Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK4] Klekot na luzie, brak przyśpieszenia.

HP.Baxxter - 17 Lut 2013, 11:23
Temat postu: [MK4] Klekot na luzie, brak przyśpieszenia.
Witam.
Mam problem z moim 1.8D MK4.
Samochód na luzie strasznie klekocze. Wręcz jak traktor. Po wciśnięciu sprzęgła buczy sobie całkiem przyzwoicie tak jak powinien. Sprzęgło łapie przy samej górze. Przy jeździe, samochód szybko wchodzi w wysokie obroty, buczy i nie ma przyśpieszenia. Jak ruszam po postoju, to na jedynce mogę się rozpędzić do 20kmh i jest buczenie, nic nie ciągnie. Nie ma siły. Tak samo jest z innymi biegami. Za szybko osiąga wysokie obroty i nie ma przyśpieszenia. Często przy zmianie z 4 na 3, lub 3 na 2, auto nagle wbija w wysokie obroty i następuje szarpanie i buczenie.
Czy to wina zurzytego sprzęgła? Tak mówił mi pan mechanik, który twierdzi że za max 1tys km powinna być wymiana sprzęgła. Podobno jakieś tarcze czy cóś są wyrobione i nie działa jak należy tylko się ślizga.
Acha. Jeszcze jedno. Na jałowym, samochód wolno porusza się do przodu na płaskiej powierzchni.
Pozdrawiam.

Peedro - 17 Lut 2013, 11:42

Ty to tam już pewnie prawie wcale sprzęgła nie masz...
Puff - 17 Lut 2013, 11:44

HP.Baxxter napisał/a:
zurzytego

Sprzęgło natychmiast do wymiany. Jest zużyte :)
Oczywiście komplet (docisk, tarcza, łożysko oporowe) - bo pewnie wysprzęglika w tym modelu jeszcze nie ma.

HP.Baxxter - 17 Lut 2013, 12:30

Czyli prócz tego że wysoko łapie, to reszta objawów które napisałem są związane z zużytym sprzęgłem? Na 100% to jego wina?
Bezimienny - 17 Lut 2013, 12:38

Na 99% bo nikt w 100% pewny być nie może po przeczytaniu paru słów, ale prawdopodobnie to właśnie zużyte sprzęgło.
Sfiesta - 18 Lut 2013, 14:30

Myślę, że sam fakt zwiększania się prędkości obrotowej bez przyspieszenia samochodu świadczy o tym, że to sprzęgło...
Objawy zuzycia sprzęgła

Co do samego sprzęgła, uważaj, tam występują czasami łozyska normalne, a czasami wysprzęgliki!
Sprawdź najlepiej po numerze VIN w sklepie, w którym będziesz kupować!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group