Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc

wawrzyc - 25 Cze 2013, 12:20
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
1. NICK: Wawrzyc
2. IMIĘ:Maciej
3. MODEL: Fiesta MK4 96/97
4. WERSJA: Ghia
5. ROCZNIK: MK4 96/97
6. SILNIK:1.4 16 90KM
7. OPIS AUTA: Auto zakupiłem jako pierwsze auto. Szukałem go dosyć długo, wybór padł na fiestę. Auto miało niesprawny silnik, był problem z obrotami. Silnik chodził jednak sam wkręcał się na obroty około 4k. Chyba poprzedni właściciel nie mógł dać sobie z tym rady, wymienili kable WN, świece, filtry, zawór bocznikowy (krokowiec) Z tego powodu udało się kupić fiestę w cenie roweru ;) do tego właściciel zostawił dużo nowych części w bagażniku, głównie zawieszenie.

Podsufitka wisiała nad głową i była popaprana jakimś okropnym klejem, siedzenia brudne no i dywaniki z biedry :D , przetarty zderzak i jakieś okropne nie oryginalne radio.
Wszystkie zmiany zostały wykonane samodzielnie autko nigdy nie widziało mechanika :)
Auto miało glebę gdy je już kupiłem, ma ona -40mm.


8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Felgi Brock 14" 6,5j. Nowa podsufitka, obijanie skórą (z jakiejś starej kurtki ojca) obejm pasów, kierownicy, poduszki pasażera. Totalne pranie,
b. mechaniczne: Naprawa CPP, Czyszczenie przepływki, wymiana pompy wody, przewodu hamulcowego, łączniki stabilizatorów, gumy na przegubach oraz guma stabilizatora.

c. audio: Wstawione ori radio 5000, w radiu dorobione wejście AUX z możliwością zmieniania piosenek w telefonie klawiszami od kasety (mechanizm kasety poszedł do śmieci), w radiu jest również możliwość odbierania rozmów, pauzy piosenek oraz rozmowy przez mikrofon zamontowany nad szybą. W półce 2x PYLE 16cm, skrzynka w bagażniku i wzmak, oczywiście w radiu jest wyjście na suba. (Jak ktoś jest zainteresowany radiem i przeróbkami mogę napisać w jakimś temacie o tym więcej)

d. inne: wymiana zgniłych mokrych wygłuszeń pod kierowcą i pasażerem uszczelnienie gum przewodów przez które lała się woda.


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Pozbyć się rudej i odmalować to co trzeba. Przedni zderzak jest nie domalowany, tylne lewe nadkole ma już purchle, a prawe jest w innym kolorze.
aluski na zimę. Przyciemnię szybki jak będzie chwila wolnego czasu.
b. mechaniczne: wymiana uszczelniaczy zaworów (pali troszkę oleju jakieś 200ml na 1000km)
c. audio:przednie głośniki do wymiany i drugi wzmacniacz 4 kanały tak aby nie używać nędznej końcówki mocy w radiu.
d. inne

10. FOTKI AUTA






teraz pytanie do was. Co to za nakładki są? (zderzaki i progi oraz lotka) na każdej tej części pisze Ford II RS - mogę zrobić fotki.

W sobotę pomaluje zderzak, zobaczymy czy uda mi się to zrobić dobrze.

hubi_2006 - 25 Cze 2013, 20:51

wawrzyc napisał/a:
teraz pytanie do was. Co to za nakładki są? (zderzaki i progi oraz lotka) na każdej tej części pisze Ford II RS - mogę zrobić fotki.

Taka lotka to był gadżet dodatkowy dostępny w salonach, a często widać ją na fiestach z różnymi pakietami, np. ms design.
Nie wiem jednak co z resztą pakietu, może to jakiś custommade z gotowego pakietu. Ramki pod halogeny- podobnie jak lotka.

wawrzyc - 25 Cze 2013, 21:33

Dzięki za info. Na każdej części jest to logo. (przedni, tylny zderzak, lotka, progi).

