Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Zimny nie odpala i nie trzyma wolnych obrotów

timmyyy - 20 Sty 2013, 14:50
Temat postu: [MK6] Zimny nie odpala i nie trzyma wolnych obrotów
Witam

Mam następujący problem z Fiestą 1.3. Na zimnym silniku nie chce odpalić. Kręci, trochę kaszle i nic poza tym.

Jak potrzymałem ją dłużej z lekko wciśniętym gazem i kręciłem to w końcu zaskoczyła, natomiast jak puściłem gaz obroty spadły i silnik zgasł. Odpaliłem ponownie chwile przytrzymałem na obrotach, kawałek się przejechałem, puściłem gaz i obroty trzymały się na poziomie 400-500, dławił się więc jeszcze chwilę pojeździłem, pogrzałem go. Wolne obroty wzrosły do ok 900, ale chwilami były lekkie wahnięcia i co jakiś czas szarpnięcie, jakby delikatnie kaszlnął, ale na prawdę delikatnie.

Nie wiem czy może to mieć jakiś związek ale mechanikowi na komputerze wywalało błąd sondy lambda (samochód kupiony kilka dni temu, był u mechanika żeby go przejrzał).

Będę wdzięczny za podpowiedź co mogę sam spróbować zrobić. :)

EDIT:
Przed chwilą byłem się przejechać. Momentami zapala się lampka "check engin". Obroty na postoju wyraźnie falowały, jak wysiadłem to słyszałem że wydech kaszle co jakiś czas.

diodalodz - 20 Sty 2013, 17:01

To teraz trzeba przeczytać błąd i go naprawić. A następnie dalej obserwować.
timmyyy - 20 Sty 2013, 18:10

Wlazłem w tryb diagnostyczny, DTC "none".. ;-|
jurek - 20 Sty 2013, 18:32

Na tym licznikowym testerze prawie zawsze pokazuje brak błędu
timmyyy - 20 Sty 2013, 18:41

No nic, to chyba pozostaje udać się do mechanika.

A powiedzcie mi, skoro mechanik wcześniej mówił coś o błędzie sondy lambda, warto ją samemu wymienić?
Czy może się okazać, że takie objawy są od uszkodzonej sondy?
Czy może okazać się że błąd sondy lambda jest powodowany czymś innym i wymiana nie jest konieczna?

vegetagt - 20 Sty 2013, 19:52

timmyyy napisał/a:
A powiedzcie mi, skoro mechanik wcześniej mówił coś o błędzie sondy lambda, warto ją samemu wymienić?


Nie, bo nie wiesz czego błąd dotyczył. Mógł być to błąd sondy lambda pt 'mieszanka zbyt uboga/bogata', a móglbyć to błąd informujący o braku komunikacji z sondą.

timmyyy - 20 Sty 2013, 20:31

OK, dzięki za podpowiedź. Jutro jadę do mechanika.
diodalodz - 20 Sty 2013, 22:13

A mógł być błąd wskazania sondy po za norma. Albo błąd podgrzewacza sondy. Ważne jest jeszcze czy masz LPG. Jeśli nie trzeba usunąć przyczynę błędu i dalej obserwować jak się będzie spisywać. Można też umyć przepustnice jeśli jest brudna.
timmyyy - 21 Sty 2013, 18:01

Przepustnica umyta. było trochę nagarów, ale nic co mogłoby blokować jej pracę.

Sukces jest połowiczny - nie pogorszyło się. :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group