Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Wymiana tylnich łożysk

Fordzik88 - 11 Sty 2013, 12:29
Temat postu: [MK3] Wymiana tylnich łożysk
Witam, od kilku miesięcy, jadą fiestką, zaobserwowałem (raczej usłyszałem), że strasznie coś wyje z tyłu. Na początku myślałem, ze to wyją opony. Lecz mechanik mi powiedział, że to łożyska. Jeżdżę już z takim "wyciem" praktycznie rok. Niestety, to "wycie" staje się coraz bardziej dokuczliwe (staje coraz bardziej głośniejsze). W związku z tym, planuję już wymianę. I teraz pytanie. Mechanik powiedział, że do odkręcenia piast itp. potrzebne są jakieś specjalne fordowskie klucze. Czy miał racje?? Szczerze powiedziawszy, nie zaglądałem tam i nie powiem. W związku z tym mam takie pytanko. Czy miał racje, i czy sam mogę sobie je wymienić? Je sli tak, to czy jest to dość skomplikowane, czy powinienem dać sobie rade.

Pozdrawiam Łukasz

Pietrekk - 11 Sty 2013, 12:38

Raczej nie, tam jest zwykła nasadka 30 albo 32, nie pamiętam teraz. Potrzebujesz jedynie prasę hydrauliczną, bez niej lepiej nie wymieniać.
Fordzik88 - 11 Sty 2013, 12:57

Aha, czyli samemu lepiej się nie brać za to. Dzięki bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam, W takim razie muszę się dogadać z mechanikiem i autko mu zostawię.
Pozdrawiam serdecznie

drjanusz - 11 Sty 2013, 13:27

Pietrekk, Co straszysz Fordzik88, trochę umiejętności i dobre imadło i da się :-P
Pietrekk - 11 Sty 2013, 14:30

Nikogo nie straszę, poprostu mam doświadczenie z nabijaniem łożysk przez młotek czy sposobami jak Ty piszesz. Wychodzę z założenia że jak coś robić to robić to tak jak się to ma robić. Wiem że może wolisz wszystko sam zrobić ale jak dla mnie na pewnych rzeczach lepiej nie oszczędzać. Ja sobie sam wymieniałem tylko że na nabicie łożysk zajechałem sobie na prasę i tyle.
vegetagt - 11 Sty 2013, 15:15

Pietrekk napisał/a:
Ja sobie sam wymieniałem tylko że na nabicie łożysk zajechałem sobie na prasę i tyle.


I to jest bardzo dobra metoda, która oszczędza pieniądze i dziwi mechaników - 'prosze pana yyyyy bo ja mam yyyyy bęben w plecaku i czy móglby pan wprasować łożysko?' :rotfl:

Pietrekk - 11 Sty 2013, 15:24

To zależy gdzie idziesz :) Bo ja byłem u gościa co przekładnie kierownicze robi bo najbliżej :)
Marcinowaty - 11 Sty 2013, 20:56

Nasadka 30. We fieście z tyłu są łożyska stożkowe. Bieżnie można samemu wybić. Składanie łożysk z tyłu jest łatwiejsze niż z przodu. Na koniec wszystko skręcić na oko do oporu i powinno być ok.
Stunt_Man - 11 Sty 2013, 21:04

Marcinowaty napisał/a:
Na koniec wszystko skręcić na oko do oporu i powinno być ok.


drjanusz - 11 Sty 2013, 21:13

Stunt_Man, Rodzinę promujesz :V:
Pietrekk napisał/a:
Nikogo nie straszę, poprostu mam doświadczenie z nabijaniem łożysk przez młotek czy sposobami jak Ty piszesz
Ale chyba złe doświadczenie,albo małe zdolności-bo to naprawdę prosta sprawa :-P
A tak na marginesie gdzieś te doświadczenie trza zdobyć,bo jak przyjdzie trudniejsza robota to co wtedy?

diodalodz - 12 Sty 2013, 00:06

Prasa jest nie potrzebna . można bieżnie wbić młotkiem . 99% mechaników tak robi i dziury w niebie nie ma.
Marcinowaty - 13 Sty 2013, 19:41

Co innego jakby to było łożysko zamknięte, takie jak jest w większości fiest z przodu. Tylko o smarze trzeba pamiętać, ale z umiarem.
Fordzik88 - 4 Lut 2013, 09:30

No i stało się. Tylne łożyska szlak trafił. Koła latają jakby miały się zaraz urwać.
Przepraszam za pytanie, bo może okazać się głupie, ale orientujecie się może jaki jest koszt wymiany u mechanika?
Bo nie wiem, czy opłaca mi się za to brać samemu i narozrabiać bardziej czy odstawić auto do mechanika.
Pozdrawiam serdecznie.

mick1973 - 4 Lut 2013, 10:38

Nie wiem jak ceny za usługi u was wyglądają. Myślę że 200 PLN z łożyskami wystarczy, bo łożyska od 50 w górę (tańszych to szkoda zakładać). Robota za jedno koło 50 to max bo to 15-20 min. Ja zmieniałem sam i bez prasy zajęło mi to około 30 min. na jedno koło. Wszystko zależy jak czujesz się na siłach i jakie masz zdolności manualne .Jak nie masz doświadczenia to w najlepszym wypadku zmarnujesz (zepsujesz) nowe łożysko a w najgorszym zgubisz koło. Trochę straszę :devil: ale taka prawda. A tak na marginesie każdy kiedyś miał ten pierwszy raz i nigdy się nie przekonasz jak nie spróbujesz.
Marcinowaty - 4 Lut 2013, 19:02

W skali 5 gwiazdek daje 3 za wymianę łożysk z tyłu :twisted:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group