Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK7] 1.4 TDCI dlugie odpalanie na zimnym

lukaszs - 2 Paź 2013, 08:22
Temat postu: [MK7] 1.4 TDCI dlugie odpalanie na zimnym
Witam,

Czy wasze fiesty 1.4 tdci tez tak dlugo kreca zanim odpala? Teraz jak temperatura spadla do 5 stopni moja fiesta kreci ok. 3-5sek

artax - 2 Paź 2013, 14:47

Sprawdz stan akumulatora.Najlepiej miernikiem ,który symuluje obciążeniem.W większości sklepów z aku maja taki sprzęt.Kręci trochę długo bo u mnie ,co prawda w 1,6 ale pali praktycznie na styk.
pzdr

lukaszs - 2 Paź 2013, 14:51

1.6tdci mialem przez 3 lata i odpalal od strzala,a tu musze na zimnym krecic dluzej. Wiec pytanie mam do posiadaczy jak to widza - akumulator mam nowy.
Seb0l - 2 Paź 2013, 23:01

Fusion z tym samym silnikiem pali po 1 sekundzie od przekręcenia kluczyka w pozycję zapłonu.
1 - świece do sprawdzenia
2 - przed odpaleniem spróbuj gruszką podpompować i dopiero odpalaj.

lukaszs - 3 Paź 2013, 08:26

na innym forum znalazlem ze aktualizacja softu rozwiazuje problem poniewaz swiece zarowe nie sa uruchamiane do temperatury -5 stopni. Sprawdze jeszcze filtr paliwa i przewody paliwowa + powietrza.

Moze zaczne od tego.

[ Dodano: Wto Maj 20, 2014 08:49 ]
znalazlem przyczyne - filtr oleju nie mial oringa wiec codziennie olej splywal mi do miski olejowej - brak odpowiedniego cisnienia nie pozwalal na odpalenie auta od razu.. znowu ciesze sie z jazdy autkiem :)

bobecki - 30 Lis 2016, 14:48
Temat postu: [MK7] 1.4 TDCI dlugie odpalanie na zimnym
Witam

Mam To samo okolice 0 stopni kręcę 5-6 sek jak odpali to z lekkim dymkiem i czuć nie spaloną naftę. Akumulator nowiutki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group