Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK7] DPF FAP w 1.6 90KM - jest czy go nie ma ?

phan - 15 Lut 2013, 19:51
Temat postu: [MK7] DPF FAP w 1.6 90KM - jest czy go nie ma ?
Witam Serdecznie na wstępie chciałby napisać iż nie mam Fiesty MK7 a bliźniacze autko jakim jest Mazda 2 DE z 2010 roku. Auto to jest na tej samej płycie podwoziowej co Fiesta MK7 a pod maską pracują te same diesle koncernu PSA KLIK z tą tylko różnicą że w Citroenach i Peugeotach nazywają się HDI, w Fordach TDCI a w Mazdach MZ-CD, napędza jeszcze Volvo V50, Mini ONE. Tutaj KLIK wyczytałem że silniki bez DPFu oznaczone są symbolem DV6ATED4. Tylko teraz pytanie jak spradzić czy ma się ten nieszczęsny filtr cząstek stałych czy nie ? bo zdania są podzielone i niektórzy użytkownicy piszą że mają a inni że jeśli jest 90KM to spełnia norme EURO4 i nie ma, a ma tylko wersja 95KM która spełnia normę EURO5. Dopiero co kupiłem to auto i nie wiem jaki olej kupić, bo do aut z DPF są inne oleje, zresztą i tak chcę wiedzieć czy mam to dziadostwo :)




Ranid - 15 Lut 2013, 20:12

Najprościej po nr.VIN albo wejść pod auto i zobaczyć ten DPF ale jak ty nie znasz się na tym to radzę jechać do fachowca,
mick1973 - 15 Lut 2013, 20:22

jeśli jest tak w fordzie 90 koni nie powinien mie DPFu . Sprawdź za turbiną jest taka pionowa pucha jak wychodzą z niej wężyki to jest DPF.
phan - 19 Lut 2013, 13:57

Auto stało trochę bo jeździłem służbowym, pojadę na dniach na kanał i sprawdzę w takim razie. Jeszcze taki mały OT tutaj KLIK KLIK wyczytałem że "warte polecenia są najprostsze wersje o mocy 90 KM, w którch nie ma turbosprężarki ze zmienną geometrią, dwumasowego koła zamachowego i filtra cząstek stałych FAP"

Ale sądząc po wynikach szukania KLIK to jednak ten silnik ma dwumas i pewnie turbo też ze zmienną geometrią..

artax - 19 Lut 2013, 21:38

Moja seryjnie miala 90 KM .Nie ma DPF,nie ma dwumasy tylko kolo zamachowe,Ma zmienną geometrię turbiny.Wystarczy po jezdzie dac odsapnąć turbinie (aby ostygła)i nie będzie tak szybko problemow z zapiekaniem.A odnośnik do Allegro to nonsens bo handlarze rozne bzdury piszą.Jasli masz vin to w ASO dowiesz sie wszystkiego o aucie.Co ma ,czego nie ma itp.
pzdr

phan - 21 Lut 2013, 21:16

Byłem w ASO, nie mam dwumasy, turbo bez zmiennej geometrii, i brak DPFu

artax, Na jakim oleju jeździsz ?

artax - 22 Lut 2013, 09:52

Motul 913 C(syntetyk)Nie chwale bo zaraz rozpęta się dyskusja :-P
pzdr
p.s.Olej jest szczegolnie ważny dla turbiny.Ja wymieniam wczesniej niz 15 tys .Wychodzi raz do roku.

phan - 22 Lut 2013, 16:04

Temat w takim razie uważam za wyczerpany, pozwolę sobie jedynie założyć nowe dotyczący oleju.
artax - 23 Lut 2013, 10:24

nie zakladaj bo juz byla mowa pierdzilion razy.Wystarczy poszukać .
pzdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group