Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK6] Wymiana foteli. Jak i na jakie?

jacek_89 - 12 Paź 2013, 14:18
Temat postu: [MK6] Wymiana foteli. Jak i na jakie?
Witam,
Zastanawiam się nad wymianą foteli w mojej fieście, ponieważ te są moim zdaniem strasznie niewygodne.

Pytanie - jak zdemontować fotele - po prostu odkręcić, wysunąć z szyn?
No i czy nie wiecie jakie fotele pasują do Fiesty MK6 - co ważne, wersji 3 drzwiowej. Pewnie muszę się wstrzelić w otwory. Ewentualnie jakoś przerobić?

Poza tym co to za kabelki wystają z fotela? Czy są fabrycznie wmontowane pod ogrzewanie fotela? Dodam, że w mojej wersji nie ma takiego luksusu :)

Z góry dzięki za pomoc

Puff - 12 Paź 2013, 14:33

Te kable to pewnie do poduszek albo (jeśli są w tym modelu) pirotechnicznych napinaczy.
Mariox003 - 12 Paź 2013, 14:38

Fotele do mk6 to chyba najlepiej z ST-eka mk6 zaadoptować
Parzych - 12 Paź 2013, 15:01

jacek_89 napisał/a:
Poza tym co to za kabelki wystają z fotela?
Na 100% są od napinaczy pasów i jeśli są boczne poduszki to i od nich...
Mariox003 napisał/a:
chyba najlepiej z ST-eka mk6 zaadoptować
Lub z S-ki (znaczy Sport)...
Roni71 - 13 Paź 2013, 20:21

podepnę się do tematu ale mam pytanko o fotele do MK4 ...jakie foteliki pasują do mojej Fiestki , takie które mają lepsze trzymanie boczne i wygodniejsze ? może ktos już taki swap robił ?
pawel182 - 13 Paź 2013, 20:29

Parzych napisał/a:
jacek_89 napisał/a:
Poza tym co to za kabelki wystają z fotela?
Na 100% są od napinaczy pasów i jeśli są boczne poduszki to i od nich...
Mariox003 napisał/a:
chyba najlepiej z ST-eka mk6 zaadoptować
Lub z S-ki (znaczy Sport)...



Ewentualnie jeszcze kabelki mogą być od podgrzewania fotela.

jacek_89 - 14 Paź 2013, 17:02

Fotele z ST fajnie wyglądają, ale trochę słabo z dostępnością i ceną. Ale mógłbym od razu wymienić przód i tył - wyglądało by lepiej niż wymieniony sam przód. Nie da się innych zaadoptować?
Roni71 - 14 Paź 2013, 18:07

Czy do fiesty MK4 pasują fotele z młodszych roczników ? :)
Parzych - 15 Paź 2013, 03:51

jacek_89 napisał/a:
Fotele z ST fajnie wyglądają, ale trochę słabo z dostępnością i ceną.
Nie bardzo rozumiem, że niby niedostępne? Czy może drogo?

http://allegro.pl/fotele-...3627012905.html

Transporteur - 15 Paź 2013, 08:50

Tak z czystej ciekawości: czy do pięciodrzwiowej MK6 podejdą takie fotele, czy nie bardzo? Szczerze mówiąc fotelami to akurat raczej nigdy się nie zajmowałem w żadnym z moich aut. A na moje taborety już patrzeć nie mogę, a takie foteliki z ST kuszą :fox:
MisiekT - 15 Paź 2013, 09:18

Parzych napisał/a:
Czy może drogo?

pewnie powinny być za max. 200zl :fox:
900 to b. dobra cena, a komfort i trzymanie będzie nieporównywalne... można zmieniac kola, zderzaki i inne cuda poprawiając sobie samopoczucie, ale na dupie w aucie siedzi się non-stop, wiec może jednak warto poswiecic te 3-4 baki paliwa

pawel182 - 15 Paź 2013, 10:19

Jak już jesteśmy przy temacie foteli z ST, takie pytanie do ich posiadaczy: siedzi się niżej niż na standardowych? Czy akurat pod tym względem jest tak samo?
Parzych - 15 Paź 2013, 12:51

Transporteur napisał/a:
czy do pięciodrzwiowej MK6 podejdą takie fotele, czy nie bardzo?
Z 3d do 5d nie widzę problemu, gorzej w odwrotną stronę... pawel182, siedziałem w ST i nie zauważyłem różnicy w wysokości...
FilipST - 13 Lis 2013, 21:41

