Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy

michal77 - 18 Mar 2013, 10:58
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Od dłuższego czasu zastanawiam się jak uruchomić spalanie chwilowe w moim komputerze pokładowym.

Moja Fiesta jest z 2009r, wiem że nowsze roczniki mają tę funkcję (jakoś w 2010r. to wprowadzili). Czytałem gdzieś, że można to zrobić wgrywając przez IDS-a najnowszy soft do modułu wskaźników (zdaje się że nazywa się to: aktualizacją kalibracji zestawu wskaźników (ICM), ale nie wiem czy to jest prawda).
Sprawdziłem jaki mam soft w swoim liczniku, z tyłu na naklejce jest SW 01.30 (fotka), jest też data produkcji. Przeglądałem allegro i tam są nowsze liczniki z nowszym softem, np.: rocznik 2010>>SW 01.42; rocznik 2011 SW 01.50 (fotka), choć typ/nr licznika jest taki sam.



Tak sobie myślę, że wystarczy wgrać ten nowszy soft np. 01.50, tylko czy jest to dostępne i możliwe do zrobienia?

W teście zegarów chyba też jest zapisana wersja oprogramowania (podkreślone)

* Gauge test
* All LCD are illuminated
* Indicator bulbs
* ROM level (r----)
* NVM (EEPROM) level (Er----) Ja mam Er0130

Skoro to jest EEPROM, to na pewno można go przeprogramować.

Jakby ktoś, kto ma spalanie chwilowe miał chwilkę i sprawdziłby w teście jaką ma wersję oprogramowania, to byłoby super.

MisiekT - 18 Mar 2013, 11:06

przypomnij sie wieczorem jakbym zapomnial... ja mam produkcje z konca 2009 i mam chwilowe
michal77 - 18 Mar 2013, 12:08

oki przypomnę się na GG.

Myślałem jeszcze nad wymianą licznika na taki z nowszym softem, ale nie wiem czy jak przełożę to czegoś nie zepsuję, bo ponoć konfiguracja auta jest zapisana w zegarach (a może nawet immobilaizer). Jeszcze pewno trzeba by było programować żeby tempomat działał (u mnie był dokładany), no i przebieg byłby inny.

jery13 - 19 Mar 2013, 07:56

michal77 napisał/a:
Jakby ktoś, kto ma spalanie chwilowe miał chwilkę i sprawdziłby w teście jaką ma wersję oprogramowania, to byłoby super.


Er 0136

michal77 - 19 Mar 2013, 08:03

jery13, Dzięki, wiesz może jaka jest data produkcji auta, jak nie wiesz to możesz mi przesłać nr VIN na pw?

MisiekT, Jak możesz to też podaj wersję softu, żeby porównać.

Pytałem w dwóch niezależnych serwisach forda o przeprogramowanie licznika:

1 "Niestety ale nie będziemy podejmować się tego tematu.
Wydaje mi się że raczej będzie to kwestia licznika niż softu i wgranie nowszego softu to starszego licznika nic nie da."

2 "Proszę podjechać sprawdzimy pod kątem kalibracji."

Więc podjadę chyba do tego drugiego, tylko że mam 55km w jedną stronę, ale trudno. Mam nadzieję że się uda.

jery13 - 19 Mar 2013, 08:19

michal77 napisał/a:
jery13, Dzięki, wiesz może jaka jest data produkcji auta,


Styczeń 2010

florek - 19 Mar 2013, 08:26

Michał jak będziesz to zapytaj się ich czy mozesz np. wyłączyć komputer i go włączyć softowo.
Będę miał odpowiedź bo mi żaden spec nie odpisuje na maile...


Pozdrawiam

michal77 - 19 Mar 2013, 08:30

jery13, dziękuję :)

florek, mogę zapytać, albo sam zapytaj w Ford Sławek
Odpiszą pewnie jeszcze dziś.

florek - 19 Mar 2013, 10:05

Ok dzięki już pytam :)
michal77 - 19 Mar 2013, 20:27

Napisz potem co Ci odpowiedzieli.

W teście zegarów jest taka opcja:
* Fuel flow rate (FL --, hex counter)
Czyli przepływ paliwa. Wyświetlane są dwie liczby w trybie szesnastkowym.

