Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK5] Pompa wspomagania układu kierowniczego.

grzeste - 13 Mar 2013, 22:06
Temat postu: [MK5] Pompa wspomagania układu kierowniczego.
Witam.
Szlag trafił pompę.
Zecydowałem się na nówkę z ASO, ale od miesiąca jest nie do zdobycia. Co polecacie dla woj. podkarpackiego? Dalej czekać cholera wie ile czy regeneracja? Jeśli regeneracja to gdzie w woj. podkarpackim? Autko od miesiąca stoi w ASO i czeka na pompkę której w cholerę nigdzie nie ma. Silnik 1.8 TDDI z klimą.

Puff - 13 Mar 2013, 22:32

Nie wiem czy Cię poinformowali ile taka pompka kosztuje :D

Temat się już przez forum przewinął, sam mam doświadczenie, bo moja też umarła jakiś czas temu. Wniosek? Tylko profesjonalny regen. Dałem 6 stów (słownie: sześćset złotych), ale pompa chodzi jak złoto. Miałem 0,5 roku gwarancji na piśmie do tego.

Jak chcesz, to mogę dać adres firmy, która mi to wykonała (co masz jeździć i szukać niesprawdzonego? paliwa za większą kasę spalisz niż Cię ten kurier wyjdzie...). Wysyłasz im pompę, przelewasz kasę, facet w 1 dzień robi co trzeba, odsyła naprawioną, a Ty tylko montujesz (da się ją nawet zamontować i zdemontować pod blokiem - co też sam robiłem).
Z kurierem w 2 strony i olejem do zalania wyjdzie Cię circa 700zł, co i tak jest niewielką częścią ceny w porównaniu do tej z serwisu :)

grzeste - 15 Mar 2013, 13:41

Pufcio
daj jakieś namiary, może stronę www.

Puff - 15 Mar 2013, 13:45

Proszę uprzejmie:

http://www.tomag.com.pl

grzeste - 15 Mar 2013, 13:55

Uprzejmie dziękuję. Znalazłem ich na Allegro, dają rok gwarancji. Cena 600 + 250 kaucji. Chyba się zdecyduję.
Puff - 15 Mar 2013, 14:17

No to ładnie. Ja miałem pół, więc widać poprzeczkę podnoszą :)

Pamiętaj tylko, że jak już będziesz miał pompę i będziesz ją wkładał (lub kto inny będzie), to musi zalać odpowiednią ilość oleju (ok. litra - tak, by ledwo przykrywało sam spód(!) sitka pod korkiem). Inaczej pompę można przeciążyć i będzie wszędzie rzygać olejem.

grzeste - 15 Mar 2013, 14:44

Dzięki.
Marcinowaty - 16 Mar 2013, 16:58

Co z tymi pompami? U mnie ciekła i za regeneracje chcieli kupę kasy. Wymieniłem uszczelniacz i już dłużysz czas jest sucho.
Puff - 16 Mar 2013, 17:20

Marcinowaty - żeby była jasność - mowa jest o pompie elektrohydraulicznej, a nie hydraulicznej :)
Marcinowaty - 18 Mar 2013, 21:31

To faktycznie zmienia postać rzeczy. Wyrazy współczucia ;-|

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group