Warto przyciemniać w niej szyby, jak myślicie jak będzie wygladać?

DemptD - 25 Cze 2013, 21:55

wawrzyc, to dalej będzie jednak mimo wszystko MK4 :devil:
wawrzyc - 25 Cze 2013, 22:42

A co mk4 takie straszne? Mnie się nawet podoba, wiadomo gdybym miał kasę było by białe mk6 w pakiecie ST. Ale nie zarabiam, ucze się a zamiłowanie do fordów pozwoliło tylko na mk4. A jest straszna ta moja fiesta?
DemptD - 25 Cze 2013, 22:47

tu nie chodzi o Twoją bo jest zadbana i to się liczy :-) ale MK4 ma ogólnie opinie paskudnego auta 'z pyska' także przywyknij i nie przejmuj się :ok:

i witamy w naszych skromnych progach :ok:

wawrzyc - 25 Cze 2013, 22:53

Ja sobie czytam forum już jakiś czas, auto mam pół roku, nigdy nie było czasu wcześniej tutaj wrzucić.
W sobotę sprawdzę się jako lakiernik kolejny raz. Jakiś czas temu kupiłem pożądny pistolet i malowałem progi w ojca focusie ale tutaj metalik i tego się obawiam. W czwartek fiesta będzie bez zderzaka, przygotuję go i prysnę w sobotę, wrzucę fotki co z tego wyszło.

vegetagt - 25 Cze 2013, 23:05

wawrzyc, jak bardzo porządny pistolet kupiłeś? Bo ja chyba kupie tego złego sico bronze... ;)
wawrzyc - 25 Cze 2013, 23:19

Ja mam taki za ok. 150zl AUARITA, polecil mi go lakiernik znajomy, pracujacy w sklepie z pneumatyka. Stwierdzil, ze do 300zl to tym sie da lakierowac i cena. Jestem zadowolony, da sie tym popsikac. Szukaj z dysza 1.4 jest wtedy taki uniwersalny. Tylko mnie denerwuje ze jeden pistolet do wszystkiego, juz myślalem aby kupic na podkład taki za 30zl. ;)

I co z tymi szybami, co powiecie?

A komorę jak robisz? Ja mam garaż z blachy za domem, folia na ściany, na podłogę leje wodę i jak na spartańskie warunki jest nawet. Zdaje sobie sprawę, że szału nie będzie ale nie będe płacił wielkiej kasy za starą fiestę, nie stać mnie. :-) Przynajmniej można spędzić fajnie czas w garażu. Lubię grzebać przy tej blue.

hubi_2006 - 25 Cze 2013, 23:48

DemptD napisał/a:
ale MK4 ma ogólnie opinie paskudnego auta

Zwykła złośliwość, stworzona lata temu przez tych, dla których mk4 była za droga i kupili mk3 <8>
wawrzyc napisał/a:
I co z tymi szybami, co powiecie?

Jak kupisz dorbą folię i dysponujesz opalarką to możesz spróbować. Możesz też wyłożyć 200-300zł i oddać specom, ale tym prawdziwym ;)

wawrzyc - 25 Cze 2013, 23:51

Narzedzia mam, opalarka oczywiscie sie znajdzie. A folie z alledrogo za 30zl gdzie pisze ze termokurczliwa, dam rade? Nie stać mnie na speców.
hubi_2006 - 25 Cze 2013, 23:55

wawrzyc napisał/a:
N A folie z alledrogo za 30zl gdzie pisze ze termokurczliwa, dam rade?

Poszukaj w necie- to nie tylko allegro. 30zł to nie brzmi, jak porządny towar.

vegetagt - 26 Cze 2013, 00:16

wawrzyc, "komora" dokładnie tak samo :) Ciekawe, jak tym razem wyjdzie. Wcześniej psikałem pistoletem 'mocno uniwersalnym', więc jest niezaciekawie. Teraz przynajmniej lakierniczy będe miał :rotfl:
wawrzyc - 26 Cze 2013, 19:24

Ale się naszlifowałem a po pomalowaniu podkładem na plastiki aby zobaczyć czy jest równo jest i tak kilka miejsc do poprawek.