Dziś włączyłem ten test w czasie jazdy i działa on dokładnie tak jak spalanie chwilowe, czyli jak przyśpieszam to wartość wzrasta, jak odpuszczam pedał przyśpieszenia to się nie zmienia.

Wygląda na to że jako takie spalanie chwilowe mam, tylko kwestia wyświetlania w normalnym trybie.

Jutro jadę do serwisu na programowanie, zobaczymy co z tego będzie.

grzesiek646 - 20 Mar 2013, 01:10

To daj znać co i jak po wizycie :) ja u siebie też nie mam chwilowego w normalnym trybie, ale jak już włącze "test" to mam
florek - 20 Mar 2013, 08:12

Odpisali mi.

"Proszę podjechać coś 'pokombinujemy'" - spoko tylko, że w uj daleko ;)

michal77 - 21 Mar 2013, 20:53

grzesiek646, a jaką masz wersję oprogramowania?

Byłem na programowaniu zestawów wskaźników, ale nic to nie dało. :sad:

Miałem wgrane dwie nowe kalibracje modułów:

Kod:
FCDDIM

Aktualna wersja w pojeździe: 8A6T-18B955-BL
Zmiana na: 8A6T-18B955-BM

ACM

Aktualna wersja w pojeździe: 8A6T-18C815-BP
Zmiana na: 8A6T-18C815-BT


Brak późniejszych kalibracji dla modułu IPC

Trochę mi te nr nie pasują z nr licznika -> 8A6T-10849-AH, ale to chyba właśnie moduł IPC - Instrument Panel Control

Wersja IDS-a 83.04A (najnowsza jest z 20 marca jest 83.05).

Wykaz modułów Forda.

Blazi - 28 Mar 2013, 10:42

Grzesiek646- ja mam produkcję 02/06/2009 i po włączeniu test mam tylko spalanie średnie ale w sumie ty masz 1.6 a ja 1.4

michal77- z tym * Fuel flow rate (FL --, hex counter) to mnie zaciekawiłeś ilekroć włączałem test i dawałem gazu wskaźniki szalały ale nad tym się nie zastanawiałem... masz przycisk trip w lewej gajdzie?

michal77 - 28 Mar 2013, 17:15

Blazi napisał/a:
Grzesiek646- ja mam produkcję 02/06/2009 i po włączeniu test mam tylko spalanie średnie ale w sumie ty masz 1.6 a ja 1.4
Nie wiem oco chozi w tym zdaniu, wszyscy z rocznikiem 2009 (prawdopodobnie wersja licznika Er 0130) tak mamy.

Blazi napisał/a:
michal77- z tym * Fuel flow rate (FL --, hex counter) to mnie zaciekawiłeś ilekroć włączałem test i dawałem gazu wskaźniki szalały ale nad tym się nie zastanawiałem... masz przycisk trip w lewej gajdzie?
Oczywiście że mam, mam wszystko w kompie oprócz spalania chwilowego.

Najlepiej to bym pożyczył na chwilkę licznik od kogoś, kto ma wersję min. Er0136. Tylko kto się to zgodzi?
Jest ktoś chętny na podmiankę i nie mieszka na drugim końcu Polski?

MisiekT - 28 Mar 2013, 17:20

michal77 napisał/a:
kto się na to zgodzi?

lakalny handlarz czesciami?

Blazi - 3 Kwi 2013, 18:25

czy samo zamontowanie licznika coś da skoro nie będzie do obsługi przycisku trip?
michal77 - 3 Kwi 2013, 23:00

Blazi napisał/a:
czy samo zamontowanie licznika coś da skoro nie będzie do obsługi przycisku trip?
Pewnie nie, sama wymiana manetki to nie problem, gorzej jak nie ma instalacji, a jeszcze gorzej jak trzeba coś tam programować.

