Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Problem z elektryką.

Fordzik88 - 11 Sty 2013, 20:39
Temat postu: [MK3] Problem z elektryką.
Piszę w tym dziale, bo wnioskuje, że problem dotyczy elektryki. Otóż, od pewnego czasu szaleją mi obroty w aucie i na wolnych obrotach gaśnie. Szczególnie, kiedy dojeżdża się do świateł i hamuje. Ale mniejsza o to. Otóż odkryłem, że dzieje się to tylko i wyłącznie, kiedy mam włączona dmuchawę. Kiedy jest wyłączona, auto jeździ praktycznie normalnie. Od czasu do czasu jedynie występują małe falowania obrotów.
Czy to może być jakieś zwarcie w elektryce? Gdzie mogę szukać ewentualnej przyczyny takiego zachowania? Niemam pojęcia gdzie zacząć. Może coś podpowiecie.

Pozdrawiam Łukasz

drjanusz - 11 Sty 2013, 21:20

Cuda Fordzik88, Cuda
Fordzik88 - 11 Sty 2013, 21:29

Nie Cuda tylko nie wiem co się dzieje. Kiedyś jak włączyłem światła to gasł. Ale samo się skończyło tak szybko jak zaczęło. Hehe, fakt faktem cuda się z nim dzieją. Ale tak na serio to bardzo bym prosił o jakieś porady.

Aha i taka ciekawostka. Strasznie szybko mi lampki w światłach pali. Już drugą lampkę w ciągu 4 dni wymieniłem.

drjanusz - 11 Sty 2013, 21:50

Fordzik88, A przyjrzyj Ty się swojej elektrowni :devil: Bo to coś na ten kierunek wskazuje. Jakie stare AKU ? Miernik w łape i jazda nunu
Co tych lampek to może zamiast nich żarówki załóż :2xf:

diodalodz - 11 Sty 2013, 22:22

drjanusz napisał/a:
Fordzik88, A przyjrzyj Ty się swojej elektrowni :devil: Bo to coś na ten kierunek wskazuje. Jakie stare AKU ? Miernik w łape i jazda nunu

Wspaniały pomysł. Proponuje jeszcze w mróz dotknąć językiem latarni ulicznej o ile jest z metalu :)
Masz problemy albo z silnikiem regulacji biegu jałowego albo z czujnikiem położenia przepustnicy.
Sprawdź jakie błędy ma sterownik silnika.

drjanusz - 11 Sty 2013, 23:02

diodalodz, A jak myślisz dlaczego żarówki tak często szlag trafia?
A co się tyczy latarnia+język to lepiej goła :tyłek: + lód w -25C lepsze wrażenia :2xf:
Popatrz że fordzik88 czeka aż problem sam się rozwiąże
Fordzik88 napisał/a:
. Kiedyś jak włączyłem światła to gasł. Ale samo się skończyło tak szybko jak zaczęło.

diodalodz - 11 Sty 2013, 23:06

drjanusz napisał/a:
A jak myślisz dlaczego żarówki tak często szlag trafia?

bo są dziury w jezdniach. To główny kat żarówek. Zapal sobie zwykłą nielegalną obecnie żarówkę domową a potem puknij nią o biurko to da ci ostateczny dowód . Tylko wcześniej ją włącz :)

drjanusz - 11 Sty 2013, 23:09

diodalodz, To każdy z nas po omacku powinien jeździć-u Ciebie pewnie drogi gładkie jak stół bilardowy,a tylko Fordik88 ma na drodze kratery jak na Wezuwiuszu :-P
diodalodz - 11 Sty 2013, 23:28

drjanusz napisał/a:
To każdy z nas po omacku powinien jeździć-u Ciebie pewnie drogi gładkie jak stół bilardowy,a tylko Fordik88 ma na drodze kratery jak na Wezuwiuszu

Dobra ja się nie odzywam . Możecie sobie mierzyć ! Po za tym nie wiem co to jest lampka . czy chodzi o H4 czy o W5W ?

drjanusz - 11 Sty 2013, 23:41

diodalodz, Lampka to latarka kieszonkowa(po poznańsku) a co Fordzik88 tak nazywa to :bezradny:
Fordzik88 - 12 Sty 2013, 08:34

drjanusz napisał/a:
diodalodz, Lampka to latarka kieszonkowa(po poznańsku) a co Fordzik88 tak nazywa to :bezradny:


Ojej bo mi słowa zabrakło :P
Oczywiście chodziło mi o żarówki :)

vegetagt - 12 Sty 2013, 11:12

Fordzik88 napisał/a:
Oczywiście chodziło mi o żarówki :)


diodalodz napisał/a:
czy chodzi o H4 czy o W5W ?


:-P

Fordzik88 - 12 Sty 2013, 21:29

Żarówki H4.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group