Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Problem z odpaleniem, rozrusznik słabo kręci.

fec_vito - 20 Maj 2013, 11:10
Temat postu: [MK3] Problem z odpaleniem, rozrusznik słabo kręci.
Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i szukałem już wszędzie odpowiedzi na mój problem i nigdzie nie moge tego znaleźć. Jestem dumnym posiadaczem fiestki z 93r 1.8d. Moja bolączka zaczeła się od początku listopada, nie chciał zapalać (wiem bo było zimno), trzeba było zabierać akume do cieplego lub troche nim pojeździć. Zima się skonczyla a problem jest dalej. Mianowicie ma problem z odpaleniem na zimnym silniku, rozrusznik zakręci pare razy i tak jakby brakowało mu prądu w akumulatorze :/ pokręci chwile i z sekundy na sekunde coraz wolniej. Akumulator podobnoż jest nowy. Zaworek zwrotny założony, pompa po regeneracji, rozrząd wymieniony. Nie mam już sił do tego. Ktoś ma może jakiś pomysł co to może byc?
blind227 - 20 Maj 2013, 11:31

Sprawdź ładowanie powinno być ok 14.3 , sprawdź na akumulatorze i na alternatorze bo może masy niema albo na plusowym traci. Rozrusznik też możesz sprawdzić czy tulejki nie wywalone.
Dodatkowo sprawdź miernikiem czy coś prądu za dużo nie pobiera alarm albo radio.

JoeMix - 20 Maj 2013, 13:55

Nowy a sprawny to nie to samo, jakie masz napięcie na akumulatorze? Potem włączać zapłonie i światła (ale nie silnik) i zmierza jeszcze raz, tak z 10s żeby pomiar trwał,,,
fec_vito - 20 Maj 2013, 15:07

A więc byłem po nowy filtr powietrza i w międzyczasie sprawdziłem napięcie na akumulatorze przed odpaleniem było 13.2 (dopiero odlaczony od prostownika) po odpaleniu 14.03 czy to nie jest w granicy normy? czytalem ze napiecie ladowania to 14.4 plus minus 0.3v? co do pomniarów na zaplonie nie sprawdzalem jeszcze.Jaki to ma cel? domyslam sie ze chodzi o to czy akuma "trzyma" prad. Co do dodatkowych obciazen prądowych to alarmu nie ma i car audio tez nie pobiera dużo bo jest to granica 100mA wiec nie wydaje mi sie zeby to przesadzalo o tak znacznym rozladowaniu akumulatora. Zapomnialem dopisac ze akumulator ma 56Ah 480A prąd rozruchu. Przy najblizszej okazji (czytaj przyplywie gotówki) pojade sprawdzić gęstość elektrolitu i ewentualnie akuma do wymiany.
JoeMix - 20 Maj 2013, 23:08

fec_vito napisał/a:
co do pomniarów na zaplonie nie sprawdzalem jeszcze.Jaki to ma cel?
Cel ma taki że pomiar nieobciążonego akumulatora można sobie wsadzić,,, jeśli nie zauważyłeś to pisze na nim 12V a Tobie wyszło 13,2V :-P i może być tak że nieobciążony będzie miał 13,2 a po włączeniu zapłonu/świateł zrobi się 12,3 a po 5s 11,9 a po 15s 11,1,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group