Cytat:
lakalny handlarz czesciami?
myślałem o tym ;)
Blazi - 4 Kwi 2013, 14:15

czemu to nie jest tak proste jak stare vołoviny elektryka do wszystkiego w standardzie wystarczy dokupić przełączniki przyciski itp... w tym do kompa pokładowego
michal77 - 21 Wrz 2014, 08:32

Sukces :) Udało się w końcu odpalić spalanie chwilowe.
suchy3022 - 22 Wrz 2014, 23:49

A jak ;/ Podzielisz się rozwiązaniem ?
michal77 - 23 Wrz 2014, 08:02

Trzeba sobie załatwić nowy licznik z wersją oprogramowania minimum SW 01.36.
Zaprogramować przez IDS immobilizer do nowego licznika, czyli wgrać kluczyki (najlepiej jak masz dwa ori kluczyki).

Najlepiej jak nowy licznik ma przebieg mniejszy niż stary, wtedy niema problemu z ustawieniem aktualnego przebiegu.

Jak ktoś nie ma wg kompa pokładowego to też można go uruchomić przez IDS (dodatkowo trzeba zmienić manetkę kierunków).

Zonk - 1 Sie 2015, 20:32
Temat postu: Re: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
michal77 napisał/a:
Trzeba sobie załatwić nowy licznik z wersją oprogramowania minimum SW 01.36.
Zaprogramować przez IDS immobilizer do nowego licznika, czyli wgrać kluczyki (najlepiej jak masz dwa ori kluczyki).

Najlepiej jak nowy licznik ma przebieg mniejszy niż stary, wtedy niema problemu z ustawieniem aktualnego przebiegu.

Jak ktoś nie ma wg kompa pokładowego to też można go uruchomić przez IDS (dodatkowo trzeba zmienić manetkę kierunków).


Możesz powiedzieć, ile ta cała impreza kosztowała?

Taki mógłby być?
http://allegro.pl/ford-fi... ... 65293.html
(jak przymrużyć oczy to widać SW 1.46)

Oprócz tego wystarczy jeszcze dokupić przełącznik kierunkowskazów z dodatkowym przyciskiem?

I jak potem ustawić prawidłowy stary przebieg?

michal77 - 2 Sie 2015, 13:23
Temat postu: Re: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Jeżeli chodzi o chodzi o kompa pokładowego to trzeba zmienić manetkę i aktywować przez IDSa. (koszt jakieś 150-200zł).
Jeżeli dodatkowo spalanie chwilowe, to trzeba zmienić licznik (koszt + ok 150-200zł).

projectds - 20 Paź 2015, 19:53
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Czy komuś udało się zrobić to od A do Z, żeby to działało?

Proszę o odpowiedź, chciałbym się dowiedzieć zanim zainwestuję czas i pieniądze.

pozdrawiam

MisiekT - 20 Paź 2015, 21:21
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
ale co chcialbys wiedzieć? Dac da się na pewno - zresztą jak w zasadzie każdym fordzie - kwestia tylko ile elementow będziesz musial wymienić.
mayak - 21 Paź 2015, 10:17
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
nie ma żadnego problemu z wymianą licznika, robiłem już to
mayak - 6 Lis 2015, 15:23
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Aby mieć pełen komputer pokładowy (spalanie chwilowe i średnie, zasięg, średnia prędkość) na podstawowych zegarach (wyświetlających tylko przebieg dzienny i całkowity) to nie trzeba wgrywać nowego softu do zegarów, ani wymieniać zegarów na takie z komputerem - trzeba tylko AKTYWOWAĆ KOMPUTER POKŁADOWY!!!

Wczoraj sprawdziłem to na bardzo podstawowej Fieście (2009, dostawcza wersja "Societe" z FR) - wszystko działa jak należy, wskazania kompa zmienia się tym guziczkiem do zerowania przebiegu dziennego.
Poniżej bardzo poglądowe (sorry za jakość) fotki:





dwie kreski w górnej linii wyświetlacza to miejsce na temperaturę zewnętrzną - czujnik nie był jeszcze zamontowany

michal77 - 6 Lis 2015, 17:43
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
mayak napisał/a:
Aby mieć pełen komputer pokładowy (spalanie chwilowe
mayak napisał/a:
Wczoraj sprawdziłem to na bardzo podstawowej Fieście (2009, dostawcza wersja "Societe" z FR)

Jeżeli mówisz o koledze gucio46, to on ma Fiestę z 2010r, a to jest jednak zasadnicza różnica.