Posklejałem też dolną kratkę klejem dwuskładnikowym, rozsypywała się, tak była połamana, złapałem ściskami stolarskimi, klej dwu składnikowy i niech schnie przez noc.

Jutro poprawki (szlif) i następny podkład, tym razem wypełniający, na to baza i clear.
Podkład już się zmatowił jednak nie jest suchy do szlifowania, niestety, trzeba czeka cdo rana i rano poprawki i zabawy w dalsze psikanie.




hubi_2006 - 26 Cze 2013, 20:02

Działaj dalej ;)
wawrzyc - 26 Cze 2013, 21:21

Jak teraz patrzę jak suche i halogen 500w w rece, to masakra ta szpachla krzywa jest. Jutro czeka mnie masa szlifowania i pomaluje podkladem wypelniajacym, moze bedzie lepiej.
hubi_2006 - 26 Cze 2013, 22:23

Jak nie będziesz się spieszył to może wyjdzie coś dobrego z tego ;)
wawrzyc - 26 Cze 2013, 22:51

W sobote chce miec pomalowane, jutro i w piatek bede szlifowac do upadlego xd
wawrzyc - 27 Cze 2013, 22:27

Wyszlifowane wszystko w stu procentach, wszystko jest łądnie równe. Jutro tylko pomalować i wrzucić fotki :)
wawrzyc - 28 Cze 2013, 20:03

Pomalowane, jutro beda fotki na aucie bo zderzak schnie.
modell1 - 28 Cze 2013, 20:36

I tak trzymać. Fajnie że masz 1,4 rzadki model :) :)
wawrzyc - 28 Cze 2013, 21:43

Czeka mnie jeszcze więcej malowania. Następne będzie tylne nadkole, alw to tak za dwa tygodnie, muszę odpocząć bo mam dośćpo krzywym zderzaku. W sobote za tydzień szybki na czarno. Kupię jakąś tanią folie i spróbuje. A jak kładziecie folię, na mokro?
wawrzyc - 28 Cze 2013, 22:08

Poprosze o rade. Grill ten z chromem, lepiej bedzie?

A właśnie. Te wszystkie dokładki raczej wyjechały z autem z salonu, jest na nich data 96r, a auto w 97 zarejstrowane.

wawrzyc - 30 Cze 2013, 11:55

Fotki z pomalowanym zderzakiem. Za jakiś czas będzie polerka, trzeba clear troszkę spolerować, ale chce aby był w 100% wyschnięty, nie będę się śpieszyć.



hubi_2006 - 30 Cze 2013, 12:23

Przednia dokładka jest od MS Design ;) Teraz widać dobrze :)
wawrzyc - 30 Cze 2013, 12:33

Przednia dokładka jest ori ford :D Są wybite te kółka z datą i znaczki forda, była wyprodukowana w 96.

A MS DESIGN miało wpływ na jakieś dodatki do MK4. Mi się wydaje, że to wyjechało razem z tą fiestąz salonu, przynajmniej jak to rozebrałem tak wyglądało. Może jakiś niemiec sobie zażyczył taką troszeczkę usportowioną dodatkami silnikiem 1,4 i ghia.

W 2007 ktoś ją przywiózł do polski.

