Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] błąd 9312, pali się kontrolka ABS

tgrucha - 27 Lut 2013, 21:28
Temat postu: [MK6] błąd 9312, pali się kontrolka ABS
Witam,
od miesiąca świeci mi się kontrolka ABS i oczywiście ABSy nie działają. Sporo czasu poświęciłem przeszukiwaniem różnych forów na temat znalezienia przyczyny usterki. Interfejs ELM327 pokazał, że błędów nie ma (używałem kilku różnych programów). F-super również. Ostatnio doczytałem, że można wejść w tryb test (ukryte menu) i na wyświetlaczu LCD przeglądać zapisane błędy. Po wejściu w tryb test pojawił mi się jeden błąd nr 9312 ("dtc 1, 9312"). Na innym forum znalazłem, że oznacza to chwilowy spadek napięcia aku poniżej 10V a więc nic co nie jest związane z ABS. Proszę o pomoc. Może ten błąd oznacza coś innego....

zwardek - 28 Lut 2013, 15:13

na wyświetlaczu są raczej ogólne błedy (w mk5). Jedź, podłącz auto pod komputer i wywali, który dokładnie czujnik przy kole jest uwalony (albo inny element). Na forum jest dość dobry temat odnośnie ABS - poszukaj.
Pozdro

Dzasta - 30 Mar 2013, 21:04

Witam,
Zostalam posiadaczka fiesty mk4 97r. 3d.
Po zapaleniu silnika miga mi czerwona kontrolka (wykrzyknik i literka p) . Lecz czasami gasnie by znowu sie pojawic. Co moga sugerowac? czytalam, ze albo uklad chlodniczy (plyn chlodnicy jest )albo reczny. Proszę o pomoc
Jestem tu nowa i dopiero sie wdrazam wiec prosze o wyrozumialosc :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group