gucio46 - 6 Lis 2015, 19:46
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
2009 wychodzi po nr vin :-P na 2010 zarejestrowana tak to nasza fiesta kolego mayak wielkie dzieki tempomat już smiga z kompem tez super sprawa tylko czujnika czyba nie da rady dołożyc.... :|
mayak - 6 Lis 2015, 20:47
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
trzeba oblukać fiestę, która ma fabrycznie komputer pokładowy, gdzie jest czujnik temp. zewn.
michal77 - 6 Lis 2015, 20:51
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
gucio46 napisał/a:
2009 wychodzi po nr vin :-P na 2010 zarejestrowana
Pewnie masz wersję softu licznika powyżej 1.30, jak chcesz to możesz sprawdzić w ukrytym menu licznika (patrz pierwszy post tego tematu), i dlatego wyświetla Ci spalanie chwilowe.

mayak napisał/a:
trzeba oblukać fiestę, która ma fabrycznie komputer pokładowy, gdzie jest czujnik temp. zewn.
tylko będzie trochę rozbierania, bo trzeba by zderzak ściągać (po otwarciu maksi chyba nie widać gdzie jest)
gucio46 - 6 Lis 2015, 21:18
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
wersja licznika 1.36
gdzie jest czujnik byc moze dowiem sie jutro bo facet który go ma do sprzedania ma go jeszcze zamontowanego na pasie wiec zlokalizowac sie zlokalizuje tylko obawiam sie ze skoro fabrycznie go nie to i nie bedzie wiązki wyprowadzonej do niego

mayak - 6 Lis 2015, 21:24
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
czujnik temp. zewn. jest podłączony dwoma kabelkami, więc w najgorszym przypadku trzeba aż dwa kable dociągnąć do licznika
gucio46 - 6 Lis 2015, 21:30
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
ok jutro to sprawdze jak uda mi sie kupic ten czujnik w najgorszym razie dociagne te 2 dodatkowe kable do licznika :) tylko które piny sa odpowiedzialne za czujnik temp. ??
Parzych - 6 Lis 2015, 21:41
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
gucio46 napisał/a:
obawiam sie ze skoro fabrycznie go nie to i nie bedzie wiązki wyprowadzonej do niego

Ja (co prawda w MK6) nie miałem czujnika ani kompa pokładowego, a wiązkę do czujnika miałem, wystarczyło wpiąć czujnik i śmiga aż miło... :V:

michal77 - 6 Lis 2015, 21:45
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
gucio46 napisał/a:
wersja licznika 1.36

i się wyjaśniło, tak jak pisałem wcześniej wersja softu powyżej 1.30 ma spalanie chwilowe. Ja się niestety nie załapałem (auto wyprodukowane 23.09.2009, wer.softu 1.30), i musiałem wymienić licznik żeby mieć chwilowe.
gucio46 napisał/a:
tylko które piny sa odpowiedzialne za czujnik temp. ??

możemy porównać z moim, ale musiałbyś zdjąć licznik i sprawdzić których pinów nie masz we wtyczce, ściągałeś licznik przy montażu tempomatu?

gucio46 - 6 Lis 2015, 21:52
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
tak sciagałem i kojarze ze było jeszcze kilka pojedynczych pustych pinów ale pojedynczych a nie jak np.od tempomatu 27,28 obok siebie jutro postaram sie kupic czujnik sprawdze czy sa kable jesli nie bedzie wyjme licznik i sprawdze których brakuje i wtedy poprosze cie abys sprawdził jak to u cb wygląda
Bodek-B - 9 Lis 2015, 12:25
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
mayak napisał/a:
Aby mieć pełen komputer pokładowy (spalanie chwilowe i średnie, zasięg, średnia prędkość) na podstawowych zegarach (wyświetlających tylko przebieg dzienny i całkowity) to nie trzeba wgrywać nowego softu do zegarów, ani wymieniać zegarów na takie z komputerem - trzeba tylko AKTYWOWAĆ KOMPUTER POKŁADOWY!!!



Tylko jak AKTYWOWAĆ KOMPUTER POKŁADOWY!!!

mayak - 9 Lis 2015, 12:43
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
VCMem
gzymzak - 10 Lis 2015, 21:25
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Bodek-B napisał/a:
Tylko jak AKTYWOWAĆ KOMPUTER POKŁADOWY!!!