Malowanie wyszło całkiem nieźle jak na malowanie w garażu :)

hubi_2006 - 30 Cze 2013, 13:11

Pomyłka z mojej strony, MS Design jest bardziej "napompowany", ale to i tak robiła zewnętrzna firma dla Forda ;)
Wychodzi na to, że to zender :-)
http://www.ebay.co.uk/itm...=p2047675.l2557
Chciałbym! :)

wawrzyc - 30 Cze 2013, 14:57

Strasznie to drogie. Jedna część 300zł


Sorki, że brudne, robiłem na szybko. Po drugiej stronie jest więcej nagryzane, nawet nie czytałem co tam pisze, kiedyś wrzucę foto.

wawrzyc - 1 Lip 2013, 14:59

Granatowa umyta i lekko wypolerowana, fotki!
Może za jakiś czas będzie jakaś fajna sesja jak znajdę chwilę.

Naprawiłem dziś opadające wygłuszenia nad nogami :)
Jakiś czas temu fiesta dostała oświetlenie dywaników i lampkę na led, będą fotki w nocy.




wawrzyc - 19 Lip 2013, 18:23

Fiesta dostała czujniki parkowania (prezent od na urodziny)

Dodatkowo urwało się złącze elastyczne w tłumiku.
Oddałem do zrobienia (nie mam migomatu) okazało się że ktoś tam grzebał i wstawił kawałek rury od cieniasa (cieńszej) po naprawie silnik chodzi zupełnie inaczej, nie dławi się i można ruszać całkowicie bez gazu (wcześniej gasł przy cofaniu) :ok:




wawrzyc - 14 Lis 2013, 19:04




Kółka na zimę malowane w garażu.
Felga paleta renault + rand od golfa mk3 pomalowany sprawym na srebrno + clear, nakrętki, szpilki i kapsle oraz nakrętki piasty w czarny mat. :-)
brak pomysłu tylko na zaślepkę przedniej nakrętki piasty. Muszę chyba takie kapsle przykleić jakoś jak te z tyłu bo niestety kupiłem i mają inny wymiar. Są troszeczkę mniejsze.

Artur.k - 14 Lis 2013, 21:10

fajniutka mk4 osobiście moja ulubiona generacja fiest..gdyby nie nadmiar autek w domu już dawno bym taką sobie kupił świetny kolor i pomysł na wnętrze, może trochę za kolorowo ale liczy się pomysł :)
DemptD - 14 Lis 2013, 21:24

wawrzyc napisał/a:
Muszę chyba takie kapsle przykleić jakoś jak te z tyłu bo niestety kupiłem i mają inny wymiar. Są troszeczkę mniejsze.


ja je rozklepałem i siedzą fajnie ;)

Dual - 14 Lis 2013, 21:49

Fajna ta przednia dokładka, jeszcze oryginalnej rs'owej nie spotkałem :-)
wawrzyc - 28 Lis 2013, 16:07

DemptD napisał/a:
wawrzyc napisał/a:
Muszę chyba takie kapsle przykleić jakoś jak te z tyłu bo niestety kupiłem i mają inny wymiar. Są troszeczkę mniejsze.


ja je rozklepałem i siedzą fajnie ;)


Ja nie chciałem ich pokrzywić. Wiesz, szkoda, bo ma wyglądać idealnie, ale mam już pomysł, tylko brak czasu na realizację.

Doszedł za to nowy znaczek który dorwałem na allegro a był z gdańska. Grawerstwo, robią różne rzeczy. Wymyśliłem, że wpadnioe od nich jeszcze emblemat zender na tylną klapę.
Przyciemniłem też przednie lampy.



Podświetlenie skończone foto poniżej. 28 diod smd (konsola) + kilka pasków w licznik. Aparat nie co wyostrzył, wszystko nie jest takie jasne, można też regulować jasność świecenia. Wyświetlacze przerobione na czerwono (wrzuce foto następnym razem)



Proszę was również o pomoc - za jakiś czas moje alu znajdą się na aukcji, albo zostawię je na zimę.
Jakie kupić nowe felgi. 15 cali czy 16?
Co myślicie o 15 cali rs7 + 195/45 lub 195/50 lub 185/60

wawrzyc - 28 Lis 2013, 16:34

Artur.k napisał/a:
fajniutka mk4 osobiście moja ulubiona generacja fiest..gdyby nie nadmiar autek w domu już dawno bym taką sobie kupił świetny kolor i pomysł na wnętrze, może trochę za kolorowo ale liczy się pomysł :)


Stwierdziłem, że lepiej tak niż było. Ktoś wstawił zaślepkę poduszki z fioletowego wnętrza, kupiłem niebieską to i tak nie pasowała bo była inaczej wypłowiała.