Niestety brak ragulacji wysokości fotela w ST daje się we znaki , bardzo wysoko i niewygodnie jak dla mnie :|
Parzych - 13 Lis 2013, 21:57

FilipST napisał/a:
brak ragulacji wysokości fotela w ST daje się we znaki , bardzo wysoko i niewygodnie
<wow> ST nie ma regulacji wysokości siedziska fotela kierowcy <???> Ja w Ambiente mam... :9:
AccessX - 13 Lis 2013, 22:46

Jacek, popieram ja w Titanium mam wajche z boku po lewej stronie, gdzie siedzisko idzie do gory i w dół :)
FilipST - 13 Lis 2013, 23:22

Idzie owszem ale tylko tylna część siedziska w górę i dół co i tak nie zmienia położenia wysokości nóg
Marcinowaty - 14 Lis 2013, 09:16

W fotelach sa poduchy? Nie będzie problemów z podmianą foteli?
hawaja24 - 14 Lis 2013, 09:57

Jeśli chodzi o ST to w fotelach są poduchy
AccessX - 14 Lis 2013, 11:05

Filip jesteś niewymiarowy :devil:
Parzych - 14 Lis 2013, 12:07

Marcinowaty napisał/a:
Nie będzie problemów z podmianą foteli?
A niby w czym miałyby być :?: Jak wymienisz w Fieście która też miała poduchy w fotelach - podłączasz pod te same wtyczki, jak nie miała - po prostu ich nie podłączysz... :9:
andasa - 24 Maj 2018, 15:30

Witajcie
odgrzebię stary temat, czy przy wypięciu kostki fotela muszę odłączyć aku?
Wiem że na pewno nie wolno mieć włączonej stacyjki ale czy akumulator też musi być wypięty. Nie było by problemu z tym odłączeniem ale nie mam kodu do radia więc trochę lipa a szczęśliwym posiadaczem jestem od tygodnia

dirty.73 - 24 Maj 2018, 15:36

nie musisz,w najgorszym przypadku będzie trzeba skasować błąd poduszek,ale raczej też nie
slawomirro - 24 Maj 2018, 16:57

dirty.73 napisał/a:
nie musisz,w najgorszym przypadku będzie trzeba skasować błąd poduszek,ale raczej też nie


Świetna porada. :hahaha: jak pytającemu wywali z fotela poduszkę, to mu pokryjesz wszelkie koszty?

vargemp - 24 Maj 2018, 18:03

Dla pewności odłącz aku pół godziny prędzej i na spokojnie bez stresu odłączaj.
dirty.73 - 24 Maj 2018, 19:07

slawomirro napisał/a:
dirty.73 napisał/a:
nie musisz,w najgorszym przypadku będzie trzeba skasować błąd poduszek,ale raczej też nie


Świetna porada. :hahaha: jak pytającemu wywali z fotela poduszkę, to mu pokryjesz wszelkie koszty?


może i tak :-P ,bo już z 10 razy tak robiłem w fieście mk6 i ileś razy w innych autach.....ale ok,tak się powinno robić,odpinać....jak również wtyczki od sterownika i czujników....

slawomirro - 24 Maj 2018, 21:10

dirty.73 napisał/a:

może i tak :-P ,bo już z 10 razy tak robiłem w fieście mk6 i ileś razy w innych autach.....ale ok,tak się powinno robić,odpinać....jak również wtyczki od sterownika i czujników....


Do airbagów należy podchodzić z najwyższą ostrożnością. O ile zdecydowane odpięcie wtyczki może się udać, o tyle odpinanie na "raty" to zły pomysł, a ta pod fotelem Fiesty wiem z doświadczenia, że odpina się ciężko, bo zatrzask trzyma solidnie.

Swoją droga kolega Vw Bora odpinał wtyczkę przy demontażu deski, od airbaga pasażera. Też zastrzask siedział solidnie, o odpinaniu aku nie wiedzieliśmy że trzeba. Pochylił się i mocował się z felernym zatrzaskiem. I mu wybuchło. Bark masakrycznie wybity, była karetka, gość stracił przytomność.

dirty.73 - 24 Maj 2018, 22:00

no risk no fun :-P ,wtyczki mają mostki zabezpieczające,no ale dobra,ryzyko jakieś jest
andasa - 24 Maj 2018, 22:53

czyli widzę że trza odłączyć aku zrobić swoje przy fotelach podłączyć i szukać kodu do radia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group