Jakiś koleś w Poznaniu to robi - kabel od ruskich+ program (tam aktywuje kompa czy jakoś tak) + IDS gdzie coś tez tam robi .
Nikt tu na forum nie poda recepty bo straci te swoje 50 zł bo obowiązuje zasada "wiem ale nie powiem" :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

artusb - 13 Lis 2015, 10:55
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Witam :)

A czy ktoś wie gdzie można aktywować komputer pokładowy VCMem w Krakowie ?:)

mayak - 13 Lis 2015, 11:21
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
chyba masz najbliżej do tedi_k w Katowicach
tedi_k - 13 Lis 2015, 15:43
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Potwierdzam.
mayak - 24 Lis 2015, 10:57
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
swoista 'kreatywność' Forda nie przestaje mnie zadziwiać: ostatnio aktywowałem komputer pokładowy w Fieście mk7FL (2013) i okazało się, że czujnik temperatury zewnętrznej już był!!



Rysiek - 3 Gru 2015, 13:54
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
A czy ktoś wie gdzie można aktywować komputer pokładowy w okolicach Łodzi lub Warszawy ?
mayak - 3 Gru 2015, 14:18
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
proponuję u mnie :)

poproszę VIN na priv

Rysiek - 8 Gru 2015, 13:18
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Witaj Mayak. Zgodnie z propozycją wysłałem nr VIN mojej fiesty.
Oczekuję na jakiś kontakt.
Rysiek

mayak - 8 Gru 2015, 13:20
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
nic nie dostałem od Ciebie :(
Rysiek - 8 Gru 2015, 13:26
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Dwa razy wysłałem informację na prywatną wiadomość (w sobotę i w poniedziałek). Jestem nowy na tym forum więc może coś robię nie tak.
Proszę o wskazówkę

gzymzak - 27 Gru 2015, 12:02
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Jeśli jest ktoś z okolic Toruń-Bydgoszcz-Inowrocław-Włocławek możemy sprawdzić co i jak :ok:
zapraszam na PW




pozdrawiam

dzikunda - 22 Lut 2016, 11:53
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Gdzie w Warszawie mogę włączyć komputer i termometr w mk7 z 2013r? :)
mayak - 22 Lut 2016, 14:43
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
u mnie - podeślij VIN na prv
benqiu - 4 Kwi 2016, 09:32
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Aktywacja jest mozliwa za pomoca interfejsu "delphi" albo "ELM 327" ???
gzymzak - 4 Kwi 2016, 19:38
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
benqiu napisał/a:
Aktywacja jest mozliwa za pomoca interfejsu "delphi" albo "ELM 327" ???


nie .... IDS :D

benqiu - 5 Kwi 2016, 11:20
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
ktos w okolicach "Jastrzebie Zdrój" - ślaskie posiada ten sprzet? :ford:
mayak - 5 Kwi 2016, 11:59
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
tak, tedi_k z Katowic
gzymzak - 6 Kwi 2016, 22:27
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
kilka osób posiada :)
przemex - 15 Cze 2016, 23:40
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
A ktoś z Poznania co to zrobi ?
gzymzak - 1 Lip 2016, 21:31
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
przemex napisał/a:
A ktoś z Poznania co to zrobi ?


Jak masz czasami drogę przez kuj-pom zapraszam

91lukasz - 22 Lip 2016, 18:34
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
U siebie komputer aktywowałem ForScanem.
zawi90 - 23 Sie 2016, 16:21
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Witam.
I ja również aktywowałem komputer nowym Forscanem ale mam problem bo nie mogę zmieniać ustawień przyciskiem na liczniku i nie wiem dlaczego się tak dzieje ktoś miał taki problem?