DemptD - 28 Lis 2013, 18:57

wawrzyc napisał/a:
Ja nie chciałem ich pokrzywić. Wiesz, szkoda, bo ma wyglądać idealnie, ale mam już pomysł, tylko brak czasu na realizację.


ale czemu pokrzywić? przecież jak to robisz delikatnie i ostrożnie to nie ma śladu ;)

wawrzyc - 28 Lis 2013, 22:39

Może spróbuje w wolnej chwili, narazie mi to nie przeszkadza.

[ Dodano: Wto Lut 17, 2015 20:54 ]
Dawno nic nie aktualizowałem.
Do fiesty wpadło radio Travelpilot DX. Jest podłączona antena GPS, czujnik prędkości i biegu wstecznego, navi hula.

Dorobiłem czasówki na potencjometrze od podnoszenia świateł (mam teraz dwa obok siebie).

Wskazówki w liczniku na czerwono.

W radiu zmienione podświetlenie na bialo i lcd na czerwono (jak w całym aucie).
Zmieniona osłona kierownicy na czarny kolor i dołożone sterowanie radia przy kierownicy.

Nowa lampka 8W led własnego autorstwa. (8 ledów SMD 1W na wytrawionej płytce PCB idealnie pasującej do wnętrza lampki (mogę udostępnić schemat i pdf do wydruku)

Z tyłu ze względu na beton czarne szyby wstawiłem lampki od bmw e36 na tylne słupki.

Nowe aku Bosch s3
Zmienione uchwyty drzwi na "drewniane" od wersji Elance - dzięki Mafios.

Nowa cewka i przewody, amortyzatory klapy, na lato już szykują się felgi 16cali.

Dodałem też grzane dysze od spryskiwaczy. Pochodzą z Mondeo MK3 (matka rozwaliła mondeo i była maska do wymiany to wyciągnąłem ze starej, pasują ale trzeba trochę otwór powiększyć w masce od wewnątrz, bo zasłania podłączenie wężyka do dyszy.

modell1 - 7 Gru 2015, 19:41
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Widzę że masz radio z nawigacją. Jest podłączona :-)

Już teraz wiem gdzie moje części trafią :ford:

Nie myślałeś o kolektorze z Sporta :)

I wielkie :brawo: za pracę przy fofi

wawrzyc - 8 Gru 2015, 06:43
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Tak, podłączona. Trzeba było wpiąć czujnik VSS, wsteczny i antene gps, jest przyklejona przy tylniej szybie.
modell1 - 8 Gru 2015, 21:52
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Kiedyś się zastanawiałem nad tym radiem. A jak nawigacja się sprawuje :)
wawrzyc - 9 Gru 2015, 09:23
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Radio sprawuje się bardzo dobrze. Ma dużo mocy w porównaniu do 6000cd, ładnie gra. Nawigacja działa dobrze jedyna niedogodność to angielski lektor, podobno można wgrać polskiego ale jakoś nie moglem a później już nie chciało mi się z tym walczyć. Do radia nie mam zastrzeżeń, dobrze działa też sterowanie przy kierownicy manetka pochodzi z Mk3 Mondeo.

Dziś przyjdą cześci (uszczelniacze zaworów, wszystkie uszczelki, filtry, rozrzad, wahacz) aktualnie glowica jest poza autem, byłem zdziwiony że tak ładnie wszystko wygląda, nawet nie ma prawie nagaru na tlokach.

