Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - [MK4] Silnik zamula podczas jazdy 1.4 16v

zajac1990 - 5 Sie 2013, 18:41
Temat postu: [MK4] Silnik zamula podczas jazdy 1.4 16v
Siema. Mam taki problem z fiesta. Kiedy jade to silnik zamula cos w stylu jak bym nacisnal pedal hamulca pozniej go puscil i dostaje kopa. dzieje sie to czasami zadko czasami czesciej. Dodaje ze swiece i kable sa nowe ori Ford. przed swiecami dzialo sie podobnie. co moze byc przyczyna ?
TSRules - 5 Sie 2013, 19:13

sprzęgło sie kończy
zajac1990 - 5 Sie 2013, 19:16

to nie moze byc sprzeglo. sprzeglo dziala idealnie. to cos w stylu jak by przeez chwile paliwa nie dostawalo.to jest tak jak bym przytkal filtr powietrza szczelnie
Piter93 - 6 Sie 2013, 18:31

Dołączę się do tematu bo mam ten sam problem.Mam ten sam silnik a problem przynajmniej u mnie polega na tym że po dodaniu gazu następuje chwilowe przymulenie silnika i po jakichś 3 sekundach auto odzyskuje moc. Często zdaża się to podczas zmiany biegów.Myślałem nad tym i może to być przepływka może potrzebuje wyczysczenia ?Albo sonda lambda podaje złe dane i za dużo mieszanki dostaje??Oprócz tego zauważyłem że autko w sumie dosyć dużo pali nie mam klimy a ona pali z 10-11l zależy jak się jeździ.
Może ktoś się spotkał z takim problemem to mógłby coś podpowiedzieć.
Normalnie bym to olał ale lubie czasem jeździć dynamicznie a to przeszkadza ;(

Pozdrawiam

hubi_2006 - 6 Sie 2013, 19:42

Piter93 napisał/a:
po dodaniu gazu następuje chwilowe przymulenie silnika i po jakichś 3 sekundach auto odzyskuje moc

uszkodzona cewka- zacząłbym od dokładnego obejrzenia jej obudowy.
A co do spalania, sprawdź ile spali przy spokojnej jeździe (zmiany biegów przy 3Kobrotów i spokojne przyspieszanie). Spalanie rzędu 10l przy pałowaniu to raczej oczywista oczywistość dla silnika z lat 90tych :-P

wawrzyc - 16 Sie 2013, 15:17

Przepływomierz do czyszczenia, sprawdzić przewody, świece i cewkę.

Spalanie rzędu 10L w tym silniku to norma. U mnie minimum w trasie wyniosło 8,5l, średnie około 9. Jak deptam to nawet 11.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group