrazku nr 1
Ostatnia jest podobna a bardziej widoczna... :yes:
Puff - 19 Gru 2013, 13:08

To może poprosimy koleżankę o wersję nr 1, tyle że pogrubioną i nieco powiększoną :)
Nie można poświęcić użyteczności na rzecz wyglądu ;)

pazurek13 - 19 Gru 2013, 17:04

Kolejne poprawki:
1. czcionka ze zdjęcia nr 1 powiększona w dwóch wersjach:

zwykła:


pogrubiona:


2. Zmieniłam odcień czerwieni na niedzielach :)

i jak teraz wygląda? :hihihi:

Parzych - 19 Gru 2013, 22:04

Na moje kaprawe oko lepiej wygląda pogrubiona czcionka, niedziele są jak najbardziej ok <oki>
pazurek13 - 22 Gru 2013, 22:05

Gotowa karta na luty:



może zostać? :)

Puff - 22 Gru 2013, 22:24

Sprawdź pw :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group