Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Wyciekający płyn chłodniczy - proszek da radę ?

lokomotiv111 - 16 Lut 2013, 13:52
Temat postu: [MK6] Wyciekający płyn chłodniczy - proszek da radę ?
Dzień dobry,
Uzyskałem na tym forum sporo przydatnych rad. Może i tym razem taką otrzymam ?
Byłem na kanale bo zauważyłem że ubywa płynu chłodniczego - ok 2 cm zbiornika w miesiąc.
I rzeczywiście na dole było mokro a fachura stwierdził , że to płyn chłodniczy. Niestety ciężko było zlokalizować źródło przecieku. Patrząc od dołu widać było mokry termostat - mam nadzieję, że mechanior był pewien że to termostat. Poradził mi, żeby użyć środka uszczelniającego do chłodnic.

I tu moje pytanie.

Czy te proszki lub płyny do uszczelniania, jak sama nazwa wskazuje - do chłodnic, pomogą ?
Czy jeżeli przeciek jest na termostacie to lepiej nie bawić się w proszki do chłodnic ?
CZy ktoś miał taki przypadek ?

vegetagt - 16 Lut 2013, 13:59

lokomotiv111 napisał/a:
Czy te proszki lub płyny do uszczelniania, jak sama nazwa wskazuje - do chłodnic, pomogą ?


Proszek osadza się w całym układzie, utrudniając przepływ wody. Nie polecałbym, bo to i tak w większości przypadków nie zadziała.

lokomotiv111 napisał/a:
Czy jeżeli przeciek jest na termostacie to lepiej nie bawić się w proszki do chłodnic ?


Musiałbyś obejrzeć, skąd dokładnie z tego termostatu cieknie. Może po prostu uszczelka pożegnała się ze światem i trzeba ją wymienić

pawel182 - 16 Lut 2013, 17:35

Zmień mechanika. Jeśli jest wyciek należy go zlokalizować i usunąć a nie zapychać cały układ jakimiś proszkami.
Skoro wspominasz o termostacie to prawdopodobnie uległa uszkodzeniu uszczelka i należy ja wymienić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group