Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK4] Układ klimatyzacji

ravenpoz - 4 Lip 2013, 21:50
Temat postu: [MK4] Układ klimatyzacji
cześć,
czy ktoś wie jak wygląda układ klimy pod deską rozdzielczą? cieknie mi z niej do środka (wiem, temat poruszany, google już mam w głowie razem z tym forum). Podejrzewam uszkodzenie jakiegoś wężyka odprowadzającego wodę ze skraplacza(?). W poniedziałek mam zamiar ściągnąć deskę i chciałbym wiedzieć czy to ma sens :) Dodam, że po uszczelnianiu i wymianie uszczelek już mi nie cieknie po deszczu :p proszę o jakieś foto. Myślałem, że jak wyciągnę poduchę to będę widział "wnętrze" ale po zdjęciach zauważyłem, że jest tam tył deski rozdzielczej i nic nie zobaczę :/

Puff - 5 Lip 2013, 15:42

Ech... było, było, było :)
Wsadź głowę w okolicę nóg pasażera, za deską. Zobaczysz tam gumowy wężyk. Wyciągnij dolną część, przepchaj całość opaską zaciskową (metalowe części mogą uszkodzić wężyk), gdy klima będzie już chwilę pracować. Wyleje się mnóstwo badziewia. Wsadź potem wężyk na miejsce i ciesz się, że wszystko działa, jak powinno.

ravenpoz - 8 Lip 2013, 23:26

jestem w trakcie demontażu deski, jutro będę kończyć gdyż wsadziłem tam prawie metr przewodu żeby przepchać i nie wyszedł w ogóle pod samochodem więc coś tam musi być uszkodzone i gdzieś jest dziura w wężyku, lub go po prostu nie ma. a szkoda :(
Puff - 9 Lip 2013, 14:05

Nie wiem gdzieś Ty pchał ten przewód, bo wężyk widać nawet przy odrobinie chęci - wystarczy wsadzić głowę pod deskę i, co najwyżej, odsłonić kawałek wykładziny...
ravenpoz - 9 Lip 2013, 22:41

w złe miejsce wkładałem, ale po włożeniu w dobre co chwila coś wypadało. Jutro jak będę miał klucze to zdemontuje cały system nagrzewnicy bo widać, że ktoś tam grzebał i melinę jaką odwalił :(
Dreambox - 10 Lip 2013, 07:52

Tak z ciekawości gdzie włożyłeś ten metr przewodu?
Zrób tak jak pufcio napisał. Zanurkuj pod deske najlepiej od strony pasażera i zobacz co jest pod na dole środkowej konsoli, dokładnie pod czarną obudową gdzie jest parownik.
Od spodu wychodzi czarny wężyk który jest trzymany przez obejme metalową, drugi koniec wchodzi w podłogę. Dlugość wężyka tak na oko to 20 cm. Nim właśnie jest odprowadzana woda z parownika na zewnątrz auta. Gdy jest zapchany przez drobiny np. liści woda wylewa się do auta.
Ja zdemontowałem cały wężyk po jak wsadzisz do niego kawałek drutu bez jego ściągania to i tak cały syf wsadzisz do parownika więc ponownie się zapcha.

ravenpoz - 10 Lip 2013, 08:56

z prawej strony od strony pasażera na wysokości około 25 cm od podstawy parownika wchodzi taka czarna rurka. Myślałem, że tam. Po wsadzeniu tam okazało się, że przewód jest cały mokry. Wczoraj zdjąłem kokpit, dzisiaj będę miał klucze do klimatyzacji Forda i wyciągnę cały układ i potraktuje ACE i wodą z węża po syfu tam jest co nie miara (w parowniku podejrzewam)
a tak sobie wygląda bez deski rozdzielczej klik

Freeman - 10 Lip 2013, 18:08

Ale tam zrobiłeś demolkę.
ravenpoz - 10 Lip 2013, 22:40

dzisiaj dokonczylem dziela zniszczenia i od jutra bede składał :) nie ma juz zespołu nagrzewnicy i jest pustka z przodu :) postaram się jakies foto zrobić bo dzięki temu forum tylko wpieprzylem sie w robote bo nikt nie pisal o rurze poprzecznej polaczona z kolumna kierownicy jak sie chce zdemontowac deske rozdzielcza :(


jako, że nigdzie na to nie trafiłem podzielę się z Wami. Ja dzięki temu wiem jakie uszczelki od Forda mam zamówić :) Schemat dzięki uprzejmości pewnego miłego Pana z Forda w Poznaniu

ravenpoz - 16 Lip 2013, 23:46

koledzy i koleżanki co to jest za rurka na zdjęciu ze schematem, część nr. 18 i co powinna łączyć?
Puff - 17 Lip 2013, 08:41

ravenpoz napisał/a:
koledzy i koleżanki co to jest za rurka na zdjęciu ze schematem, część nr. 18 i co powinna łączyć?

Przewód chłodzenia schowka. Nie dostaniesz go obecnie.

ravenpoz - 17 Lip 2013, 08:54

O to git. A gdzie sie go do schowka podlacza? Mam go sprawnego ale mi zostal po zlozeniu deski rozdzielczej ;)
Puff - 17 Lip 2013, 09:32

Do uchwytu.
ravenpoz - 17 Lip 2013, 09:37

a gdzie jest ten uchwyt? deskę już mam złożoną i będę na ślepo trafiał...
Puff - 17 Lip 2013, 09:53

Otwórz schowek - to jest to czarne, do którego łapie się "ząbek" z pokrywy schowka.
zabka35i - 17 Lip 2013, 16:32

Mówisz, że fiesta ma coś takiego jak klimatyzowany schowek?? W jakich wersjach?
ravenpoz - 17 Lip 2013, 18:56

ja mam GHIA i posiada :)
Puff - 17 Lip 2013, 19:14

No i to podsumowuje temat.
hubi_2006 - 17 Lip 2013, 20:14

ravenpoz napisał/a:
No i to podsumowuje temat.

Nie :-P
Jak to kawałek rurki to można ogarnąć to DIY?
Pufcio, Ty kiedyś grzebałeś w tym temacie :fox:
Nie pytam dlatego żeby mieć, ale żeby wiedzieć :)

Puff - 17 Lip 2013, 20:16

Grzebałem. Rurka, wąż, wsio rawno. Problem taki, że o ile do schowka to podepniesz, to za Chiny nie wiem gdzie przychodzi drugi koniec tego ustrojstwa.
ravenpoz - 17 Lip 2013, 22:26

hej, no tak jak pisałem wyżej i ja tam wtykałem w pierwszej kolejności w celu przepchania
ravenpoz napisał/a:
z prawej strony od strony pasażera na wysokości około 25 cm od podstawy parownika wchodzi taka czarna rurka
jest taka tulejka, na która natyka się ten wężyk bez żadnej spinki czy innego mocowania.
Roni71 - 5 Paź 2016, 10:37
Temat postu: [MK4] Układ klimatyzacji
Jako że to temat o klimatyzacji to się podepnę

Moja obecna Fiesta jest bez klimatyzacji i chciałbym to zmienić i zamontować takową , prośba do was co dokładnie potrzebuję aby uruchomić klimę u siebie ,drugie pytanie czy os strony elektrycznej wszystkie wiązki i kostki są w każdej wersji ? nawet mojej ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group