Rysiek - 26 Sie 2016, 10:32
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Ja niedawno aktywowałem komputer pokładowy w Warszawie u Mayaka.
Wszystko trwało bardzo szybko, sprawnie i tanio. Teraz mogę korzystać z informacji
których nie miałem. Polecam pełen profesjonalizm.

zawi90 - 27 Sie 2016, 10:43
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
U mnie jednak trzeba było wymienić manetke od kierunków żeby można było zmieniać dane na wyświetlaczu. Założyłem jeszcze termometr i wszystko działa elegancko.
Rysiek - 28 Sie 2016, 13:04
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Czy wymieniałeś manetkę sam, jeśli tak to podpowiedz jak zdemontować osłonę kierownicy i wymienić manetkę.
zawi90 - 28 Sie 2016, 16:24
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Tak sam ogólnie 5minut roboty i gotowe. Są trzy śrubki torx, dwie są widoczne po przekroczeniu kierownicy w lewo i prawo trzymają górną osłonę z dolną, a ostatnia jest od spodu na środku niedaleko rączki od regulacji położenia kierownicy w takim wglebieniu. Dolną osłonę wystarczy delikatnie odchylic, a górnym podnosimy do góry. Przy manetce jest klips który ją trzyma, odpinamy podnosimy do góry i od spodu jest wtyczka która też odpinamy, zakładamy nową i tyle. Jak zdejmiesz osłony to będziesz wiedział o co chodzi. Pozdrawiam
Rysiek - 1 Wrz 2016, 13:16
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Serdeczne dzięki muszę się za to zabrać przy najbliższej okazji
Myślę że sobie poradzę po zdjęciu osłon. Pozdrawiam.
Tymczasem korzystam z przycisku przy zegarach.

lacky - 8 Wrz 2016, 11:14
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Witam wszystkich. Jest to mój 1-szy post.

Od poniedziałku jestem posiadaczem mk7 z 2012 roku w dniu dzisiejszym włączyłem komputer, działa, wszystko jest poza temperaturą.
Włączyłem dzisiaj w służbowej mk7 z 2013 roku i temperatura jest :) .


pzdr
Lacky

EW1 - 21 Paź 2016, 19:41
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Dziś powalczyłem z wymianą zegarów na SW 01.46 i mam spalanie chwilowe . Programowanie PATS z ForScanem poszło gładko
mrofiec - 26 Paź 2016, 16:35
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Potwierdzam również mi się udało włączyć teraz dokladka czujnika temperatury. wersja zegarów 0154
Pozdrawiam :ford:

Sebastian1551 - 1 Lis 2016, 23:30
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
tedi_k, wysłałem wiadomość e-mail
mrofiec - 2 Lis 2016, 17:08
Temat postu: [MK7] Spalanie chwilowe - Komputer pokładowy
Jestem z południa Polski mogę pomóc jak coś. Pozdro :ford:
michnt - 18 Gru 2016, 12:34

Czy ktoś byłby w stanie aktywować komputer pokładowy w Poznaniu?
beata100b - 29 Sty 2017, 17:19

mayak, Witam, chciałbym zapytać czy coś da się porobić w miarę uczciwych pieniądzach z moim szerszeniem podam vin.WF0JXXGAJJBY14629 np. ulepszyć komputer, jakiś tempomat, jestem nowy stad takie ogólne pytania...
mayak - 30 Sty 2017, 08:43

można w tej fieście aktywować tempomat i komputer pokładowy, ale z Częstochowy chyba nie warto specjalnie jechać po to aż do W-wy? w Katowicach zrobi to mój kolega, tedi_k
iro65 - 15 Cze 2017, 20:45

gzymzak, jestem zainteresowany aktywacja funkcji mam pytanie gdzie mozna Ciebie lapac bo ja jestem z wloclawka
plimplan - 12 Wrz 2017, 09:47

Czy ktoś jest z Krakowa kto mógłby pomóc w aktywacji komputera, proszę o kontakt na pw lub maila. Sorki za odkopanie wątku.
batorzek - 9 Gru 2017, 16:17

mayak, witam aktywowałbyś mi chwilowe spalanie w Fiescie mk7 2010rok?
mayak - 11 Gru 2017, 08:54

aktywuje się cały komputer pokładowy a nie spalanie chwilowe - jesli masz komputer a nie ma spalania chwilowego, bo pewno jest to wina starego oprogramowania zegarów
waaldi - 22 Gru 2017, 14:14

Witam, mam pytanie do forumowiczów czy mogę aktywować komputer pokładowy w mojej fieście, podaję nr vin:WF0DXXGAKDFE19449
mayak - 22 Gru 2017, 14:30

można aktywować komputer, można także zrobić upgrade mocy do fabrycznej wersji 82KM
waaldi - 22 Gru 2017, 15:27

dzięki za szybką odpowiedź
kacy - 19 Sie 2018, 14:02

Dzień dobry. Czy u mnie da się również coś takiego zrobić? WF0GXXGAJGBY02967
Dziękuję za odpowiedź.