Waliło kompresje do układu chłodzenia narazie lekko, dało się z tym jeździć ale stwierdziłem, że nie ma na co czekać, trzeba wymieniać. Jeszcze ciekawi mnie jak teraz będzie się jeździć, uszczelki wokół wtryskiwaczów nie istniały już i na pewno brało lewe powietrze.

Myślę teraz nad obklejeniem auta folia w szczotkowane granatowe aluminium, jak skończe silnik to kupię folie i okleję na razie dach.

Ostatnio wymieniłem również cały wydech w fieście, wszystko nowe i nierdzewna końcówka, niebawem będą fotki.

wawrzyc - 9 Gru 2015, 09:28
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Tymczasem wygląda tak:



Na następne latwo chce kupić nowe niższe opony, teraz jest 195/50 a będzie 185/45

Silniczek podczas remontu:

brodaty33 - 9 Gru 2015, 10:53
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Fajnie prezentuje się z tymi felgami :)
wawrzyc - 9 Gru 2015, 19:45
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Opony tylko trochę za wysokie są. Narazie na zimę i tak będzie stal z rantem, ale na lato Nankang NS2 185/45
yoyo72 - 9 Gru 2015, 19:51
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Ładne,ładne Panie. Wygląda super.
wawrzyc - 10 Gru 2015, 07:10
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Czyszły części do silnika i okazało się, że napibacz jest innego rodzaju, ten który dostałem mimośród z sprężyna a oryginalnie był hydrauliczny, otwory pasują, moge wkrecić inny? Wygląda na to że rolka będzie w osi.
brodaty33 - 10 Gru 2015, 14:06
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Jaki kolor stalówek na zime? :P
wawrzyc - 10 Gru 2015, 19:36
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Są takie grafitowe, jak już założe wrzuce foto.

Dziś okazało się, że z głowicą jest nie za dobrze. Podobno dwa zawory są krzywe. Ciekawe tylko jak krzywe bo silnik chodził normalnie. Jutro pojadę do warsztatu zobaczyć głowicę (oddalem bo mieli splanować i wymienić uszczelniacze zaworowe - nie mam ściągacza aby wyciągnąć zawór). No ale jeśli są krzywe to wymienie na nowe.

wawrzyc - 12 Gru 2015, 08:51
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Jednak cztery zawory wydechowe krzywe, kupilem nową głowice, jeden zawór jest nieszczelny, dziś rozepne zawory, dotrę i zobaczymy. No i wymienię uszczelniacze zaworowe.
modell1 - 12 Gru 2015, 10:15
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Hej a dokładnie co się stało że uszkodziły się zawory. Ja bym wsadził 1,6 z Sporta :)
No ale to już większe koszty :|

wawrzyc - 12 Gru 2015, 17:59
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
No właśnie mi się nic nie stało. Poprzedni właściciel widocznie miał jakieś przygody. Na tlokach sa ślady po zaworach. Te zawory są minimalnie krzywe i nie trzymają idealnie. A silnik ma być na igłę zrobiony. Kupiłem drugą głowice na cześci, w sumie chyba ją zrobie, tam jeden zawór lekko krzywy, wymienie na nowy dotrę wszystkie, nowe uszczelniacze i montujemy. Nowa głowica już wyszorowana, zawory rozpięte, czekam na nowy zawór i w piątek będe składać. :bigok:
modell1 - 12 Gru 2015, 18:20
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
:yes:

To działaj. Paczka doszła :-)

wawrzyc - 12 Gru 2015, 22:05
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Tak, paczka jest ale nawet nie otworzyłem do końca, widziałem tylko kawałek zbiorniczka u góry. Zbiorniczek wyrównawczy zmienie ale najpierw będę chciał wypłukać układ chłodzenia, płyn jest szary od spalin a zbiorniczek wygląda słabo, nie dość że połamany to czarny. Wczoraj gość mi powiedział za naprawę tych 4 zaworów 880zł (cały silnik kosztuje 500), to za 100zł kupiłem tą drugą głowicę. Dziś sprawdzana na płycie jest prosta więc nie będe nawet planować.