mayak - 20 Sie 2018, 08:59

tak!
kacy - 20 Sie 2018, 19:13

W sensie aktywować komputer czy podnieść moc? Zależałoby mi na obu tematach i o ile z pierwszym bym chyba sobie sam poradził, to z drugim na pewno nie. Może ktoś z forumowiczów dałby rady w okolicach Zgorzelec - Bolesławiec - Jelenia Góra?
mayak - 21 Sie 2018, 09:33

da się zrobić obie rzeczy
Sloma1920 - 25 Sie 2018, 19:34

Witam wszystkich.
Chciałem się dowiedzieć czy w mojej nowo zakupionej Fiescie można odblokować (o ile wogóle jest) komputer pokładowy. VIN WF0JXXGAJJBD85793

Warrior - 31 Sie 2018, 08:28

Witam, 2 dni temu kupiłem Fiestę mk7 2014 1,6 TDCI i szukam namiarów na kogoś kto pomoże mi odblokować temp, chwilowe spalanie itp..... także komputer pokładowy, bo wszystko jest nieaktywne,

dzięki za pomoc :|

lukaszooo - 2 Wrz 2018, 09:37

Mińsk Mazowiecki zapraszam na aktywacje.
tiser - 19 Lis 2018, 18:44

Witam wszystkich.
Czy jest ktoś z okolic Kalisza kto by pomógł rozszerzyć kompa?

sidron - 27 Lis 2018, 21:30

Witam
Ktoś z okolic włocławka się tym zajmuje?

semimatt - 25 Gru 2018, 03:10

Lublin ? ktos to robi ? - mam sr predkosc, zasieg, km przejechane i temp.. albe brak mi sredniego. (2009) wiec moze byc potrzebny licznik z tego co piszą tutaj.
Miroslaw911 - 10 Lip 2019, 20:35

czy jest ktoś z Łodzi, okolic kto by ogarnął temat w mk7 2015?
oczywiście odpłatnie

bardzo prosze o odpowiedz ;)

bart123 - 2 Mar 2020, 16:20

Z okloic trojmiasta moze ktos odblokowuje komputer pokladowy ?
oczywiscie za odplata

Mn1s1ek - 10 Mar 2020, 22:21

A może ktoś z okolic Olsztyna posiada sprzęt i wiedzę do odblokowania kompa?
DonieBrasco - 18 Maj 2020, 12:47

Hej!
Odgrzewam temat. Ktoś z Łodzi odblokuje kompa 2017r. Fieściny?

michalotron - 26 Wrz 2020, 21:04

Podpinam się do tematu, czy jest jakiś fachowiec we Wrocławiu lub okolicach?, Fiesta mk7 2010
metmusic - 3 Lut 2021, 01:01

Jeśli wersja softu jest niższa niż 1.36 to trzeba wymieniać cały licznik czy wystarczy zaktualizować go?
michal77 - 3 Lut 2021, 20:56

Powinna wystarczyć aktualizacja.
metmusic - 15 Lut 2021, 18:43

michal77 napisał/a:
Powinna wystarczyć aktualizacja.


Pod warunkiem że jest możliwa... a jest?

stilo_kielce - 6 Kwi 2022, 22:20

Ja dzisiaj dołożyłem czujnik do istniejącej już instalacji elektrycznej.

Czujnik jest dobrze widoczny po wyjęciu grilla.

U mnie w podstawowym modelu z 2009 roku miałem już manetkę z nprzyciskiem Trip i Voice. Komputer pokładowy działa bez problemu.





link do filmiku

DonieBrasco - 6 Lis 2022, 09:22

Pytanie o manetkę?
Aktywowałem kompa i wszystko ok. Wskazania zmieniam przyciskiem z zegarów, ale chcę założyć ori manetkę. Pytanie czy kupuję manetkę i tylko przekładam, czy muszę ją kodować, czy piny są już wyprowadzone? Ma może ktoś nr manetki z obsługą kompa, do polifta?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group