Wniosek jest prosty, wszystko trzeba robić samemu nawet głowice, ewentualnie dać do splanowania i tyle, tylko chcą kasę wyciągnąć.

wawrzyc - 18 Gru 2015, 20:17
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Fiesta poskładana, silniczek jak nówka. Cały wydech wymieniony na nowy, jutro jadę tylko na wspawanie łącznika elastycznego, wydech seria + dokładka z nierdzewki.
Ostatnio wpadł też znaczek Ghia we wnętrzu od focusa.

Foto z włączonego tempomatu, wkleiłem do licznika folię ze znaczkiwm tempomatu od mondeo mk2 (ciężko zrobić tego zdjęcie, spróbuję jak będzie jasno). Wywaliłem kontrolkę od tego układu anty poślizgu kół i tak mnie on nie interesuje. ;/

modell1 - 19 Gru 2015, 00:18
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Jak mówi mój synek. Masz przepiękny zbiorniczek wyrównawczy :)
wawrzyc - 19 Gru 2015, 09:03
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
W przyszłym tygodniu zakupię manetkę od Citroëna do tempomatu i bedzie można skończyć tempomat.
modell1 - 19 Gru 2015, 19:00
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Pochwal się jak zrobiłeś tempomat w fofi :)
wawrzyc - 19 Gru 2015, 22:40
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Narazie to prototyp, wersja finalna za kilka tygodni wtedy wszystko opiszę i nacykam fotek. Myślałem też aby zrobić żeby był aktywny że sam zwolni jak jakaś ciamajda jedzie przed nami w odpowiedniej chwili, ale taki czujnik laserowy odległości kosztuje okolo 800-1000zl który by się do tego nadał, więc się z tego wyleczyłem.
wawrzyc - 19 Gru 2015, 22:46
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Tutaj zdjęcie dokładki, muszę tylko ją jeszcze raz ustawić bo gość po wspawaniu łącznika trochę mi przestawił wydech. Jutro zakładam koła zimowe, a tymi będe mógł się zająć przez zimę, mam małe plany, pokażę jak skończę. ;)
modell1 - 21 Sty 2016, 21:43
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Jak auto sprawuję się po naprawie głowicy :-)
wawrzyc - 30 Lis 2016, 22:54
Temat postu: [MK4] 1.4 16V Zetec-S Ghia by Wawrzyc
Pojazd został sprzedany do Nowego Dworu Gdańskiego pod koniec sierpnia. Mam nadzieje że dzielnie służy. :ford:
Stoper - 23 Sie 2017, 00:16

No to po fotkach i opisie wydaje mi się, że trochę okrężną drogą ten egzemplarz jakiś czas temu wpadł w moje ręce. :)

Jeśli ktoś ma kontakt z kolegą wawrzyc to bardzo chętnie poznam.

jack4646 - 23 Sie 2017, 15:16

Właśnie byłem ciekaw tego tempomatu;p
Stoper - 23 Sie 2017, 22:41

jack4646, niestety z tempomatu pozostał tylko przycisk i kontrolka. Reszty nie było jak kupiłem Fiestolota.
wawrzyc - 25 Sie 2017, 16:53

Ja już wyciągnąłem moduł tempomatu, leży w domu :)
Stoper - 25 Sie 2017, 22:21

Maciek, oddawaj bo mi nie działa. :P
wawrzyc - 28 Sie 2017, 06:39

W aucie jest moduł jednak to moduł który zrobilem jako prototyp, ale... ktoś wyrzucił siłownik ktory był połączony z linką od pedału gazu. Ten siłownik mialem od gorda mondeo mk2 tam służył do wyrównania obrotów jałowych w dieslu. Przymocowanego go miałem pod metalową skrzynką z bezpiecznikami.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group